Karadeniz Pet

Kuşum eskisi gibi değil çok üzülüyorum

platon

Yeni Üye
Merhaba ben yaklaşık 7 ay önce bir muhabbet kuşu aldım. İlk başlarda ilişkimiz çok güzeldi. Sabahları terasta kafesinde durur mutlu mutlu öterdi akşamları da evin içinde çıkartırdım gezerdi. Beni çok sevdiğini düşünüyorum. Yanlız 2 aydır eskisi gibi değil maalesef. Bir sabah kalktığımda kafesinin üstünde yavru bir kedi gördüm kuşum da çok korkmuştu. Hemen aldım kediyi. Yanlız o günden sonra kuşum hep elimden korktu hiç bir şey yapmaz oldu ötüyor yine ama benden korkuyor. Bir hafta sonra da kızgınlığa girdi zaten. Çok mutsuzum keske eskisi gibi olabilsek. Ne yapmalıyım ona nasıl davranmalıyım lütfen yardım edin.

Sevginizi kesmeyin yeter sabır gerekli şu an kızgınlıktaysa pek elletmez kendine zaten geçtiği zaman zamanla size tekrardan alışacaktır

Bizimkini yolda sercelerle gezerken gormustum. Ekmek parcalari attim elime kadar cektim ve iceri götürdüm. Avucumun icine giriyordu şevkatsizlikten. 3 gün kafes alamadık firsat olmadı. On yuzune tül taktigimiz kucuk bir kutu yaptik. Iceri girmeyince perdenin arkasinda tutmaya calismaktan ürktü.
Birkac gun bizden kacip elbise askisindaki elbiselerin icine arasina saklandı.

Üzerine gitmeyin dedim. Zamanla alısır. Bir iki gun sonra zaten alisti. Simdi ele parmaga elin ustune bile asla gelmez ama omuzdan da inmez. Oramızda buramizda hep.
Umarım bu bilgiler işinize yarar.

Geri