Karadeniz Pet

KUŞLARIM NE YAPSAM ÇİFTLEŞMİYOR.

ÖzgürÖzdemir24

Yeni Üye
Benim 2 Tane Muhabbet Kuşum Var Ama Ne Yazıkki Çiftleşmiyorlar.Sürekli Birbirine Kusuyorlar,Başlarının Üstünü Kaşıyorlar İkiside Eğitimli Yuvalık Taktım Altına Değişik Bir Kum Koydum (Yakmayan) Dişi Kuşum Tepeli.İsteğe Göre Foto Atabilirim.Ve Erkek Kuşum Sürekli Kafasını İçine Sokuyor Dedim Gibi Başlarının Üstlerini Kaşıyor.Dişi Kuşum 1 2 Kere Kafesin İçinden Yuvalığın Giriş Yerini Kemirdi.Vitamin Desteği Veriyorum Ama Dişi Sadece Ballı Kraker Ve Yulaf Yiyor (Yulafın İçinde Vitamin Var) Nijer Tohumu Vermeyi Denedim Çok Azda Olsa Verdim Yumurta Verdim Bir Türlü Çiftleşmediler.Biraz Hayvanlarla Oynuyorum Rahatsız Ediyorum Çok Azda Olsa Ama Çiftleşmiyorlar (İsteğe Göre Foto Atılır.)

Ekli dosyalar

• IMG_20180126_151947.jpg
    IMG_20180126_151947.jpg
    2.1 MB · Görüntüleme: 52
resimler bu

Ekli dosyalar

• IMG_20180126_151824.jpg
    IMG_20180126_151824.jpg
    2.2 MB · Görüntüleme: 39
  • IMG_20180126_151836.jpg
    IMG_20180126_151836.jpg
    1.8 MB · Görüntüleme: 34
  • IMG_20180126_151847.jpg
    IMG_20180126_151847.jpg
    2 MB · Görüntüleme: 32
  • IMG_20180126_151905.jpg
    IMG_20180126_151905.jpg
    2.1 MB · Görüntüleme: 32
  • IMG_20180126_151910.jpg
    IMG_20180126_151910.jpg
    2.2 MB · Görüntüleme: 36
Hayvanları rahat bırak. Her gün öğle 12'ye kadar ışık geçirecek ince bir tülbent ile kafesin üstünü örtülü tut ve odada çıt olmasın. 12'den sonra temizliği, oyun vs ilgilenirsin.

Kuşlara gözden ve gürültüden uzak olacakları bir zaman aralığı lazım. Her gün o saat aralığında rahat olabilecekleri bilecekler ki dişi çekinmesin. O ortamı nasıl ayarlayacağın sana kalmış.

Kuşları başka odaya alırsan, silbaştan başlarlar.

Selam. Ben tüm havucu soyup kafese takiyorum, yaninada bir dal maydonoz. Aksama kadar kafeste duruyo .2 -3 güne bir veriyorum. Yeminede bolca nijer katiyorum. Böyle yapinca benim kusum yumurtladi. Insallah sende yavru alirsin, Ben 1 seneden fazla bekledim , kac tane kus degistim , sonunda dogru kusu buldum. Disinin burnu yara gibi olmasi lazim. Erkek de hareketli ve istekli olmasi gerekiyo yoksa bos bos oturuyorlar.

Selam. Ben tüm havucu soyup kafese takiyorum, yaninada bir dal maydonoz. Aksama kadar kafeste duruyo .2 -3 güne bir veriyorum. Yeminede bolca nijer katiyorum. Böyle yapinca benim kusum yumurtladi. Insallah sende yavru alirsin, Ben 1 seneden fazla bekledim , kac tane kus degistim , sonunda dogru kusu buldum. Disinin burnu yara gibi olmasi lazim. Erkek de hareketli ve istekli olmasi gerekiyo yoksa bos bos oturuyorlar.
Teşekkür ederim.

Sakin bir odaya bırak erkek kabarık neden kabarik? Dıskı paylasınız erkek kusunuzun biraz kilolu gibi geldi ve ayrıca ballı kraker vermeyin para tuzagı hepsi.

Kuşların çiftleşmesi için ortam ve beslenmesine dikkat edeceksiniz.Forumda zaten bununla ilgili birçok başlık ve öneride mevcut.Çiftleşmenin gerçekleşmesi için gerekli koşullar yerine getirildiğinde zamana bırakacaksınız iki kuşun da özellikle dişinin hazır olması gerekir.Dişinin ballı kraker ve yulaf tarzı beslenmeside doğru değil , normal yem yada üretime yönelik hazırlanmış yemler haftada 2-3 kez mama kalamar kemiği,kuş kumu gibi beslenmeye ek takviyeler ile düzgün beslenme yapılmalı.Kafeste salıncak dahil hiçbir aksesuar oyuncak bulundurmamak gerekir bu tür nesneler kuşların ilgisini başka yöne çekebilir.Gerekli optimal ortam ısısı ,ses, ışık gibi ortam koşulları beslenme ve takviyeler ile sağlıklı bir kuş zamanı gelince kızışma belirtileri gösterecektir.Bu belirtilerden bir süre sonra çiftleşme olmuyorsa ayırma yöntemi denenebilir.

Nezaman kafaya koyarlarsa çifleşirler zamanını bekleyin.

Geri