Karadeniz Pet

Kuşları kızıştırma

Barkai

Yeni Üye
20 gün önce aldığı çift muhabbet kuşlarım geldiğinde 3 yumurtası vardı fakat yumurtaya yatmadı kuş strese girdi bende yumurtları aldım ardından kuş tüye girdi şu an çıkmak üzereler kuşlarımı tekrar çiftleştirmek istiyorum bunun için dişiyle erkeği ayrı kafeslere alıp nijer ve yumurta maması mı vermeliyim yoksa ayırmadan mı aynı uygulamayı yapmalıyım şimdiden teşekkürler.

Bir sorum daha olacak,elimde 2 adet kafes var ikisde üretim kafesi çift kapılı ve geniş fakat biri daha büyük biri daha küçük ,küçük kafesin temizlenmesi altı telli olduğu için daha kolay o kafese geçirmek istiyorum geçirmelimiyim yoksa büyük kafes her zaman daha mı iyidir

Kuluçka döneminde kuşlar eşleşirken büyük bir ortamda daha rahat ederler ama anne kuş yumurta yaptıktan sonra erkek kuş nerdeyse tek olacak kafeste.Anne kuş sürekli yuvalıkta olacaktır çünkü nerdeyse. Sana kalmış bir durum.(Büyük kafes kullanmak bence en iyisi benim için) Ayırmadan yumurta maması ve nijer vermeye devam et boş yere kızıştırıcam diye ayırma kuşları gerek yok.

Ayırıp birbirlerini görmeyen bir yerde olsa daha iyi olmaz mı

Ayırıp birbirlerini görmeyen bir yerde olsa daha iyi olmaz mı
Kuşlar yalnız olduklarında dolayı birbirini görmek isterler ve kızışmaları hızlanır ama yani kuşları ayırmasan da en fazla bir kaç gün hızlandırırsın. Boş ver gerek yok. Kuşlar beraber kafeste kalsın sıkılmasınlar. Önceliğimizin onların rahatı olması lazım.