Karadeniz Pet

kuşum 10 gündür hasta

balim14

Yeni Üye
muhabbet kuşum 4 aylık ve 10 gündür tüylerini kabartıyor uyuyor. düzelir diye ilgilendim, suyuna vitamin damlatıyorum yumurta veriyorum ama bugün tarttım 22 gr geldi öncesinde 27 grdı. zayıflıyor yemlerini yere döküyor. dışkısı normal.
veterinere götüremedm karantinadaydık covidle alakası var mı dicem ama o çok daha önce hastaydı

güncelleme: tuvaleti normal diyordum bugüne kadar ama bugün dışkısında yem vardı

Covidden değildir onlara bulaşmıyor. Yemlerini yere döktüğünden emin misiniz belki de kusuyodur. Kuşun kustuğunu anlamak biraz zor.

Diski resmî atın
normalde oluyor yem var bazılarında
IMG_20210908_152440.jpg

Bence ciddi bir sorun var, çok kilo kaybetmiş. Kısa sürede veterinere gitmezseniz kuşunuzu kaybedebilirsiniz.

En kısa sürede kanatlılardan anlayan veterinere gidin. 22 gram çok düşük o aylıkta bile. Sindirim sisteminde problem var. Gitmesseniz kuşunuzu kaybedersiniz, umalım ki geç kalmış olmayın, keşke hastalığın ilk günleri yazsaydınız.

O bir hastalık değil, son evre. Kuşu elinize aldığınızda, göğüs kemiği bıçak gibi jilet gibi elinize geliyorsa o evrede demektir. İnşalah o evrede değildir çünkü ordan iyileştirmek kolay olmuyor üstelik daha yavru.
kemiği elime geliyor, şuan yine yemesi biraz iyileşti yumurta veriyorum yem de yiyor. 10 gün öncesine kadar normaldi enerjisi yerindeydi ama kuşu 3 ay önce aldım uçamıyor genetik

Geri