Karadeniz Pet

KUSMA

nighthawk012

Yeni Üye
Kuşum 5-10 kez yutkunur gibi boynunu ileri geri götürdü gagasını tellere surttu sonra yine yutkunurken birden kustu ve kafasını salladı teller ve kafası şeffaf sıvıyla kaplandı başta napacigimi bilemedim veterinere gotursem bir muayene bile 50 TL diyorlar o yüzden çekindim henüz reşit değilim çünkü internette Bakteriyel kursak iltihabı sebebinden olabileceğini okudum siz ne düşünüyorsunuz

Kuşun ve dışkısının fotoğrafını ekler misiniz? Aileniz maddiyat açısından kuşa yardımda bulunamaz mı?

Kuşun ve dışkısının fotoğrafını ekler misiniz? Aileniz maddiyat açısından kuşa yardımda bulunamaz mı?
Öncelikle Allah sizden razı olsun her yazdığıma cevap veriyorsunuz maddi durumumuz şükür kötü değil ama ailem bu tür olaylarda bırak rahat rahat ölsün kafasindalar pek sıcak bakmıyorlar veterinere

Ekli dosyalar

• IMG_20190217_113811.jpg
    IMG_20190217_113811.jpg
    4.1 MB · Görüntüleme: 13
Şuan kuş yanımda tüyleri kabarık 10-15 dk önce yine 3 kez kafasını sallayarak kustu şimdide kana kana su içti ve tüneğine geçti (son kusmuğu kokuyordu)

Veterinerler muayene 30 TL aliyorlarmis ancak şuan çoğu kapalı yarınada kuş cikarmi bilmiyorum çok kötü durumda sanki yardım ister gibi benim üzerime gelip duruyor :( internette 1-2 gün yem vermeyin falan diyorlar

Şuan ki durumu bu kusma ve tüylerini kapartip beklemesi dışında inanılmaz derecede kaşınıyor zaten son birkaç gündür parazit spreyi uyguluyorduk

Ekli dosyalar

• IMG_20190217_114416.jpg
    IMG_20190217_114416.jpg
    2.2 MB · Görüntüleme: 14
Veterinerler muayene 30 TL aliyorlarmis ancak şuan çoğu kapalı yarınada kuş cikarmi bilmiyorum çok kötü durumda sanki yardım ister gibi benim üzerime gelip duruyor :( internette 1-2 gün yem vermeyin falan diyorlar
Açlıktan ölür sakın bunu yapmayın. Yemi taze mi? Yemi boşaltıp tekrar içine tazesini koyabilirsiniz.

Görünüşünden hasta olduğu belli. En yakın zamanda veterinere gidin. Bugünü kurtarmak için suluğundaki suyuna dört damla elma sirkesi damlatın. Ağzına minik parça bal verin o susatır bu sayede suyundan içer. Mama yapıp avcunuzdan yedirebilirsiniz. Yemini yemiyorsa onu da avcunuzdan yedirin.

Son düzenleme:
Geri