Karadeniz Pet

Kuslarimin cinsi irki ve yaslari nedir

Soner çin

Yeni Üye
4 tane kusum var yaslari cisi ve irklari nedir acaba
36791

Ekli dosyalar

• IMG_20190422_211833.jpg
    IMG_20190422_211833.jpg
    5.1 MB · Görüntüleme: 23
  • IMG_20190422_115955.jpg
    IMG_20190422_115955.jpg
    3.1 MB · Görüntüleme: 23
  • IMG_20190422_211944.jpg
    IMG_20190422_211944.jpg
    4.5 MB · Görüntüleme: 22
  • IMG_20190422_211956.jpg
    IMG_20190422_211956.jpg
    5.3 MB · Görüntüleme: 23
  • IMG_20190422_211921.jpg
    IMG_20190422_211921.jpg
    4.2 MB · Görüntüleme: 24
Kuşları önden göğüs genişliğini göreceğim şekilde çeker misiniz? Sarı ve Sarı yüzlü mavi Çek gibi ama önden ve daha net fotoğraflar çeker misiniz?
Ayrıca Kuşların yandan kuyruk sonuna kadar ek olarak üstten çekerseniz iyi olur. Cinsiyeti için normal ya da gün ışığında flash kullanmadan çeker misiniz?

Kuşları önden göğüs genişliğini göreceğim şekilde çeker misiniz? Sarı ve Sarı yüzlü mavi Çek gibi ama önden ve daha net fotoğraflar çeker misiniz?
Ayrıca Kuşların yandan kuyruk sonuna kadar ek olarak üstten çekerseniz iyi olur. Cinsiyeti için normal ya da gün ışığında flash kullanmadan çeker misiniz?
Tekrar cektim detayli sekilde ben bunlardan cift yapmak istiyorum ama kizisip kizismadigi anlailiyormu resimlerden ozellikle sariyi disi diye aldim ama disimi erkekmi arada kaldim ve yaslimidir bu kuslar irklari nedir

Ekli dosyalar

• Screenshot_2019-04-22-21-41-40.png
    Screenshot_2019-04-22-21-41-40.png
    1.9 MB · Görüntüleme: 20
  • Screenshot_2019-04-22-21-41-30.png
    Screenshot_2019-04-22-21-41-30.png
    1.9 MB · Görüntüleme: 25
  • Screenshot_2019-04-22-21-42-07.png
    Screenshot_2019-04-22-21-42-07.png
    1.9 MB · Görüntüleme: 22
  • Screenshot_2019-04-22-21-45-02.png
    Screenshot_2019-04-22-21-45-02.png
    2.1 MB · Görüntüleme: 22
  • Screenshot_2019-04-22-21-46-11.png
    Screenshot_2019-04-22-21-46-11.png
    2.1 MB · Görüntüleme: 21
  • Screenshot_2019-04-22-21-46-04.png
    Screenshot_2019-04-22-21-46-04.png
    2.1 MB · Görüntüleme: 21
  • Screenshot_2019-04-22-21-48-56.png
    Screenshot_2019-04-22-21-48-56.png
    2.1 MB · Görüntüleme: 22
  • Screenshot_2019-04-22-21-49-25.png
    Screenshot_2019-04-22-21-49-25.png
    2.2 MB · Görüntüleme: 20
  • Screenshot_2019-04-22-21-54-55.png
    Screenshot_2019-04-22-21-54-55.png
    2.2 MB · Görüntüleme: 21
  • Screenshot_2019-04-22-21-55-02.png
    Screenshot_2019-04-22-21-55-02.png
    2.2 MB · Görüntüleme: 18
Mavi olanlardan sarı yüzlü olan ingiliz kırığı yada çek,beyaz yüzlü olan ise çek kırığı olabilir. 2 mavide ERKEK NET şekilde.

Beyaz olan DF(değişken faktör) Beyaz. Kızışmış bir dişi kuş. Çekoslavak

Diğer sarı yeşil parçalı kuşta çek cinsiyet kesin olmamakla beraber erkek gibi ayrıca yavru bir kuş.

Ben eşe atacak olsam sarı yüzlü erkek ile beyazı eşe , En sondaki sarılı yeşilli kuşuda yetişkin bir lutino dişi ile değiştirip diğer erkekle eşe atardım. Ayrıca kafesin hijyenine biraz daha önem verin doğru ekipmanlarla daha büyük bir kafese geçmeniz daha doğru olacaktır. Bu kafes bu kuşlara uygun değil maalesef. Aşşağıya bıraktığım linkte aldığım ürünü paylaştım fiyatı gayet uygun değerlendirmenizi öneririm. Ayrıca kuşların birinde yada birkaçında ishal olabilir. Popo kısımlarını kontrol edin. İshal olan kuşa/kuşlara haşlanmış patates verin. Kafesi güzelce yıkayıp temizleyin. Kuşlarıda sirkeli su ile yıkarsanız herşey tertemiz güzel olacaktır.

