Karadeniz Pet

Kuşlarım Çok Kaşınıyor

• Konbuyu başlatan Alican YARANBAŞI
  • Başlangıç tarihi
A

Alican YARANBAŞI

Guest
Arkadaşlar merhabalar 2 adet muhabbet kuşum Paşa ve Güneşe sahibim Paşa(mavi renk) olan kuşum uzun süredir tüy dökmekteydi vitamin aldım 3 gündür kullanıyor ve neredeyse tüy dökmeyi kesti daha sonra yakın süre içerisinde Güneşi aldım. Paşa bugün çok kaşınmaya başladı avisprey sıktım her ikisinede fakat kanatlarını kıyamadım zarar vereceğim için kafalarını koruyarak üstlerine sıktım.Faydasını görür müyüm? Sizce bu sorun kesin olarak bit mi ? Ne sıklıkta sıkmalıyım ?
Kl9zPl.jpg
[/url][/IMG]
KgyL0R.jpg
[/url][/IMG]

sen kaşındıklarını sanarsınn ama onlar tüylerini tararlar genelde kuyruklarıyla ve kanatlarıyla uğraşırlar. spreyide sabah akşam kullansan yeter bence

Spreyi sabah akşam olarak kaç gün kullanmalıyım sizce ?

30 cm uzaklıkdan sıkabilirsin gaga ve gözlerine gelmeyecek şekilde 2-3 fıs fıs .günde 1 kere.
Hocam ben bu spreyi her gün 2-3 fıs olarak sıkayım fakat bu kaşıntı geçtiğinde buna devam etmeli miyim yada kaşıntısı geçtikten sonra hangi aralıklarla sıkmalıyım haftada bir yada ayda bir mi? Kanatlarını altına sıkamadım yinede etkisini gösterir mi ? çok teşekkürler.

Şimdi tek kuşlara sıkmak yetmeyebiliyor. Kafes temizliği çok önemli bir husus. Kafesi dezenfekte etmenizde fayda vardır. Kaynar su ile iyice bi yıkayın derim. Ayrıca kaşıntıları bittikten sonra haftada 1 veya 2 kere spreyleyin.

Şimdi tek kuşlara sıkmak yetmeyebiliyor. Kafes temizliği çok önemli bir husus. Kafesi dezenfekte etmenizde fayda vardır. Kaynar su ile iyice bi yıkayın derim. Ayrıca kaşıntıları bittikten sonra haftada 1 veya 2 kere spreyleyin.

Çok sağolun hocam kaşıntı çok azaldı üstüne titriyorum :)

Geri