Karadeniz Pet

kusma

cetu

Meraklı Üye
Merhaba
Yavru dişi kuşum bugün yine kustu, erkekle ayrı kafestelerdi bugün birleştirdim ve bir ayır bir birleştir çok yoruldum artık geri götürüp bırakıcam çözüm bulamıyorum sebebi çözemiyorum. Hastalıksa erkeğe bulaştan korkuyorum. yem kusma gibi değildi erkek kafes dışındaydı yanında değildi vik vik diye ard arda ses çıkardı hızlı hızlı ve 3 defa kustu birinin resmi paylaşıyorum. Bugün suyunda 3-4 damla sirke vardı. Farklı birşey yiyip içmedi. Sebebi ne olabilir teşekkürler
Önceki kusma gibi olduğundan önceki videoyuda paylaşıyorum. Dışkı resmini de.
VİDEO Streamable

Ekli dosyalar

• 840CFE6C-C957-434E-AAE7-0FCA7701081E.jpeg
    840CFE6C-C957-434E-AAE7-0FCA7701081E.jpeg
    225.6 KB · Görüntüleme: 9
  • 688BD09D-5CB3-4A57-AF2A-652D9241FD19.jpeg
    688BD09D-5CB3-4A57-AF2A-652D9241FD19.jpeg
    215.1 KB · Görüntüleme: 10
@Levent ACAR hocam ilgilenirmisiniz yavru dişi 3-4 aylık şubat ayında aldım 3-4 defa videodaki gibi kusmalar gerçekleşti halsizlik yok yiyip içiyor kusmada koku yok ancak bunu neden yapıyor çözemedim yem değişikliği yaptım kum kullanıyorum erkek kuşla ayrı kafese alınca yok ancak bir kafeste iken bunu yapıyor. Erkekle anlaşıyor birbirlerine yem kusma kaşıma vs. Bu kusmanın sebebi ne olabilir? Dışkı ve kusmuk foto paylaşıyorum.

Ekli dosyalar

• 3F95FC7D-532B-4C31-B823-115FAF1606F0.jpeg
    3F95FC7D-532B-4C31-B823-115FAF1606F0.jpeg
    256.6 KB · Görüntüleme: 6
  • C223BF15-3179-4F09-80C9-6D13327568A6.jpeg
    C223BF15-3179-4F09-80C9-6D13327568A6.jpeg
    359.8 KB · Görüntüleme: 5
  • FCCC8138-BB40-43CE-92CC-80ECD76A3B94.jpeg
    FCCC8138-BB40-43CE-92CC-80ECD76A3B94.jpeg
    184.8 KB · Görüntüleme: 4
@Recai SULAMİS ben sadece kursak mantarı hakkında biliyorum yardımcı olsunlar bende öğrenirim İnşallah birşey olmaz kuşunuza Aminnn

Konu başlıklarında acil, lütfen, yardım ve önemli gibi kelimeler kullanmayınız. Açıklayıcı konu başlığı kullanınız..

Başlık düzenlendi..

Merhaba, kusma devam ediyor mu? Dışkılarda sorun görünmüyor..

Konu başlıklarında acil, lütfen, yardım ve önemli gibi kelimeler kullanmayınız. Açıklayıcı konu başlığı kullanınız..

Başlık düzenlendi..

Hocam merhaba başlığı şiddetli olarak değişmişler ancak kusma şiddetli değil devam etmiyor.
Erkekle bir araya getirmeye imtina ettiğimden ne olduğunu anlamaya çalışıyorum. Şubatta aldım hatırlatsanız 7 yaşında erkek kuşumun eşi ölmüştü. Şubatta aldım 2 aylıktı. Yetişkin alamazdım erkek kuşum sakat olduğu için hırpalanmasın diye. Bu dişi yavru bu 3. Defadır bu tarzda kusma gerçekleştiriyor koku yok.

Hocam merhaba başlığı şiddetli olarak değişmişler ancak kusma şiddetli değil devam etmiyor.
Erkekle bir araya getirmeye imtina ettiğimden ne olduğunu anlamaya çalışıyorum. Şubatta aldım hatırlatsanız 7 yaşında erkek kuşumun eşi ölmüştü. Şubatta aldım 2 aylıktı. Yetişkin alamazdım erkek kuşum sakat olduğu için hırpalanmasın diye. Bu dişi yavru bu 3. Defadır bu tarzda kusma gerçekleştiriyor koku yok.
sadece ara ara mı kusuyor.

Başlık düzenlendi..

Video ve görsel paylaşmıştım. Kusarken vik vik ses eşliğinde 2 yada 3 defa katılaşmış beyaz bir maddeye yapışık yemler atıyor koku yok. Erkek
Şubattan bu yana 3 yada 4 defa yaptı paylaştığım videodaki gibi ve görseldeki haliyle. Harekette yemede içmede sıkıntı yok gibi erkekle geçim iyi. Ama ne olduğunu bilmediğimden ayırdım kuşları. Erkek ayrı kafeste durmuyor devamlı yanına gidip dişiye yem kusup kaşımaya çalışıyor. Dişinin kusması parazit yada bakteriyel bişey olur korkuma engel oluyorum bu kez erkek agresifleşip küsmeye başladı.

Video ve görsel paylaşmıştım. Kusarken vik vik ses eşliğinde 2 yada 3 defa katılaşmış beyaz bir maddeye yapışık yemler atıyor koku yok. Erkek

Şubattan bu yana 3 yada 4 defa yaptı paylaştığım videodaki gibi ve görseldeki haliyle. Harekette yemede içmede sıkıntı yok gibi erkekle geçim iyi. Ama ne olduğunu bilmediğimden ayırdım kuşları. Erkek ayrı kafeste durmuyor devamlı yanına gidip dişiye yem kusup kaşımaya çalışıyor. Dişinin kusması parazit yada bakteriyel bişey olur korkuma engel oluyorum bu kez erkek agresifleşip küsmeye başladı.
Kusma sürekli olmadığı için, bir hastalık olduğunu düşünmüyorum. Dışkıları da iyi. Ama tekrar başlarsa yazın.

Şuanki dışkı bu şekilde. Şubatta aldım aynı kafestelerdi kusma oldu ayırdım bir hafta sonra birleştirdim yine oldu 2.oluşta ayırdığımda dişi kendini yemliğe soktu hiç kıpırdamadan dakikalarca kaldı erkeği kafes tepesine getirince çıktı yemlikten. Neyse bir hafta sonra yine birleştirdim dün yine yaptı yine ayırdım artım erkekte agresifleşmeye başldı. Korkuyorum hastadır bişey bulaşır diye. Dışkısı gündür bu şekilde gece yeşil boyalı. Acaba kuş streste alışamadımı

Ekli dosyalar

• 9AC91066-EA1A-4C99-964A-AFBAE885E562.jpeg
    9AC91066-EA1A-4C99-964A-AFBAE885E562.jpeg
    262.4 KB · Görüntüleme: 3
Şuanki dışkı bu şekilde. Şubatta aldım aynı kafestelerdi kusma oldu ayırdım bir hafta sonra birleştirdim yine oldu 2.oluşta ayırdığımda dişi kendini yemliğe soktu hiç kıpırdamadan dakikalarca kaldı erkeği kafes tepesine getirince çıktı yemlikten. Neyse bir hafta sonra yine birleştirdim dün yine yaptı yine ayırdım artım erkekte agresifleşmeye başldı. Korkuyorum hastadır bişey bulaşır diye. Dışkısı gündür bu şekilde gece yeşil boyalı. Acaba kuş streste alışamadımı
Dışkıları iyi, merak etmeyin.

Geri