Karadeniz Pet

kuşum düzensiz yumurtluyor?

Ertugrul17

Yeni Üye
Arkadaşlar dişi kuşum yumurtladi ilk yumurtasında sıkışma oldu ve bilen bir uretimci tarafından sağlıklı bir şekilde yumurtası alındı. İkinci yumurtasını iki gün sonra kendi başına yumurtladı ve kanliydi diğer yumurta 5 gün sonra geldi kan yoktu üzerinde. Karnı hala şiş durumda uretimciye goturdum kontrol etti yumurta var dedi ama şuan son yumurtlamadan sonraki 7. günü ve hala yumurtlamadı ama karnında yumurta olduğuna eminiz aşağı yumurtalarin günlerini düzenli bir şekilde yazdım neden böyle oldu ve ne yapmam gerekli bilen kişiler yardım ederse sevinirim.
1. yumurta 14/11
2. yumurta 16/11
3. yumurta 21/11
Şuanda hala karnında yumrta var bugün 28/11

Arkadaşlar dişi kuşum yumurtladi ilk yumurtasında sıkışma oldu ve bilen bir uretimci tarafından sağlıklı bir şekilde yumurtası alındı. İkinci yumurtasını iki gün sonra kendi başına yumurtladı ve kanliydi diğer yumurta 5 gün sonra geldi kan yoktu üzerinde. Karnı hala şiş durumda uretimciye goturdum kontrol etti yumurta var dedi ama şuan son yumurtlamadan sonraki 7. günü ve hala yumurtlamadı ama karnında yumurta olduğuna eminiz aşağı yumurtalarin günlerini düzenli bir şekilde yazdım neden böyle oldu ve ne yapmam gerekli bilen kişiler yardım ederse sevinirim.
1. yumurta 14/11
2. yumurta 16/11
3. yumurta 21/11
Şuanda hala karnında yumrta var bugün 28/11
Kalsiyum eksikliği sebebi ile yumurta oluşumunda sorun yaşanıyor büyük ihtimalle kafeste kalamar kemiği bulundurun mutlaka, mamaya yumurta kabuğu karıştırabilirsiniz.

Hocam yumurtlamadan 3 hafta önce koymuştum kalamari hala kafesinde duruyor. Kalsiyum fazlalığından yumurtanın bir ucu tirtikliydi bile , onun dışında avisol-se kullandım düzenli bir şekilde üreme kanallarını açtığını ve yumurta doluluk oranını yükselttiğini duyduğumdan dolayı.