Karadeniz Pet

Kuşlarım Çiftleşiyor Ama Yuvalığa İlgileri Yok

ookkttaayy

Yeni Üye
Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba muhabbet kuşu besleme ve sitede yeniyim. Kuşlarım her gün bir kaç defa çiftleşiyorlar ben yanlarındayken ama 10 gün oldu her gün çiftleşmelerine rağmen yuvaya ilgi göstermiyorlar. Öncesini anlatayım iki kuşum vardı bir de küçük yuva takmıştım ikisi de giriyordu ama ikisi de dişiymiş meğer :)) sonra dişiyi değiştirdim erkekle ve aynı gün çiftleştiler kuşçu yuvalığa küçük dedi büyük olanı aldım kafesi bu şekilde yerleştirdim. Kalamar kemiğini çok kemiriyor da. Sizce yumurta yapar mı yuvaya alışmadan?

WhatsApp Image 2021-08-14 at 12.00.56.jpeg
WhatsApp Image 2021-08-14 at 12.00.55.jpeg
WhatsApp Image 2021-08-14 at 12.00.56 (1).jpeg

Yavaş yavaş ilgilenmeye başlar diye düşünüyorum

Kendini güvende hissetmezse evet geciktirir ama yuvalığa girer zamanı gelince diye düşünüyorum

Teşekkür ederim ben de bir aya filan olur inşaallah diye umuyorum bakalım

Arkadaşlar 2 hafta oldu tam tamına her gün çiftleşiyorlar ancak dişi ne yuvaya giriyor ne de yumurta belirtisi var. Normal mi yoksa terslik var mı?

Hocam yuvalığa dal darı koynayı dener misiniz

Banyoluğu da kaldırın sprey duş aldırırsınız. Ek olarak çok girilmeyen odaya koymalısınız dişi yeni olduğundan. Yuvalık çok büyük olmamalı yoksa yuvalık sanmaz.

Banyoluğu da kaldırın sprey duş aldırırsınız. Ek olarak çok girilmeyen odaya koymalısınız dişi yeni olduğundan. Yuvalık çok büyük olmamalı yoksa yuvalık sanmaz.
Kaldırayım banyoluğu, eski yuva küçüktü giriyordu ama o da küçük dedi kuşçu kuşlar çarpık bacak olur dedi. Acaba iki yuvayı da aynı anda taksam mı

Dal darıyı koyuyorum ucu dışarıdayken yiyor ama yuvanın içine düşünce dikkatini çekmiyor