NOT: IRK KONUSUNDA ÇOK TECRÜBELİ DEĞİLİM YANLIŞIM OLABİLİR KUSURUMA BAKMAYIN.

Mavi olanlardan sarı yüzlü olan ingiliz kırığı yada çek,beyaz yüzlü olan ise çek kırığı olabilir. 2 mavide ERKEK NET şekilde.

Diğer sarı yeşil parçalı kuşta çek cinsiyet kesin olmamakla beraber erkek gibi ayrıca yavru bir kuş.

Ben eşe atacak olsam sarı yüzlü erkek ile beyazı eşe , En sondaki sarılı yeşilli kuşuda yetişkin bir lutino dişi ile değiştirip diğer erkekle eşe atardım. Ayrıca kafesin hijyenine biraz daha önem verin doğru ekipmanlarla daha büyük bir kafese geçmeniz daha doğru olacaktır. Bu kafes bu kuşlara uygun değil maalesef. Aşşağıya bıraktığım linkte aldığım ürünü paylaştım fiyatı gayet uygun değerlendirmenizi öneririm. Ayrıca kuşların birinde yada birkaçında ishal olabilir. Popo kısımlarını kontrol edin. İshal olan kuşa/kuşlara haşlanmış patates verin. Kafesi güzelce yıkayıp temizleyin. Kuşlarıda sirkeli su ile yıkarsanız herşey tertemiz güzel olacaktır.

Cevabiniz icin tessekkuredrim. Sariyi disi diye aldim ama degil sanirim evet kuslarim ceyranda kalmis ve usutmus 4 gundur antibiyotik tedavisi gorduler suan durumlari iyi daha bugun vetrinerden geldik kafes temizligi evet bugun yapicam hatta sirke falan aldim cunku bugun parazit icin enseye damla yapti veteriner bundn sonra hijyen konusuna dikkat edicem kafes konusundada dun kuscuyla konustum kuscularin kullandigi kefesten vericek bana iki tane ve ayrica yuvalik oda bu kafesler olmaz dedi tekrar tessekkurler sari kusuda yetiskin bir kusla degistirmeliyim ozaman

Kuşlarınıza Maşallah .Üsteki 5 resimdeki kuşlar benim kuşlarıma çok benziyor.Sarı olanın göğsündeki yeşilik benim kuşumda yok,sırtındaki yeşilik var.Kafesin tipi de aynı fakat benimkinin rengi tamamen fuşya rengi.:)

Haşlanmış patates verilebilinir. Petshoplara lütfen güvenip her dediklerine de inanmayın. Kendi maddi çıkarları için birçoğu yalan yanlış bilgi verebiliyorlar. Kafesler attığım linkteki gibi geniş olursa çok daha iyi olur. Kafes düzeninide her kafese aşşağıdaki gibi uygulayabilirsiniz.
36809

Be
Haşlanmış patates verilebilinir. Petshoplara lütfen güvenip her dediklerine de inanmayın. Kendi maddi çıkarları için birçoğu yalan yanlış bilgi verebiliyorlar. Kafesler attığım linkteki gibi geniş olursa çok daha iyi olur. Kafes düzeninide her kafese aşşağıdaki gibi uygulayabilirsiniz.
Ekli dosyayı görüntüle 36809
ben direk veterinere goturdum toz bir ilac verdi 2 gun suyuna karistirdim iyi oldular ayrica vitaminleri de var petsohoplardan bisey almiyorum o yuzden bende bu kafesten alicam az once bir arkadas da tavsiye etti bu kucuk suluk ne icin . Acaba

Küçük suluk,parmak suluk yada kumluk diyede geçer. Kuş kumu/grit koymak amacıyla kullanılıyor. Bu şekilde ;
36810

Orhan beyle gorustum tesaduf bende izmirdeyim kendiside izmirdeymis kafesi orhan beyden temin edicem tavsiye icin tessekkurler

Rica ederim orhan beye selamlar.
Dediginiz gibi kafesleri tum ekipmanlari kafesleri sicak su kopuk ve elma sirkesiyle itanayla temizledim ve simdilik uretim kafesi alana kadar solediginiz beyaz disi ve sari kafaliyi birlikte koydum orhan beyden kafes alana kadar bisey sorucam enseden victolin parazit ilaci damlatildi ama ben yinede disardan tuylerine puskurtmek icin bi islem yapim diyorum elna sirkesi ile hazirlasam bir solisyon nasil olur ve nasil hazirlarim nekadar suyanekadar sirke konur yada elimde daha once pet shoptan aldigim parazit ve tuy spreyi var onu mu sıkım

