Karadeniz Pet

Kusma sorunu

Tdgn

Yeni Üye
Kuşum bağırsak enfeksiyonu olmuştu İlaçla tedavi ettim 5 gündür otuyordu oynuyordu dal darı verdim çok seviyor yiyordu ama bugün sabahtan beri kafasını öne arkaya getirmiş gibi yem saçıyor gibi kusuyor açık yeşil sulu yapıyor bazen de normal dışkı yapıyor çok halsiz ve uyuyor bazen hareket ediyor normalde fazla su içmez ama biraz daha fazla içmeye başladı çok acil yardım edin resmen gözümün önünde eriyor bazen bana kafa sallıyor bağırsak enfeksiyonu olduğu zaman da böyleydi tedavi etmiştim ama onda kusma felan olmadı

Ekli dosyalar

• IMG_20201212_144255.jpg
    IMG_20201212_144255.jpg
    855.4 KB · Görüntüleme: 15
Geçmiş olsun tecrübeli be bilgili arkadaşlar yardımcı olacaklardır eminim.İnş durumu kötüye gitmez.

Karaciğer yağlanması mi acaba hiç bilmiyorum lütfen acil yardım

yakınınızda veteriner yok değilmi?

Yakınımda olsa kaç kere aradım bir sürü yeri hiçbiri kuşlara bakmıyor gerçekten ne yapabilirim bilmiyorum bana öyle bakıyor ki yaşamak ister gibi

ataşehirde oturuyorsanız ben bir yeri biliyorum

Şimdi alali 16 gün oldu ilk başlarda ishali vardı sonra bilgili bir tanıdığım bağırsak enfeksiyonu kesin dedi bana birkaç tedavi yönetimi söyledi aviadre kullandım sonra iyileşti yeni aldığım için otmuyor diyordum ama iyileştikten sonra baya baya öttü ismini bile söyledi bu sabah yine öttü sonra kesti ötmeyi baktığımda iştahı kesilmişti açık yeşil ve sulu sarı dışkı yapmaya başladı sonra biraz oturdum yanında kafasını yukarı aşağı yapıp yemi saçmaya başladı ağzından hemen sıcak yere koydum sonra normalde çok çok az Su içer ama bugün biraz daha fazla içti çok halsiz ve uykulu duruyor kuş sesi açmadığım sürece hareket etmiyor ve ötmüyor

Şimdi alali 16 gün oldu ilk başlarda ishali vardı sonra bilgili bir tanıdığım bağırsak enfeksiyonu kesin dedi bana birkaç tedavi yönetimi söyledi aviadre kullandım sonra iyileşti yeni aldığım için otmuyor diyordum ama iyileştikten sonra baya baya öttü ismini bile söyledi bu sabah yine öttü sonra kesti ötmeyi baktığımda iştahı kesilmişti açık yeşil ve sulu sarı dışkı yapmaya başladı sonra biraz oturdum yanında kafasını yukarı aşağı yapıp yemi saçmaya başladı ağzından hemen sıcak yere koydum sonra normalde çok çok az Su içer ama bugün biraz daha fazla içti çok halsiz ve uykulu duruyor kuş sesi açmadığım sürece hareket etmiyor ve ötmüyor
Kuşlarda yeni ortama girdiklerinde dışkı anormalisi görülebilir normaldir. Avidiar sudan farksız bir takviyedir bir ilaç değildir.

Kuşun dışkılarına bakalım kafes tabanına tuvalet kağıdı koyup güncel dışkı fotoğraflarını paylaşınız.

Kusma ne sıklıkla oluyor ve kusmukta koku mevcut mu? Yem taneleri mi kusuyor yoksa kursak sıvısı mı?

Kuşlarda yeni ortama girdiklerinde dışkı anormalisi görülebilir normaldir. Avidiar sudan farksız bir takviyedir bir ilaç değildir.

Kuşun dışkılarına bakalım kafes tabanına tuvalet kağıdı koyup güncel dışkı fotoğraflarını paylaşınız.

Kusma ne sıklıkla oluyor ve kusmukta koku mevcut mu? Yem taneleri mi kusuyor yoksa kursak sıvısı mı?
Yem tanesi kusuyor

İlk başta öyleydi ama düzeldi yeni olduğu için değil bence karaciğer yağlanması olabilir mi ya

İlk başta öyleydi ama düzeldi yeni olduğu için değil bence karaciğer yağlanması olabilir mi ya
Karaciğer yağlanması kuşun aşırı kilo alması yada bölgesel şişliklerin oluşmasına sebebiyet verir. Kuşunuzda ne bağırsak enfeksiyonu ne de karaciger yağlanması söz konusu değil.

Kusma sıklığını yazınız bakalım kursak ile alakalı bir durum söz konusu olabilir.

Karaciğer yağlanması kuşun aşırı kilo alması yada bölgesel şişliklerin oluşmasına sebebiyet verir. Kuşunuzda ne bağırsak enfeksiyonu ne de karaciger yağlanması söz konusu değil.

Kusma sıklığını yazınız bakalım kursak ile alakalı bir durum söz konusu olabilir.
Daha bugün başladı zaten dediğim gibi 2 saatte bir

Eminsiniz değil mi karaciğer yağlanması belirtilerine felan baktım da benim anlattığıma benziyor gibi

Ben çok daha yakından takip edeceğim elma versem iyi olur mu normak yemi keseyim mi ?

Hocam çok kötü oldu dibe çekildi yattı gibi öldü sandım gözünü oynatti dinde yürüyor

Geri