Karadeniz Pet

Kuşum Hasta mı, Yoksa sıcaktan mı yapıyor?

Hamdi06

Yeni Üye
https://sendvid.com/a6sui514

Kuşum daha 40 günlük hasta gibi durmuyor gayet mutlu ama ağzını neden açıp kapatıyor. Havaların sıcak olmasından mı kaynaklanıyor. Yardımcı olur musunuz?

Son düzenleme:
resim paylaşırsnız yardımcı olmaya çalışırız İnşAllah.

Benim kuşumda biraz uçtuktan sonra seninki gibi ağzını aç kapa yapıyor hızlı bir şekilde nedenini bilmiyorum :(

Sıcaklardan dolayı kendini serinletmek için yapıyor.

Banyo yapsa bir zarari olurmu ki?
Yavru diye yaptirmadim daha

Ağzını Açıp kapaması nefesini ayarlaması içindir, muhabbet kuşları uçtukları zaman vücut ısıları yükselir bunu dengelemek içinde aynını yaparlar. banyo yaptıracakcanız eğer kafesin içine banyoluk takın yok eğer alışkın değilse temiz bir fısfıs ile 30 cm uzaktan üstlerine su sıkın

@Hamdi06 bey cevap yazma alanındaki resim yükle butonunu kullanarak resim yüklemesi yapabilirseniz eğer resimleri görme şansım olur.

Videodaki hali sürekli mi yoksa orada yoruldu da öyle ağız kapatıp açıyor. Fotoğraflarda bir sıkıntı görünmüyor ama yüklediğiniz videodaki gibi sürekli ağız açıp kapatıyorsa mutlaka sorun vardır.

Sürekli değil ama enellikle bu sekilde. Kuşun ayaklarida sıcak havalardan gibime geliyor. Baska bi anormal bir durum yok.

Ekli dosyalar

• IMG-20170725-WA0001.jpg
    IMG-20170725-WA0001.jpg
    247.7 KB · Görüntüleme: 15
  • IMG-20170725-WA0000.jpg
    IMG-20170725-WA0000.jpg
    201.5 KB · Görüntüleme: 12
Peki bulunduğu odanın sıcaklığını ve nem seviyesini biliyor musunuz?

Yer Ankara. Evin sicakligi vardir 25-28 derece. Nemi bilmiyorum

hocam kuşunuzda herhangi bir sıkıntı görünmüyor. büyük ihtimalle sıcaklardandır.

hocam kuşunuzda herhangi bir sıkıntı görünmüyor. büyük ihtimalle sıcaklardandır.
Inallah oyledir. Bu kusu yeni aldim arkadastan. Bundan oncekide bu sekilde agzini acip kapatiyordu. Merak ettim acaba solunum sıkıntısımı var diye. Neyse ilginiz ve alakanız için çok teşekkür ederim.

hocam gerekli bakımlarını aksatmadığınız ve iyi baktığınız sürece kuşunuzda sıkıntı olmayacaktır. sağlıkla besleyin ve rica ederim.

Eğer videodaki gibi sürekli ağız açıp kapatıyorsa mutlaka sıkıntı vardır. Sıcaklık çok yüksek değil, hareketsizken de bunu sürekli yapıyorsa profesyonel yardım almanız gerekmekte.

Eğer videodaki gibi sürekli ağız açıp kapatıyorsa mutlaka sıkıntı vardır. Sıcaklık çok yüksek değil, hareketsizken de bunu sürekli yapıyorsa profesyonel yardım almanız gerekmekte.
Ne gibi sıkıntı olabilirki. Sürekli yaomiyor bu hareketi. Uçtuktan yapıyor ve sanırım ya korkudan yada heyacandan yapiyor. Ayaklari biraz sıcak. Onu anlamadım

Hareketliyken yapıyorsa sıkıntı yok. Sıcak olması da normal. Muhabbet kuşlarının vücut ısısı bizden yüksektir, hele ki uçtuğu zaman daha da yükselir bu sıcak havalarda. Siz genelde bu şekilde dediğiniz için ben de solunum yolu problemi olabileceğini düşündüm. Her mesajımda sordum zaten sürekli bu şekilde mi diye.
Kafesinde, gölgede, hareketsizken veya uzun süre durduğu yerden başka yere gitmeden bunu yapmıyorsa sorun yok demektir, sıcak havalarda normaldir

Hareketliyken yapıyorsa sıkıntı yok. Sıcak olması da normal. Muhabbet kuşlarının vücut ısısı bizden yüksektir, hele ki uçtuğu zaman daha da yükselir bu sıcak havalarda. Siz genelde bu şekilde dediğiniz için ben de solunum yolu problemi olabileceğini düşündüm. Her mesajımda sordum zaten sürekli bu şekilde mi diye.
Kafesinde, gölgede, hareketsizken veya uzun süre durduğu yerden başka yere gitmeden bunu yapmıyorsa sorun yok demektir, sıcak havalarda normaldir
Hareketsizken bi süre yapiyor sonra duruyor. Ben kafese yanasinca yaomaya başlıyor

Geri