Karadeniz Pet

Kuşlar için mantar veya akıntı için güzel bir makale

kwes67

Yeni Üye
Bir arkadaş böyle bir bilgi paylaşmış bende sizinle paylaşmak istedim

BU BİR PARAZİTTİR SAKIN KÜÇÜMSEMEYİN....
Kuşlarınızın ayaklarında bu pullanmayı görürseniz bunu ciddiye alın.Bu mantar falan değil arkadaşlar.Bildiğiniz parazit bir çeşit akar..Ve lütfen paylaştığım linki inceleyin.İvermectin içerikli parazit ilaçları bir damla bacağın etli kısmına.Ve bundan sonra 4 5 günde bir vazelin krem içine kükürt tozu karıştırıp masaj yapın ayaklara.Bunu yazdığım gibi düzenli tekrarlayın.İvermectini 10 gün arayla 1 damla 3 defa takrarlayın.Tüneklerini düzenli aralıklarla çamaşır suyu katılmış suya batırın içinde bekletin.Verdiğim linke lütfen bakın.Ayrıca bu bağışıklığı düşmüş kuşlarda daha çok görülür bu yüzden yaşlı kuşlarda olan bir sorunmuş gibi algılanır ama dediğm gibi bu bir PARAZİTTİR.Tabiki yaşlı kuşların bağışıklığı düşüktür ve onlar hedeftir.

(Biyoteknik Aviphom krem bunun için üretilmiştir.Ama şu anda fabrika yenilendiği için üretimi yoktur.Yoksa vazelin yerine onu kullanmanız en doğrusudur.Ben vazelin içine permetrin içeren krem katıpta sürdüm.O da çok yararlı oldu ama oranını ayarlamak biraz zor oldu.)

Arkadaşlar makalenin yayınlandığı site

http://www.ciftlikdergisi.com.tr/evcil-kuslarda-ayak-ve-yuz-akari-enfestinasyonu.html

Geri