Karadeniz Pet

Limon boncuk

Meraklı Üye
Merhaba rahatsızlık verdiğim için özür dilerim benim muhabbet kuşum çok uyuyor gibi geliyor özellikle sabah ve öğleden sonra onun yanında erkek kuş var o okadar uyumuyor ama dişi kuş çok hareketli erkek normal hastalığı yok düzenli olarak A B C D ve K vitamin içerikli multi vitamin düzenli meyve sebze veriyorum akşamları odalarına götürdüğümde geç saatlere kadar ayakta duruyor gibiler çünkü yatmadan önce bakıyorum daha uyumamışlardır acaba nedendir bilen varmı

Geceleri uyumuyorlarsa, sabah uyurlar doğal olarak. Bir Muhabbet kuşunun günde yaklaşık 12 saat uyuması gerekir.
Biliyorum bir sağlığına sıkıntı verir mi ve neden uyumuyor olabilir karanlık ortam karanlık korkusundan filan olabilir mi birde akşam bulundukları oda oturma odasının yanında

Biliyorum bir sağlığına sıkıntı verir mi ve neden uyumuyor olabilir karanlık ortam karanlık korkusundan filan olabilir mi birde akşam bulundukları oda oturma odasının yanında
Uyuma düzeni zincir gibi, bir kere bozulduysa tekrar toplamak zor oluyor. 1 gece 18'den sonra tamamen karanlıkta kalsınlar, hiç ışık açmayın. Böyle 2-3 gün devam edin. Geceleri uyuyacak, sabahları uyumayacaktır.

Uyuma düzeni zincir gibi, bir kere bozulduysa tekrar toplamak zor oluyor. 1 gece 18'den sonra tamamen karanlıkta kalsınlar, hiç ışık açmayın. Böyle 2-3 gün devam edin. Geceleri uyuyacak, sabahları uyumayacaktır.
Tamamdır teşekkürler

Şimdi şunu fark ettim kuşları oturma odasında duruyor sabahları gün ışığı alsın diye sonra akşamları yan odaya götürüyordum ama baktım ki sanırım geceleri uyumuyorlar biraz gözlerini dinlendiriyorlar ama sabahları enerjikler neden olabilir uyuyamama sebebleri

Geri