Karadeniz Pet

Kuşlarımın çift olduğunu nasıl anlarım?

Balkusunannesi_

Yeni Üye
Merhaba, ben 3 aylık dişi kuşumun yanına yaklaşık 1.5 yaşında bir erkek kuş aldım. Bazen o kadar güzel öpüşüp konuşuyorlar ki diyorum kesin çift oldular. Bazen de dişi olan erkeği kovalıyor hiç huzur vermiyor. Sizce yavru alabilir miyim? Şuan dişi kızgınlığa yeni girdi ceresi kahverengiye döndü. Çift olup olmadıkları nasıl anlaşılır?

SNE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Merhaba, ben 3 aylık dişi kuşumun yanına yaklaşık 1.5 yaşında bir erkek kuş aldım. Bazen o kadar güzel öpüşüp konuşuyorlar ki diyorum kesin çift oldular. Bazen de dişi olan erkeği kovalıyor hiç huzur vermiyor. Sizce yavru alabilir miyim? Şuan dişi kızgınlığa yeni girdi ceresi kahverengiye döndü. Çift olup olmadıkları nasıl anlaşılır?

Bir de kuşum yanına eş aldıktan sonra zayifladı. Vitaminini yumurtasını eksik etmem probiyotik düzenli veririm. Tüy zamanından dolayı kilo vermiş olabilir mi? Yoksa eş sebebiyle stresten mi? İshal durgunluk iştah kaybı VS yok.

3 aylık bie kuş kuluçka için çok küçük en az 7 8 aylık olması lazım yumurtlayabilmesi için yoksa sağlık sorunları ile karşılaşılabilir

Kesinlikle Yavru Almayın En az 7-8 aylık olmasını bekleyin

Yeni aldıysanız Geri Verebiliyorsanız 3 aylık erkek kuş almaniz daha iyi olur

1.5 yaşında ki kuş ile 3 aylık kuşun eş tutması beklenemez. Bu 60 yaşında yaşlı bir dede ile 12 yaşında ki küçük bir kızın aşk yaşaması gibi olur. Şimdi iyi anlaşıyorlarsa bile zamanla erkek kurlarına karşılık bulamayınca küçük kuşu dövecektir.

Kesinlikle Yavru Almayın En az 7-8 aylık olmasını bekleyin
Zaten amacım eş yapmak değildi, yalnız yaşadığımdan hayvan bütün gün yalnız kalmasın diye arkadaş olarak almıştım. Yuvalık vs takmadım.

3 aylık bie kuş kuluçka için çok küçük en az 7 8 aylık olması lazım yumurtlayabilmesi için yoksa sağlık sorunları ile karşılaşılabilir
Yuvalık takmadım zaten küçük diye. Yine de kuluçkaya yatar mı?

1.5 yaşında ki kuş ile 3 aylık kuşun eş tutması beklenemez. Bu 60 yaşında yaşlı bir dede ile 12 yaşında ki küçük bir kızın aşk yaşaması gibi olur. Şimdi iyi anlaşıyorlarsa bile zamanla erkek kurlarına karşılık bulamayınca küçük kuşu dövecektir.
Eş değil arkadaş olsunlar diye almıştım. Yuvalık takmadım yine de yaşanır mı bahsettiğiniz sıkıntı

Geri