Karadeniz Pet

Kusum anormal davranmaya basladi. Yardim :(

• Konbuyu başlatan mcaldiran
  • Başlangıç tarihi
M

mcaldiran

Guest
Arkadaslar bizim 1 yasinda Cek Jumbo kirmasi erkek bir kusumuz var.
Cok konusur, asiri cana yakin (oyleki kasinmak/uyuklamak icin bile bize gelir)
Kurban bayraminda 1 hafta evde yalniz kaldi, komsuya yem su icin anahtarimizi vermistik.
Dondukten sonraki ilk gun kafesinden cikmadi.
Ikinci gunden sonra da banyo, yatak odasindaki buyuk aynalarin onunde nefesi bitene kadar ucmalar, oda icinde anlamsiz uzun ucuslar basladi.
Ve en kotusu elimize disi kus muamelesi yapmaya kalkti.
Su an cok daha az/ender konusuyor.
Elimizi saklamaktan ders calisamaz olduk.
Buyuk aynalara takintili bir kus oldu cikti.
Biz ne yaptik da boyle oldu?
Bu durumu nasil duzeltebiliriz sizce?

Sezonları geldiği için üremek istiyor her kuş gibi, bir dişi kuş alacaksınız kızışmış olması yararınıza tabi.

Eş istemesi gayet doğal.

Bu donem gecici mi yoksa disi kus alana kadar yillarca elimize mi sulanacak?
Daha once de 2 kusumuz oldu, ikisinde de bu durumu yasamamamistik 3 yasinda bile.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:19 -->-> Daha önceki mesaj 14:26 --

up.. :(

geçici değil malesef eş alın kuşa artık yavrularını seversiniz çok kızışmış demekki :)

Mubişlerin çiftleşme sezonunun geldiğini bilmiyordum.Hangi aylarda çiftleştiklerini yazar mısınız?

kışın daha verimli oluyor diye dediler bana tunç hocamda öyle dedi sezon daha yeni başladı sabret çiftleşirler diye dediği çıktı gerçekten :)

İnşallah benim çiftim de çiftleşir.Aylardır 3 eş değiştirdim hiçbirinde sonuç alamadım :).

Mubişlerin çiftleşme sezonunun geldiğini bilmiyordum.Hangi aylarda çiftleştiklerini yazar mısınız?

Muhabbet kuşlarında sezon eylül ayından itibaren başlar mart nisana kadar devam eder. İstisnalar elbette vardır yani 6. ayda yavru alan yok değil ama en verimli ayları yukarıda yazdıklarım.

Moderatör tarafında düzenlendi:
sezonları geldiği için üremek istiyor her kuş gibi, bir dişi kuş alacaksınız kızışmış olması yararınıza tabi.

aynen kardesim bencede
:)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:59 -->-> Daha önceki mesaj 22:56 --

Bu donem gecici mi yoksa disi kus alana kadar yillarca elimize mi sulanacak?
Daha once de 2 kusumuz oldu, ikisinde de bu durumu yasamamamistik 3 yasinda bile.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:19 -->-> Daha önceki mesaj 14:26 --

up.. :(

DÖNEM bitince son bulmaz yani geçici değill ! ama 1 -2 kez çiftleştir sorun olmaz ama 4-5 kere olursa ömrü kısalır diye duymuştum ;)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:01 -->-> Daha önceki mesaj 22:59 --

kardeşim geçici deil 1-2 kez çiftleştir sona geçer umarım bu arada 5-6 kez olursa çiftleşme ömrü kısalır !!!!!!!!!!!

eş istiyor

Geri