Karadeniz Pet

Kuşum çok halsiz

Kaptan00

Yeni Üye
Merhaba. 4 gün önce kuşum ayağını incitmişti. Bende bir kutuya koydum. Kuşum ayrıca da ishaldi. Ama iyice halsizleşti ve bu şekilde duruyor arada. Sürekli uyuyor.lütfen yardım edin. Kuşuma ne oluyor?

Ekli dosyalar

• IMG_20211024_170215.jpg
    IMG_20211024_170215.jpg
    492.7 KB · Görüntüleme: 22
  • IMG_20211024_170153.jpg
    IMG_20211024_170153.jpg
    483.9 KB · Görüntüleme: 22
Kuşunuzun kanadında problem mi var ?Çok geçmiş olsun ama sağlıklı durmuyor pek..Yem yiyor mu?

Kanadında değil ayağında incildi. Bide ishal. Öncekine göre çok az neredeyse hiç suda içtiğini görmüyorum.

Umarım iyileşir.Kakası için probiyotik kullanabilirsiniz.Ayağı incindi diyorsunuz tüneği kavrayamıyor mu? Bu süreçte vitaminsiz kalmasn sizde gözlemleyin.Dal darı,iyi haşlanmış yumurta ,az miktarlarda aspur verebilirsiniz.Takipte kalın.

İsal için damla kullanmıyorsanız yada ise yaramıyor ise ben aspır öneririm. Hem halsiz ise yem kırması açısından ince kabuk ve lezzetli olunca çok güzel yiyorlar ayrıca sadece bir süre aspır verirseniz isaline de iyi gelecektir. İsal ilerledikçe kuşu daha halsiz yapar çünkü.

Merhaba. 4 gün önce kuşum ayağını incitmişti. Bende bir kutuya koydum. Kuşum ayrıca da ishaldi. Ama iyice halsizleşti ve bu şekilde duruyor arada. Sürekli uyuyor.lütfen yardım edin. Kuşuma ne oluyor?
Bu pozisyonu çok iyi tanırım. Çok kötü yorulmuş. Bayılma gibi bir durum olursa (ki bu büyük bir ihtimal) %60 ölür. Olabildiğince vitaminli yiyecekler yedirin. Kendine gelsin. Vitaminli suyu tercih etmem onun yerine meyve verin. Yem markası kaliteli olmalı ama böyle bir durumda yem değiştirmek... Emin değilim.

Komşumun Kuşunun da ayağı sakattı. Oradan biliyorum. Dışarı çıkarın ama uçması için zorlamayın. Birde evin içi güneşli olmalı. Güneş girmeyen eve hastalık girer.

Geri