Karadeniz Pet

kusum bize yabancı davranıyor

heromayk

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar kusum 6 aylık önceden bizimle çok iyiydi geliyordu falan 2 ay ilgilenmedik bazı nedenlerle şimdi korkuyor ve ısırıyor sanki bize yabancılaştı ne yapabiliriz

Merhaba arkadaşlar kusum 6 aylık önceden bizimle çok iyiydi geliyordu falan 2 ay ilgilenmedik bazı nedenlerle şimdi korkuyor ve ısırıyor sanki bize yabancılaştı ne yapabiliriz
Gozden ırak olan gonuldende ırak olurmus normal bir hafta ilgilenmeyince bile garip davraniyorlar 2 ay uzun sure

Ben bir keresinde 1 buçuk hafta yalnız bırakmak zorunda kalmıştım maksadım 2 gün iken. Bir tavır bir trip bir korku dolu bakışlar.. 2 günde hallettim :) Çünkü ben çok konuştum sevecen sevecen bak bu benim bu da benim parmağım gel diyerek :) Size bağlı geçmesi ama 2 aylık ayrılığa gönül almak 2 gün sürmez fakat sizin davranışınıza göre bence 2 günde sürebilir

Hatta gözümü bile tanıttım. Bak bu benim gözüm kırpıyorum şu an dedim. Gözümü kemirmeye başladı severek kemirdi ama kuş kaşır gibi ve zamanla daha büyük bağımız oldu. Yavaş hareket edin çok yavaş ve sessiz gitmeyin sessiz hareket ettirmeyin. Görmesi yetmez duyması da lazım

Arkadaşlar elimden yem bide maydanoz yedirdim ama yine bana saldırıyor

Arkadaşlar elimden yem bide maydanoz yedirdim ama yine bana saldırıyor
Saldırdığı zaman tepki vermeyin hızlı ve aceleci davranıyorsunuz yavaş ama çok yavaş kıpırdatın elinizi vs kendiniz de aynı şekilde ve ince ince konuşun sevildiğini anlasın. Bu şekilde zaman verin birden olmaz

Saldırdığı zaman tepki verirseniz ya da ısırınca elinizi geri çeker hızlı hareket eder belli ederseniz kuş otomatik olarak bunun işe yaradığını düşünür ve bu harekete devam eder

ben staj yaparken sadece haftasonları uğrayabiliyordum o 5 günlük ayrılıkta bile hayvan bana trip atıyordu ben konuşurken arkasını falan dönüyordu bana eğer eşi yoksa size çok bağlanıyor ve bu tarz durumlar normal biraz aman tanıyıp sakin şekilde konuşup ilgi gösterirseniz yeniden aışır

vortia maalesef... ben muhabbet kuşları hakkında bilgili bir insanım araştırma alanım bu, bu foruma insanlara yardım etmek için girdim ve 1 çift muhabbet kuşu aldım profilden görebilirsin mavi olan show yeşil olan yerli ikisi de 2 aylık neden böyle bir seçim yaptım dersen çünkü bildiğin gibi jumbo muhabbet kuşlarının üremesi çok zor bunun için dişiyi yerli aldım böylece hem çok yumurta doğar hemde kolay doğar neyse konumuza geçelim bu gün kuşlarımla 18. günüm fakat hala bana alışmadılar benden kaçıyorlar almamın bir anlamı kalmadı :( zaten almayı seçen ben deildim ben kendime alıştırıp öyle alcaktım fakat annem üzülüyor die tutturdu ve olan oldu... ve bana ne zaman alışcaklar belli deil :(eğer belli bir zaman sölerseniz sevinirm..

Teşekkür ederim. Çift kuşlar zor alışır

Bugünde gagasını kısalttım çok uzadığı için şuanki tipini görseniz sanki kanlı bıçaklı düşmanız :D

hocam ben alışmayacağını düşünüyorum bu arada başınız sağolsun talihsizlikler olmuş... çok üzüldüm... Hocam ben jumbo kuşuma eskisi kadar bağlı deilim onu artık çokta sevmiyorum isteksiz ilgileniyom eskisi gibi istekli deil... Tabiki de bu onun suçu deil beni bir tane maymun kafese koyup kendisi benle oynasa alışana kadar yanıma da bir insan koysalar tabiki insanla ilgilenirdim yani bu onun suçu deil...:( ama onu eskisi kadar sevmek elimde deil... tabii ki bu duyguyu anlamayıp bana ne kadar saçma şeyler söylüyor afedersiniz malın teki dieceksiniz hocam fakat dierlerinin bu duyguyu anlayamayacığını düşünüyorum çünkü MAAŞALLAH kuşlarınız size bağlı size alışmış yani bu onun suçu deil benim suçum neyse özür diliyorum hocam :(

Bugünde gagasını kısalttım çok uzadığı için şuanki tipini görseniz sanki kanlı bıçaklı düşmanız :D
Aynen bende dişi kuşumda ki kursak mantarı için tedaviye başladım. Beni görünce yuvaya giriyor artık yuvaya girmeyen kuş :D Öyle bir koşuyor ki kafeste yiyeceğim sanki. Halbuki sadece gagasına ilaç damlatıyorum masumca :D İnşe'Allah iyileşir

Aynen bende dişi kuşumda ki kursak mantarı için tedaviye başladım. Beni görünce yuvaya giriyor artık yuvaya girmeyen kuş :D Öyle bir koşuyor ki kafeste yiyeceğim sanki. Halbuki sadece gagasına ilaç damlatıyorum masumca :D İnşe'Allah iyileşir
benimkindede gaga mantarı varmış veteriner yapcak bir şey yok sürekli uzar gagası uzadıkça kısaltmanız lazım dedi agresif kuşta bi başka oluyor bide gagasını yeni kestiğim için aşırı sivri parmağımı yakaladımı kanatıyor :D inş iyileşir geçmiş olsun

hocam ben alışmayacağını düşünüyorum bu arada başınız sağolsun talihsizlikler olmuş... çok üzüldüm... Hocam ben jumbo kuşuma eskisi kadar bağlı deilim onu artık çokta sevmiyorum isteksiz ilgileniyom eskisi gibi istekli deil... Tabiki de bu onun suçu deil beni bir tane maymun kafese koyup kendisi benle oynasa alışana kadar yanıma da bir insan koysalar tabiki insanla ilgilenirdim yani bu onun suçu deil...:( ama onu eskisi kadar sevmek elimde deil... tabii ki bu duyguyu anlamayıp bana ne kadar saçma şeyler söylüyor afedersiniz malın teki dieceksiniz hocam fakat dierlerinin bu duyguyu anlayamayacığını düşünüyorum çünkü MAAŞALLAH kuşlarınız size bağlı size alışmış yani bu onun suçu deil benim suçum neyse özür diliyorum hocam :(

Kuşum ölmedi sanırım tam okumamışsınız

benimkindede gaga mantarı varmış veteriner yapcak bir şey yok sürekli uzar gagası uzadıkça kısaltmanız lazım dedi agresif kuşta bi başka oluyor bide gagasını yeni kestiğim için aşırı sivri parmağımı yakaladımı kanatıyor :D inş iyileşir geçmiş olsun

İnşe'Allah çok teşekkür ediyorum

Arkadaşlar artık kafesten dışarı çıkmıyor ilgileniyorum ama sanki çıkmaya korkuyor gibi