Karadeniz Pet

kuşum çok halsiz ve her geldiğimde onu kafesin dibinde buluyorum

acilyardimx

Yeni Üye
merhaba kusum son birkac aydir yem diskiliyordu bazen de sadece sivi yapiyordu once zolax sonra ceramycin sonra mikostatin+klamoks verildi bunlar bir onceki duzeltmedigi icin bir digerine gecildi ama arada zaman oluyordu tabiki hepsi pes pese verilmedi. Son zamanlarda kusma baslamisti mikostatin geciriyor gibi oldu tipki digerleri gibi fakat hic duzelmedi tam olarak. Yine baska bir veterner buldum enzim eksikliginden oldugunu soyledi cunku sadece aspur yiyordu kusum bunun yuzunden olabilecegini soyledi enzim verdi artik tum yemleri yiyor diskisi duzgun bir de vitamin mineral ignesi yapti veteriner. uc gun gecti fakat durgunlugu gecmedi hafif kabarik arada kafesin dibinde oturuyor koltugun altina gidiyor ama surekli uyuyor uyandiginda tuylerini kasiyor geri uyuyor sebebi tuye girmekten olabilir mi yoksa hasta mı anlayamadım cunku diskisi normal yem yemesinde sıkıntı yok hatta cok yiyor zayif olmasina ragmen yemesi cok iyi suyuna vitamin kattim cok antibiyotik kullandiig icin son zamanlarda. yani bu durgunlugu icin bir sebep yok sadece arada islik sesi gibi bir ses cikariyor uykuda bir kez falan yani gunde toplam uc dort kez falan cikariyor o sesi solunumda mi sikintisi var dige dusunmedim degil. cunku kuyrugunda cok hafif bir titreme de var ama astimdakiler gibi degil cikarfigi ses de oyle degil. ne yapacagimi bilmiyorum ozellikle kafesin dibinde uyumasi beni cok korkutuyor cunku hic oyle yapmazdi. Odaya geldigimde cubugundan inmis zeminde kendini kabartmis buluyorum onu iki gundur. Bu arada 4.5 yasinda disi muhabbet kusu

Geri