Karadeniz Pet

Kuşum bir anda hastalandı dışkısı çok aşırı sulu

Kubilay1

Paylaşımcı Üye
Herkese merhabalar.
Kuşum bir andan çok aşırı kötü oldu.
Bir anda aşırı sekilde sıvı dışkı yapmaya başladı. Geceden bir şeyi yoktu iyiydi altına kağıt havlu koyarım her zaman. Sabah uyandığımda da altı tamamen ıslaktı. Çok aşırı şekilde sıvı dışkı yapıyor. Lütfen ilgilenir misiniz rica etsem ne olur çok üzülüyorum.
Resimleri aşağıda 😔👇🏻

IMG_20210814_103128.jpg

İlk defa bu kadar kötü oldu ne olur yardımcı olur musunuz çok üzülüyorum.
@ADRIAN

Geç kalmak istemiyorum ne gerekiyorsa lütfen yazar mısınız. Hemen ilacını almak istiyorum bu gün başka bir işim yok kuş ile ilgileneceğim.

Hava akımında kalmış ihtimali var mı, hava değişikliği veya hava akımı dışkı bozulmasına sebep olabiliyor

Hava akımında kalmış ihtimali var mı, hava değişikliği veya hava akımı dışkı bozulmasına sebep olabiliyor
Olabilir...
Yeğenim dış kapıyı sürekli açık bırakıyor o da direkt kuşa gidiyor. Ben evdeyken hemen kapatıyorum ama ben evde yokken gelmiş yeğenim iki gün önce.

Su içiyor suyu içtikten sonra bir anda suyu geri kusuyor. Kursak mantarı mı oldu acaba? Kafesin içinde de yem kusmukları vardı.

Kuşunuz maşallah fotoğrafta dinç görünüyor, kaç lram oluğunu ölçme imkanınız var mı

Kuşum dinç duruyor gibi görünmesin sebebi kabarık duruyor şu anda. Hiç böyle kötü olmamıştı. Video da ki gibi sürekli uyku halinde.

Kuşum da kusma sorunu da var daha yeni içtiği suyu kustu. Yem de kusuyor ara ara 😔

Su içiyor suyu içtikten sonra bir anda suyu geri kusuyor. Kursak mantarı mı oldu acaba? Kafesin içinde de yem kusmukları vardı.
Merhabalar

Öncelikle kafes ve malzeme temizliği , ardından yem kontrolü yapınız (yeminiz bozulmuş, kurtlanmis olabilir mi)

1-Kusmaya bağlı kursak mantarı için; eczanelerde satılan Triflucan veya Flucan (ikisi de aynı etken maddeli) birisini alıp her gün taze suluğuna 3-4 damla.
2-İshal için ; veterinerden Neo-Terramycin alıp ondan da pirinç tanesi büyüklüğünde her gün taze suluğuna.

Bu ikisini karıştırarak 5 gün, geceden suluğu alıp her gün sabah taze olarak ver.

5 günden sonra , MUTLAKA 3 gün vitamin , ardından 3 gün probiyotik veriniz ve ilaç kullanım süresi boyunca kafeste kalamar kemiği, kuş kumu, gaga taşı, mineral blok vb. ürünler olmasın, hepsini çıkarın. Çünkü ilacın etkisini azaltıyorlar...

Bu arada karışık yem verme, mümkünse aspur ve sade yem. Hatta Dal Darı varsa severek yerler.

---burada anlattıklarım kendi kuşlarımda uyguladığım tedavi şeklidir, bilginize--

Geri