Karadeniz Pet

Kuş yuvalığa giriyor

MeCHuLBeY

Paylaşımcı Üye
Arkadaslar kus sürekli yuvalıga giriyor cıkıyor bende baska kusun bos olan yumurtalarini altina attim 1 saat sonra baktım yumurtaları kırmıs kafesin icine atmis sebeb ne ola bilir kendi yumurtlayinca kendi yumurtasinada aynisini yaparmı ??

Yumurta indirmemiş kuşun altına yumurta sürülmez, az bile yapmış yuvalığı sökse yeridir :rolleyes:
Ne bilim deneme yanılma yaptım belki yatar die oda perisan etmis yumurtalari bu arada sürekli bos atan takıma fertivit kullandım 3 4 gün yumurta suanlık dolu gibi görünüyor tam nette degil ama yumurta daha önceden yarımdı simdi tam dolu

Sebebi ne peki bunun bazı kuslar bakıcı anne oluyur
Bakıcı takım olup olmaması önemli değil, kuş kuluçka sürecine girip yumurta indirmiş ise altına başka yumurta sürdügünüzde kendi yumurtası olup olmadığını anlamaz fakat kuluçka sürecine girmeyen henüz yumurta indirmemiş kuşun altına yumurta sürerseniz kuş tabir-i caiz ise "Sen kimi kandırıyorsun mal mıyım ben" diyerek cevap olarak yumurta bırakmaz :D

Bakıcı takım olup olmaması önemli değil, kuş kuluçka sürecine girip yumurta indirmiş ise altına başka yumurta sürdügünüzde kendi yumurtası olup olmadığını anlamaz fakat kuluçka sürecine girmeyen henüz yumurta indirmemiş kuşun altına yumurta sürerseniz kuş tabir-i caiz ise "Sen kimi kandırıyorsun mal mıyım ben" diyerek cevap olarak yumurta bırakmaz :D
Bende tepkisini merak ettim isin aslı :) güzel cevap verdi sagolsun :)

Harici olarak yavruluk ile arası gayet iyi ne zaman dönüs yapar tahmini
Bu iş sabır işi kuş kendini ne zaman hazır hissederse o zaman kuluçka dönemi başlar.

Bulunduğum bölge sıcak bir bölge diye takımlarım 4 aydır dinlenmedeler yeni eşe atıldılar yavruların yeme düşmesi 2 ay alacak oldu mu sana 6 ay gitti 1 yılın yarısı... Eşe atabilir üretime devam edebilirdim fakat 40-45 derece sıcakta hem hayvanlar eziyet çekecekti hem verim alamayacaktım, sabrettik şimdi karşılığını almakta o yüzden sabır :")

Bu iş sabır işi kuş kendini ne zaman hazır hissederse o zaman kuluçka dönemi başlar.

Bulunduğum bölge sıcak bir bölge diye takımlarım 4 aydır dinlenmedeler yeni eşe atıldılar yavruların yeme düşmesi 2 ay alacak oldu mu sana 6 ay gitti 1 yılın yarısı... Eşe atabilir üretime devam edebilirdim fakat 40-45 derece sıcakta hem hayvanlar eziyet çekecekti hem verim alamayacaktım, sabrettik şimdi karşılığını almakta o yüzden sabır :")
Ya benim ki bu isin ticareti degil emin ol sattigimiz kusun parası giderini karsilamio bi ilac olmus 150 lira hani bizim ki be yapacak tepkisi ne olacak deneme yanilma yöntemi ile bakiyorum belki inanmazsin bugün 2 tane yavruyu hic bir ücret almadan verdim suan bende 6 takim var evladım gibi bakiyorum onlarada birde cok garip hayvanlar tepki olarak ne zaman ne yapcaklari belli olmuyor bu garipliklerini zarar vermeden cözmek iste

Bi kere dişinin altına yumurta gibi bişry yoptım kağıttan hayvan yuvada görünce çıldırdı girmez olmuştu.

Yumurtlamadan sürülmez diye biliyorum hocam. Geçmiş olsun.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi