Karadeniz Pet

Kusması durmuyor

Yani nasıl bir cevap istiyorsunuz? Onu yazın ona göre uzman arkadaşlar bakarlar? Artık ya beklenilen ya da umulmayan bir cevap yazarlar?

Yani nasıl bir cevap istiyorsunuz? Onu yazın ona göre uzman arkadaşlar bakarlar? Artık ya beklenilen ya da umulmayan bir cevap yazarlar?
Terslemeniz gerekmez ki, ilaç ağır gelirde ölmesinden daha kötü olmasından korkuyorum, yardımınız için teşekkürler , ilacı zaten temin edecem bugün araştırdım genellikle kuruma hastalığında kullanıldığını gördüm o yüzden tekrar sormak istedim

Mustafa Kardeşim,
Sizi terslemedim. Yani henüz terslemedim. Ben yapı olarak duygusal değilim. Olaylara mekanik bakıyorum. Dediğimizi beğenmezsin yapmazsın kuşta sizin tercihte sizin. Bir soru sordunuz cevap verildi. Halen üstüne ağır mı gelir diye sorarsanız evet buradaki cevap yazan arkadaşlara veya bana ağır geliyor. Aynı şeyi çok sorunca hiçbir şey fark etmiyor ya da ilaç daha hafiflemiyor. Zaten tüm sorulara cevapları da kimse kusura bakmasın kuşlar için yazıyorum tek düşüncem kuşunuzdu yoksa sizinle ne bir problemim var ne de sizi tanıyorum. Geçmiş olsun sevgili kardeşim.

Mustafa Kardeşim,
Sizi terslemedim. Yani henüz terslemedim. Ben yapı olarak duygusal değilim. Olaylara mekanik bakıyorum. Dediğimizi beğenmezsin yapmazsın kuşta sizin tercihte sizin. Bir soru sordunuz cevap verildi. Halen üstüne ağır mı gelir diye sorarsanız evet buradaki cevap yazan arkadaşlara veya bana ağır geliyor. Aynı şeyi çok sorunca hiçbir şey fark etmiyor ya da ilaç daha hafiflemiyor. Zaten tüm sorulara cevapları da kimse kusura bakmasın kuşlar için yazıyorum tek düşüncem kuşunuzdu yoksa sizinle ne bir problemim var ne de sizi tanıyorum. Geçmiş olsun sevgili kardeşim.
Teşekkür ederim. İlacı temin ettm, kuşu elime aldığım sırada gögüs kemiğinde çok aşırı ele gelme ve zayıflık hissettim ilaç dışında başka birşey yapmam gerekirmi bilginize güvenerek soruyorum

Ekli dosyalar

• IMG_20191016_183921.jpg
    IMG_20191016_183921.jpg
    2.1 MB · Görüntüleme: 25
Bunuda yeni yaptı bu defa sulu değil

Ekli dosyalar

• IMG_20191016_184325.jpg
    IMG_20191016_184325.jpg
    2 MB · Görüntüleme: 29
Acele etmeyiniz ilk uygulamayla pek fark göremezsiniz. Biraz daha takip ediniz ayrıca genel hal ve hareketleride takip ediniz canlanma hareketlenme var mı? Bu kısımlarda çok önemli.
Genel olarak zaten çok hareketli kusması dışında herhangi bi halsizlik yoktu o yüzden halen daha hareketli çok şükür, pekala bekleyecem teşekkür ederim

Tedaviyi uyguladm 3. defa fakat kusmasında hiçbir değişiklik yok yarın 4 gibi temiz su bırakacağm, ne kadar kustuğunu anlayabilmek için altına tel bıraktım kustuğunu inip yiyemiyor yemliğide ters çevirip yere atıyor , ne yapmam lazım

Ekli dosyalar

• IMG_20191020_211649.jpg
    IMG_20191020_211649.jpg
    3.5 MB · Görüntüleme: 21
  • IMG_20191020_211654.jpg
    IMG_20191020_211654.jpg
    3 MB · Görüntüleme: 24
5. uygulamayıda yapın. Kusma devam ediyorsa doksisiklin kullanalım.
Yanlış anlamayın beni, hastalık olduğuna ne kadar eminiz, çünkü maşallah çok hareketli, ilaç kullanmayı sevmeyen biri olarak pskolojik olarak zehirliyomuşm gibi hissediyorum, bugün 4te temiz su bırakıp yarın tekrar ilaçlı su bırakacağm

Yanlış anlamayın beni, hastalık olduğuna ne kadar eminiz, çünkü maşallah çok hareketli, ilaç kullanmayı sevmeyen biri olarak pskolojik olarak zehirliyomuşm gibi hissediyorum, bugün 4te temiz su bırakıp yarın tekrar ilaçlı su bırakacağm
O zaman veterinere götürün analiz yaptırın öylen%100 emin olabilirsiniz ayrıca bir tavsiyem olacak sadece tüneğine kusuyorsa tüneği değiştirip gözlem yapabilirsiniz plastik tünek ise zaten zararlı tam hatırlayamadım tüneğinizi etrafta çok ayna vb. Olduğundada kusarlar bu tarz kustuğu cisimleri ortadan kaldırıp gözlemleyin ama ben böyle bir kusma görmedim bir kaç tane olur normalde normal değil gibi geldi Florya da İstanbul veteriner iyiymiş orada analiz vs . Herşey yapılıyormuş

O zaman veterinere götürün analiz yaptırın öylen%100 emin olabilirsiniz ayrıca bir tavsiyem olacak sadece tüneğine kusuyorsa tüneği değiştirip gözlem yapabilirsiniz plastik tünek ise zaten zararlı tam hatırlayamadım tüneğinizi etrafta çok ayna vb. Olduğundada kusarlar bu tarz kustuğu cisimleri ortadan kaldırıp gözlemleyin ama ben böyle bir kusma görmedim bir kaç tane olur normalde normal değil gibi geldi Florya da İstanbul veteriner iyiymiş orada analiz vs . Herşey yapılıyormuş
Plastik veya tahta tüneği farketmiyor ikisinede kusuyor

Ekli dosyalar

• IMG_20191028_142213.jpg
    IMG_20191028_142213.jpg
    3.6 MB · Görüntüleme: 18
  • IMG_20191028_142455.jpg
    IMG_20191028_142455.jpg
    3.8 MB · Görüntüleme: 18
  • IMG_20191028_142358.jpg
    IMG_20191028_142358.jpg
    4.3 MB · Görüntüleme: 15
Kusması kur kaynaklı olamaz mı?
Olabilir ama çok kötü bi durum, kafeste koku oluyo her yer salya oluyor ne kadar temizlersem temizleyym fayda etmiyor, kendi sağlığı içinde korkuyorum ilaçta fayda etmedi ne yapmalıyım, kursa eğer eş almak istemiyorum

Geri