Karadeniz Pet

Kuşlarımın cinsiyeti ??

Samil

Meraklı Üye
Arkadaşlar merhabalar. 2 tane muhabbet kuşum var. Cinsiyetlerini çözemedim.Birisinin CERE rengi pembe sadece burun deliklerinin etrafı beyaz. Diğerinin ceresi beyaz ama ortasında hafiften lacivertlik var. Fotoğraf attığım zaman ceresi beyaz olanın lacivertliği görünmüyor. Öpüşüyüyorlar kur yapıyorlar. Erkek olma ihtimali yok diye düşünüyorum. Erkekler birbirine kur yapmaz heralde? Nasıl belirleyeceğim cinsiyetlerini. Şimdiden teşekkür ediyorumç

2 aynı cins birbirine kur yapabilir yem kusabilir hatta ayak bile atabilir resim atmadan kimse birşey söyleyemez sana

Gün ışığında flaşsız resim yükleyebilirseniz daha doğru yorum yapılabilir.
Hatırlatma:Konu başlıklarının tamamen büyük harf olması forum kurallarına aykırıdır.

Gün ışığında flaşsız resim yükleyebilirseniz daha doğru yorum yapılabilir.
Hatırlatma:Konu başlıklarının tamamen büyük harf olması forum kurallarına aykırıdır.
Forum kurallarını bilmiyorum henüz yeniyim. Uyarınız için teşekkür ederim. Fotoğrafları yükleyeceğim şimdi birde siz yardımcı olur musunuz? Yeni çektim fotoğrafları.

IMG_2513.JPG
IMG_2512.JPG
IMG_2510.JPG
IMG_2509.JPG
IMG_2509.JPG
IMG_2513.JPG

Beyaz erkek mavi dişi

Mavi dişi beyaz erkek 1 yaşında bile değiller genç kuşlar daha

Gözleri tam net görünmüyor ama 6 7 aylık civarı gibiler

Aynen 6-7 aylık cıvarı yavru tüylerini dökmüşler.

Forum kurallarını bilmiyorum henüz yeniyim. Uyarınız için teşekkür ederim. Fotoğrafları yükleyeceğim şimdi birde siz yardımcı olur musunuz? Yeni çektim fotoğrafları.
Beyaz erkek mavi dişi. Muhabbetler 6-7 aylık olduklarında ergenliğe girerler. Bu zamandan sonra eşleriyle anlaştıkları takdirde yavru yapabilirler.

Peki yuvalığa yün ip koydum. Talaş koymadım olur mu?

Beyaz erkek mavi dişi. Muhabbetler 6-7 aylık olduklarında ergenliğe girerler. Bu zamandan sonra eşleriyle anlaştıkları takdirde yavru yapabilirler.
Peki yuvalığa yün ip koydum. Talaş koymadım olur mu?

Geri