Karadeniz Pet

Kusum Benden Uzaklasiyor

BerkeAy

Meraklı Üye
Merhaba Hayırlı Akşamlar Disi Kusumun Yanina yaklasik 6 ay once erkek bir kus aldim disi kusum 1.5 yasinda erkek kus 9 10 aylik ve disi kusum bende tek basina 1 yil kaldi o bir yil boyunca cok eylendim mutlu oldum ama yanina erkek bir kus alinca yanima bile ugramaz oldu ne yapicagimi bilmiyorum biraz yardimci olurmusunuz cunku banada sevgi gostersin istiyorum benlede vakit gecirsin istiyorum kusumu bir cozumu varsa yardimci olurmusunuz

@Ahmet TEKKE dedigin dogru katiliyorim ama yanima hic gelmiyor ancak beni meyve yerken gorunce yanima geliyor baska turlu gelmiyor ben ikiside yanimda oyunlarini oynasin istiyorum

@Ahmet TEKKE dedigin dogru katiliyorim ama yanima hic gelmiyor ancak beni meyve yerken gorunce yanima geliyor baska turlu gelmiyor ben ikiside yanimda oyunlarini oynasin istiyorum
Kus bu kendi gibi olanı görünce onunla zaman geçirir ne yaparsan yap bu değişmez

@yao ako yanlis anlasilmasin dedigim ama beni sevmeyen bir kusu benle oynamayan kusu ben ne yapayim

internette egitimler filan var deniyor egitimleri verirseniz filan diyor ben bu egitimleri denemek istiyorum biraz yardimci olurmusunuz

@Ahmet TEKKE dedigine katiliyorum ama bu kas yalnizken bana cok yakindi birden uzaklasti bunun bir cozumu olmasi lazim yani beraber yemek yiyorduk beraber su iciyorduk beraber film izliyorduk simdi benden uzakta elime aliyorum 1p saniye sonra ucuyor

Ben arkadaşa katılıyorum. Herkesin beklentisi farklıdır. Küçükken ilk muhabbet kuşu aldığımda bende evcil olsun, ele kola konsun istiyordum. Ama zamanla yada yaşlandıkça mantelitem değişti, artık @Ahmet TEKKE hocanın dediğin gibi onların doğasını hareketlerini keşfetmek daha büyük keyif veriyor. Hatta dişiler daha bile keşfedilebilir geliyor. Ama herkez bu amaçla evcil hayvan beslemek zorunda değil,bu anlayışta değiseniz kuşları sahiplendirin gibi yorum yapma hakkına sahip değiliz. Hayvana zulmetmiyor veya kötü bakmadıkça.

@BerkeAy her kuşun karakteri farklı olduğu için kesin bir şey söylemek zor. Zamanla değişebilir bi durum ama dişi artık yetişkinliğine erişmiş yanına bir eş ve yavru yapmak istiycektir. En katı görüşle erkeği başkasına sahiplendirebilirsin, dişinin tekrar senle ilgilenmesini istiyorsan.

Forum belli bi yaş grubuna hitap etmiyor benim bildiğim kadarıyla. Bi sınırlama yok. Farklı yaş gruplarının farklı mantelitesi vardır. 40 yaşındaki biriyle 16 yaşındaki forum üyesinin aynı mantelitede olmasını bekleyemeyiz. Bence yorum yaparken buna dikkat etmeliyiz.

Bazı konularda şahit oluyorum. Yaşı genç (belki kart kullanmaya yaşı tutmuyor)arkadaşlara kullandığı ürünlerin dandik olduğunu çöpe atması gerektiğini, internetten sipariş vermesi gerektiğini aksi takdirde kuşun öleceği gibi yorumlar yapılıyor yada daha kırsal kesimde yaşayanlara da veteriner için aynı baskı yapılıyor. Heralde kimse evcil hayvan sahiplenirken ölsün yada kötü koşullarda bakarım mantığıyla sahiplenmiyordur. Zaten öyle olsa forumda işi ne. Bildiği gibi bakar geçer. Hepimiz aynı şartda, imkanda yaşamadığımıza göre biraz empati yapmamız lazım. Yardım almak için foruma yazıyorlar, yardımcı olamıyorsanız birde yarasını deşmeyin.

Kesinlikle katılıyorum bazen forum'da denk geliyorum "bu ürünü at çöpe gitsin, veterinere götüremiyorsan hayvan besleme, hayvan alırken bilmiyor muydun" gibi söylemler çok yakışık kalmıyor.

Üyenin maddi sorunları olabilir, yaşı geregi her ürünü alamıyor yada ailesine aldıramıyor olabilir, veteriner için o an üzerinde uygunluk olmayabilir. Tabi ki biz en kaliteli yada en kapsamlı ürünleri öneriyoruz herkes beslediği canlının en iyi şartlarda yaşamasını ister ama bazı durumlar engel olabilir.

Röhnfried dışında bütün ürünler çöptür yada başka ürün kullanılmaz diye bir kural yok, o an elinde başka bir vitamin vardır ama kapsamı azdır 3-4 vitamin içeriği vardır alana kadar onu kullanabilir çöpe atmasına gerek yok. Bazı ürünlerde kullanmayın dediğim oluyor ama bunlar içerikten ziyade yarardan çok zararı görülen ürünler oluyor. Örnek veriyorum bit spreylerini çöpe atın diyorum ama bu zararı çok fazla olduğu için onun dışında elinizde bir vitamin vardır etkili değildir kalitelisini alana kadar kullanabilirsiniz.

merhabalar bende senin ile aynı durumu yaşadım tek beslediğim kuşuma arkadaş almıştım maksatım yavru almak filan değildi sadece arkadaş olsunlar diye beni tanımaz oldu araştırdım denedimde fakat belli bir noktaya geldikten sonra bile tekrar seni unutup arkadşı ile ilgileniyor ve bu duruma hiç üzülmüyorum sonuçta kendi türünden bir canlı ile çok daha rahat anlaşıp eğlenebilir bu durumda beni mutlu ediyor ama dediğim gibi belli bir noktaya geliyor eğitim olayı ile birlikte fakat çok uzun süremeden eşi ile ilgilenmeye dönüyor yani bizi unutuyor

Çift olan kuşu eğitmen çok zor. İki farklı kuşu yeme düşmüşken alıp, kendine alıştırdıktan sonra eşleştirsen bile senden uzaklaşır. Düşün mesela başka dünyadan canlılar geliyor, bizden daha zekiler, bizden daha güçlüler. Bizleri yakalayıp evcil hayvan gibi bakıyorlar. Sonra yanımıza başka bir insan veriyorlar. Yanına verilen insan ile mi vakit geçirmek istersin, yoksa sana bakan canlıyla mı? Onların mutluluğu ile mutlu olmak dışında yapabileceğin pek bir şey yok.

dediginize katiliyorum onume bakayim ozaman belki alisirlar ikisde bana yakin olur hayirlisi hersey icin tesekkur ederim

Geri