Karadeniz Pet

Kuşum ayağının üstüne basamıyor

raum

Yeni Üye
Herkese iyi forumlar bugün öğleden sonra muhabbet kuşum ayağının üstüne basamamaya başladı. Nasıl olduğu hakkında bir fikrim yok.

Detaylı olarak anlatacak olursam ayağının üstüne basamıyor, ayağını hep aynı şekilde tutuyor, ayağına dokununca cıyaklamıyor ama çok dokunmadım, birde basamadığı ayağındaki tırnakları hafiften kanlı geldi gözüme. Şimdilik diğer kuşumdan ayırdım nasıl kuşumu iyileştirebilirim yardımcı olabileceklere şimdiden teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• 20220505_221949.jpg
    20220505_221949.jpg
    960.2 KB · Görüntüleme: 22
  • 20220505_221930.jpg
    20220505_221930.jpg
    886.5 KB · Görüntüleme: 22
Kutuya ayırmak zorunda kaldım ama ben gördüğümde tünekte dengede duramıyordu. Yeniliğe yaslanmış anca öyle duruyordu.

Kutuya ayırmak zorunda kaldım ama ben gördüğümde tünekte dengede duramıyordu. Yeniliğe yaslanmış anca öyle duruyordu.
Ayirmakla iyi yapmışsınız.ama eğer tunegi kavrayamıyorsa kırık olma ihtimali var. Kırık gibi vakalarda kanatlı uzmanın görmesi gerek.

Ayirmakla iyi yapmışsınız.ama eğer tunegi kavrayamıyorsa kırık olma ihtimali var. Kırık gibi vakalarda kanatlı uzmanın görmesi gerek.
Sağlam ayağının olduğu tarafa yatar gibi duruyor. Yarın bulabilirsem veterinere götürmeye çalışacağım. Bunların dışında yapabileceğim bir şey var mı?
Birde sesi çok az çıkıyor normal mi?

Sağlam ayağının olduğu tarafa yatar gibi duruyor. Yarın bulabilirsem veterinere götürmeye çalışacağım. Bunların dışında yapabileceğim bir şey var mı?
Birde sesi çok az çıkıyor normal mi?
Yapmanız gereken kanatlı uzmana götürene kadar teramisin sürün. Ama kırıksa pek bı faydası olmaz. Kuşun ayağı nasıl o hale geldi bilmek gerekir. Belki şokun etkisiyle sesi çıkmıyor olabilir. İhtimal çok yani. Sizin yapmanız gereken acilen kanatlınin görmesi. Çok geçmiş olsun.

Hangi şehirdesiniz belki veteriner önerisi yazabilirim anlamayıp daha kötüye çeviren veterinerler çok

Yapmanız gereken kanatlı uzmana götürene kadar teramisin sürün. Ama kırıksa pek bı faydası olmaz. Kuşun ayağı nasıl o hale geldi bilmek gerekir. Belki şokun etkisiyle sesi çıkmıyor olabilir. İhtimal çok yani. Sizin yapmanız gereken acilen kanatlınin görmesi. Çok geçmiş olsun.

Biraz önce veterinere götürdüm. Sanırım ayağını bir şeye sıkıştırmış. Kangren belirtisi varmış mavi bir ilaç sıktı. Sabah akşam ayağına vicks sürüp geçene kadar devam etmemi söyledi.

Hangi şehirdesiniz belki veteriner önerisi yazabilirim anlamayıp daha kötüye çeviren veterinerler çok
Eskişehirdeyim

Ekli dosyalar

• 20220506_180743.jpg
    20220506_180743.jpg
    453.7 KB · Görüntüleme: 13
Biraz önce veterinere götürdüm. Sanırım ayağını bir şeye sıkıştırmış. Kangren belirtisi varmış mavi bir ilaç sıktı. Sabah akşam ayağına vicks sürüp geçene kadar devam etmemi söyledi.

Eskişehirdeyim
Duru Veteriner Kliniği
Adres: Işıklar, Sivrihisar-1 Cd. No:83/B , 26120 Tepebaşı/Eskişehir
Telefon: 0532 557 02 02

Acil Veteriner kliniği
Adres: Yeni Bağlar Mahallesi Eti Caddesi No: 6/b, 26120 Tepebaşı/ Eskişehir
Telefon: (0222) 330 35 55
Yine de bırakayım belki başka zaman lazım olur. Ben bizzat gitmedim gidenlerin önerdiği veterinerler

Eskişehirdeyim
Kanatlılardan anlayan veterinere mi goturdunuz. Umarım düzelir 🙏🏻 gelişmelerden haberdar edin🙏🏻

Duru Veteriner Kliniği
Adres: Işıklar, Sivrihisar-1 Cd. No:83/B , 26120 Tepebaşı/Eskişehir
Telefon: 0532 557 02 02

Acil Veteriner kliniği
Adres: Yeni Bağlar Mahallesi Eti Caddesi No: 6/b, 26120 Tepebaşı/ Eskişehir
Telefon: (0222) 330 35 55
Yine de bırakayım belki başka zaman lazım olur. Ben bizzat gitmedim gidenlerin önerdiği veterinerler
Sağolun eğer düzelme olmassa gidebilirim.
Kanatlılardan anlayan veterinere mi goturdunuz. Umarım düzelir 🙏🏻 gelişmelerden haberdar edin🙏🏻
Mahallemde bulunan bir yere gittim akşamüstü. Ne kadar anlarlar bilmiyorum. Bu arada vicksi kan dolaşımı hızlansın diye verdiğini söyledi. Umarım toparlar kısa sürede.

Sağolun eğer düzelme olmassa gidebilirim.

Mahallemde bulunan bir yere gittim akşamüstü. Ne kadar anlarlar bilmiyorum. Bu arada vicksi kan dolaşımı hızlansın diye verdiğini söyledi. Umarım toparlar kısa sürede.
O zaman hekimin dediği şekilde uygulayın. Baktınız hiç gelisme yok. @ebraresx in önerdiği hekime başvurunuz 🙏🏻

Geri