Karadeniz Pet

Kuşlarım Yumurtalarını Kırıp Kafesin İçine Atıyor ???

Byrm26

Yeni Üye
slm arkadaşlar herkese hayırlı bayramlar.Ben yavrulu takım almıştım erkek dişiyle kavga ettiği için ayırmıştım dişi tek yavruyu kendisi baktı ,yavru yuvalıktan atlayınca bende erkeği dişinin yanına koydum koyar koymaz çiftleştiler dişi 3-4 gün sonra yumurtladı yumuratayı kafesin içine atmış dün ikinci yumurtayıda yumurtlayıp onuda kafesin içine atmış niye böyle yapıyor anlamadım acaba erkek atıyor olabilir mi kafesinde kalamar kemiği gaga taşı kuş kumu herseyi var fazla rahatsız da etmiyorum bulundugu ortamada sessiz ve 2 ciftim daha var aynı ortamda ben söyle tahmin ediyorum erkekle çiftleştikten sonra hemen yumurtladı acaba onlar kızgınlık yumurtası olup boş oldugu için atmış olabilir mi yardımcı olursanız sevinirim

Erkek kızgınlıktan yapıyor muhtemelen erkeği ayırın ve sade besleyin vitamin ağırlıklı beslemeyin. Yumurtalar boş değildir. Kendi yumurtası olmadığını sanıyor da olabilir. Biraz geç atmışsınız kafese. 2-3 gün erkeğin suyuna 6 damla sirke damlatın ve kuşlara probiyotik desteği verin.

Geri