Karadeniz Pet

Kuşlarım çok bağırıyor

Yamack28

Yeni Üye
arkadaşlar bir dişi bir erkek kuşum var sabahtan baslayıp aksama kadar o cırtlak gibi bi bagırma sesleri varya hep oyle bagırıyolar birseylermi ters gidiyo anlasamıyolarmı merak etmeye basladım ama cokda kur yapıyolar birbirlerine nedeni ne olabilir sizce

Eğer çok aşırı rahatsız edici bir sesle ötüyorlarsa yakında bir şey den korkuyorlardır.

Dışarıya çıkmak istediklerinde veya korktuklarında bağırıyorlar. Genelde dışarı çıkmak için yapıyolar benimkiler :)

Benim tek bir dişi var onu balkona çıkarıyorum kafesle kıyameti koparıyor akşama kadar deli gibi bağırıyor :D

Valla bende de aynı sorun var kuşlar benim odamda 6 da başlıyolar bağırmaya kuşlar yüzünden kız kardeşim odayı terketti salonda yatıyo :)

Bir de bunu dişi kuşlar daha çok yapıyor. Benim de önceki kuşum dişiydi ve çok bağırıyordu erkek kuşum bağırmazdı. Hatta sabahın köründe beni falan uyandırırdı .Abimi uyandırırdı bana kızardı :D

Dişi kuşların sesi erkeğe göre çok daha çırtlaktır. Genelde istemediği birşey olduğunda veya korktukları birşey olduğunda bağırırlar

Bizimkiler karşılıklı bağırıyorlar sabah güneşiyle birlikte ... Bazen üstlerini örtmek zorunda kalıyorum ... ;)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Kardeş kuşun tekse yakınlarda bi dişi sesi felan duyuyorsa bagırabilir erkek tekdi benim yukarılardada bir dişi varmış hergun onla bır bırlerıne bagırıyor serçelerde sabah ötüyor ya onlarada bagırıyor olabilir korkulcak bir durum yok rahat ol kuştur ötecek tabi :D

Benim disi cok sakin arif bi canliydi yavrulari cikinca analik baskin gelip suan citt ciksa atarlaniyor hic tahammulu yok yabanci ses insan kime olsa atar yapiyor taniysmiyorum kusu artik :D

Kardeş yavrular cıkınca anayı mı ayırıyorsun babayımı ?

Benimkilerde bağırıyor ama bi sorundan dolayı olduğunu düşünmüyorum. Sabah kuş seslerini duyunca başlıyorlar. Sabah kuş sesleri daha çok geliyor. Yerlerinde durmuyorlar kafeste kanat çırpıp o tünekten diğer tüneğe atlayıp duruyorlar. Ben sevinçlerine yoruyorum bu davranışlarını korktukları ses tonu olunca emin olun anlaşılıyor. Sadece onlar değil salonda duran kuşumda sabahları böyle

Benimkilerde bağırıyor ama bi sorundan dolayı olduğunu düşünmüyorum. Sabah kuş seslerini duyunca başlıyorlar. Sabah kuş sesleri daha çok geliyor. Yerlerinde durmuyorlar kafeste kanat çırpıp o tünekten diğer tüneğe atlayıp duruyorlar. Ben sevinçlerine yoruyorum bu davranışlarını korktukları ses tonu olunca emin olun anlaşılıyor. Sadece onlar değil salonda duran kuşumda sabahları böyle
geceden kalma enerjilerini atıyorlar o ses tonları ile uçuşarak. gün ışığı ile beraber en enerjik anları oluyor muhabbet kuşlarının

Aynen bende o yüzden korktuklarını düşünmüyorum. Neyden korkuyorlarsa gecede yaparlar aynı hareketleri ama genelde güneş doğuşunda oluyor sizinde dediğiniz gibi. Bir mutlu oluyorlar seviniyorlar

herkese cok tesekkürler arkadaşlar bi an seyde düsündüm erkek kızgın döneminde dişi degil acaba darlıyomu erkek ciftlesmek icin dişi bagırıyo hep :D

Orası hakkında yorum yapamam olabilir ama şöyle hareketleri var seninince kafaları ani hareketle kıpırdıyor öterek. Dans ediyorlar gibi

Benim muhabbet kuşum ilk zamanlar hiç cak cak cak ötmezdi. Sabahları kafesin kapısını açmamı akıllı uslu beklerdi. Sonra yavru sabırsız dişi bir kuş aldık. Aman Allahım dişi kuş cak cak cak ötmesin mi... Bizimki de öğrendi. Sonra bunlar her sabah saat 6 da cak cak cak ötmeye başladılar dışarı çıkarmam için. Bütün yaz öğleye kadar uyuyacağım diye hayaller kurarken hergün saat 6 da uyandırıldım. Sonra dişi kuş öldü. Üzerinden 1 hafta geçti. Bizimki yalnız kaldı. Bugün sabah cak cak öttü, kapıyı açtım uyumaya devam etmeye çalıştım ama yok. 2 saattir odada hem dört dönüyor, ordan oraya uçuyor hem çok gürültülü bir şekilde bağırıyor. Odadan çıktığımda sustu.Sonra yine başladı.

Ötmeleri sıkıntı yaratabiliyor yaz günleri üstlerini örtemiyorsun çünkü,kışın sıkıntı yok ört üstlerini sussunlar,ailevi sorunlada karşılaşabiliyor benim gibi,kuşların ötmesinden abimle babam şikayetçi oldu babamında uykusuzluk sorunu var geceleri hiç uyuyamaz,allahtan bir evimiz daha var alıp kuşlarımı oraya taşındım,bir nevi evi terk ettim onlar için bukadarını yapan olurmu bilmiyorum ben bu şekildeyim hayırlısı dedik .

Gun ağarmaya baslayinca enerji patlamasi yasiyolar mutlu sagliklilar napalim gülü seven dikenine katlanir hesabi katlaniyoruz

Geri