Tertemiz oldu

Ekli dosyalar

• Screenshot_2019-04-23-01-59-13.png
    Screenshot_2019-04-23-01-59-13.png
    2.2 MB · Görüntüleme: 13
Dediginiz gibi kafesleri tum ekipmanlari kafesleri sicak su kopuk ve elma sirkesiyle itanayla temizledim ve simdilik uretim kafesi alana kadar solediginiz beyaz disi ve sari kafaliyi birlikte koydum orhan beyden kafes alana kadar bisey sorucam enseden victolin parazit ilaci damlatildi ama ben yinede disardan tuylerine puskurtmek icin bi islem yapim diyorum elna sirkesi ile hazirlasam bir solisyon nasil olur ve nasil hazirlarim nekadar suyanekadar sirke konur yada elimde daha once pet shoptan aldigim parazit ve tuy spreyi var onu mu sıkım
Elinize sağlık.
Tüm kuşların enseden damla damlatıldımı ?
Sirkeli su ile yıka dememin sebebi bit pireden daha çok kuşların tüylerinin temizlenmesi tozdan vs kurtulmaları için hemde kuşlara iyi gelir diye. Göz kararı ayarlayacaksınız mesela ben 1 litre şişeye su koyup kendim yıkıyorum 1 litre şişeye sirkenin kapağıyla 1 kapak ortalama döküyorum.
Ele attığınız çiftleri gözlemleyin birbirlerini yaralayacak kadar büyük kavga olursa ayırın,ara ara ufak didişmeler ama illa ki olacaktır .

Elinize sağlık.
Sirkeli su ile yıka dememin sebebi bit pireden daha çok kuşların tüylerinin temizlenmesi tozdan vs kurtulmaları için hemde kuşlara iyi gelir diye. Göz kararı ayarlayacaksınız mesela ben 1 litre şişeye su koyup kendim yıkıyorum 1 litre şişeye sirkenin kapağıyla 1 kapak ortalama döküyorum.
Ele attığınız çiftleri gözlemleyin birbirlerini yaralayacak kadar büyük kavga olursa ayırın,ara ara ufak didişmeler ama illa ki olacaktır .
Evet tum kuslara enseden victalin diye bir damla damlatti bugun itibari ile kasinmalari son buldu gozlemledigim kadariyla artik kendini kasiyip yolmuyorlar ayrietten koltuk alti icinde veteriner bir sprey verdi koltuk altinibyolmuslardi cunku onuda gunluk 2 kez sikiyorum kuslari nasil yikarim ben korkuyorum usutur hasta ederim diye bi tarif edermisiniz

Elinize sağlık.
Aslinda ben beyaz kus ile beyaz kafaliyi hep bir arada tutuyordum ama hic ciflsmediler surekli upusuyorlar amaicraat yok sariyi da disi diye sari kafalinin yanina almistim ama o kucuk ve erkek olabilir dediniz aslinda beyaz ve beyaz kafali cok iyi anlasiyor ama dedigim gibi bir ciftlesme olmuyor beyaz kafali olan tuy dokumunde cunku heralde ondan

Ekli dosyalar

• Screenshot_2019-04-23-13-10-46.png
    Screenshot_2019-04-23-13-10-46.png
    1.8 MB · Görüntüleme: 10
  • Screenshot_2019-04-23-13-11-05.png
    Screenshot_2019-04-23-13-11-05.png
    3.7 MB · Görüntüleme: 8
  • Screenshot_2019-04-23-13-11-14.png
    Screenshot_2019-04-23-13-11-14.png
    3.4 MB · Görüntüleme: 7
Evet s
Yem olarak sadece yulafmı kullanıyorsun.
Evet suan sade yulaf kullaniyorum sebebine gelince. B vitamini eksikligi tuy dokumu ve 4 gun once kuslari usuttugum ve isahal olmasina sebeb verdigim icin ilac tedavisi veteriner tarafindan uygulandi ama tuy dokumu hizli atlatmasi acisindan bi sure sade yulaf tavsiye ettiler

tüyde olan kuşa yufaf verilir ama ayrı bir yemlikte verilir bildiğim kadarı ile. ayrıca Aspur da tüydeki kuşa verilir ama sadece yulaf veya aspur olmaz bence ama buradaki ustalar daha iyi bilirler. B vitmini eksikliği için BEFORVEL veriyorum ben 20 lira çivarı bir fiyatı var 100ml onu kullanabilirsin. Benimde bir üreticiden öğrendiğim açık yulaf alıyorsan petshptan vs vereceğin kadarını su ile durulaman tozdan arındırman da faydası oluyor ve binim kuşlar bu şekilde daha keyifli yiyorlar. Ayıca vaktin olursa çimlendirmede yapabilrsin yulaftan buğdaydan.

Geri