Karadeniz Pet

kuşlarım hakkında sizlere bir kaç sorum olacak

• Konbuyu başlatan Harun BADEM
  • Başlangıç tarihi
H

Harun BADEM

Guest
arkadaslar merhaba kuşlarım hakkında sizlere bir kaç sorum olacak

DXo0ao.jpg

burda söylene göre erkek kuş küçük dişi büyük ama şimdilik yapacak bişey yok çünkü ben köydeyim ve engelliyim babama aldırdım dişiyi oda rengi hoşuna gittiğinden almış gelen kuş daha gitmez diyor değişmeye pek niyetli değil

kuşlarım genel anlamda iyiler oyunlar cıkarıyorlar birbirlerine yemde kusdukları oluyor ama dişi bazen erkeği yaklastırmıyor yanına kekerek uzaklaştırıyor

bi sorumda kuşlarıma meyve sebze vermek istiyorum neler verebilirim ve bunun ölçüsü ne olmalıdır

ZNAg7a.jpg

buda benim kafesim biraz küçük ama içinde hoplayıp zıplayabiliyorlar kafesimi değişemiyorum bununla idare edecekler gecen kafesi temizlerken erkeği kaçırdık hayvan iki tur attı gitti duvara bodoslama çaktı öldü sandık gitti geldi yani iki gün kendine gelemedi o nedenle artık salmak yok diye emir geldi büyük yerden

iki kapısı var kafesin birinde akıllı yemlik takılı, ilerde nasip olurda folluk takarsam arka kısım telleri kesip takma düşünceyindeyim böyle damızlık olan kuşları küçük kafeslerde tutun diye bir makale okumuştum ne denli dogrudur bilmem

kafes hakkındaki düşüncelerinizde önemli benim için

aklıma gelmeyen ve sizin söyleyebileceğiniz farklı önerilerinizi bekliyorum.

Öncelikle kuşların ikiside daha çok kücük ve ciftleşmek için kızgın degiller. Meyve olarak da üzüm verebilirsiniz elma yı benım kuslarım cok sevıyor mesela. Sebze olarak da marol öneriyorum digerleri isal yapar. Mama verebilirsin gelişmelerinde katkısı olur. Kafesinde güzel ama plastik yerine ahsap tünek kullanmanı tavsiye ediyorum. Tülüde biraz indirirsen nefes alsınlar :)

tşk ederim hocam tüneklerim vişne ağacından yaptım

tşk ederim hocam tüneklerim vişne ağacından yaptım

kafes sımdılık ıyı bencede onlara nane sapı verebılırsın cok sevıyorlar benım kusumda acayıp sevıyor hem nane sapı ıshal yapmıyo :D kafesın tulu cok yukarıda degıl mı sence :D

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:38 -->-> Daha önceki mesaj 15:37 --

Öncelikle kuşların ikiside daha çok kücük ve ciftleşmek için kızgın degiller. Meyve olarak da üzüm verebilirsiniz elma yı benım kuslarım cok sevıyor mesela. Sebze olarak da marol öneriyorum digerleri isal yapar. Mama verebilirsin gelişmelerinde katkısı olur. Kafesinde güzel ama plastik yerine ahsap tünek kullanmanı tavsiye ediyorum. Tülüde biraz indirirsen nefes alsınlar :)

nane sapıda verebılırsın kuslarına o da ıshal yapmıyo hem cok sevıyorlar onerırım :D

şimdi denedim yemiyorlar benim mubişler işte nane naneee nane nane =p =D

hepimiz birer engelli adayıyız güzel kardeşim hiç bi farkımız yok o yüzden. Kuşlarını salmamazlık yapma 3 günde 1 mutlaka sal yoksa yağlanma başlıyor hayvanlarda neler verebilirsin elma havuç salatalık çok severler ama dikkat et ölçüsünü kaçırma ishal olmasınlar işaret parmağının yarısı kadar versen kafi. Tünekleride değişmen lazım tülüde o kadar çekme bence hem sizi ve çevresini daha iyi tanır hemde kuş hapsedildiğini sanmaz.

Masallah cok tatlilar uxun omurlu olurlar insallah
Babanizi da tebrik ederim cok guzel bi soz soylemis eve gelen kus gitmemeli ne guzel
Evlat gibi benimsemis masallah keske herkes boyle dusunebilse:)
Meyve olarak elmaya portakala mandalina karpuza bayiliyorlar ama ispanak kereviz sapi pancar havuc gibi sebzeler de cok faydalidir tavsiye ederim:)

hepimiz birer engelli adayıyız güzel kardeşim hiç bi farkımız yok o yüzden. Kuşlarını salmamazlık yapma 3 günde 1 mutlaka sal yoksa yağlanma başlıyor hayvanlarda neler verebilirsin elma havuç salatalık çok severler ama dikkat et ölçüsünü kaçırma ishal olmasınlar işaret parmağının yarısı kadar versen kafi. Tünekleride değişmen lazım tülüde o kadar çekme bence hem sizi ve çevresini daha iyi tanır hemde kuş hapsedildiğini sanmaz.

yok hocam o yandan sıkıntım yok Hamdolsun bu halime sadece engelimi gidip gelme gibi imkanım olmadıgı için söyledim

tünekleri neden değişmeliyim

bide bahsettim hocam ilk mesajımda kuşu az kala öldürüyordum duvara carptı son sürat iki gün kendine gelemedi o nedenle çekiniyorum salmaya

Tülü o kadar yukarı çekerseniz kuş odayı tanıyamaz saldığınızda sağa sola çarpabilir, biraz aşağı indirin bir hafta odayı tanısın sonra salın çarpacaklarını sanmıyorum.

yok hocam o yandan sıkıntım yok Hamdolsun bu halime sadece engelimi gidip gelme gibi imkanım olmadıgı için söyledim

tünekleri neden değişmeliyim

bide bahsettim hocam ilk mesajımda kuşu az kala öldürüyordum duvara carptı son sürat iki gün kendine gelemedi o nedenle çekiniyorum salmaya

O çarpma olayı odayı tanıyamadığındandır türlü biraz aşağıya indirirseniz bir dahaki salmanızda hiç bişi olmaz. Tünekler plastik sanırım pek yaramıyor onlar tahtadan olursa daha iyi olur.

Geri