Karadeniz Pet

Kuşum hastalandı mı???

Limon34

Meraklı Üye
Arkadaşlar yardım eder misiniz çok acil kuşuma yumurta maması yapmıştım yedi dışkısı normaldi ama yedikten sonra sıvı halde gelmeye başladı şuan uyuyor baktım iki kez sıvı yapmış birde biraz üşümüştü bugün birkaç kez hapşurdu hemen sıcak yere aldım sardım sarmaladım acaba mamayla mı alakalı yoksa hasta mı oldu çok korkuyorum

Mamanın içeriğini yazar mısınız ne kattınız?

Mamanın içeriğini yazar mısınız ne kattınız?
Yumurta,bebe bisküvisi, havuç ve yumurtanın kabuğu yalnız bir detay vermek istiyorum yumurta verdiğimde hep biraz ishal gibi oluyor sonra düzeliyo sürekli gidip kontrol ediyorum henüz dışkı yapmamış :/

Yumurta,bebe bisküvisi, havuç ve yumurtanın kabuğu yalnız bir detay vermek istiyorum yumurta verdiğimde hep biraz ishal gibi oluyor sonra düzeliyo sürekli gidip kontrol ediyorum henüz dışkı yapmamış :/
Yumurta mamasına bebe bisküvisi katmayın.Hazırladığınız mama ne çok ıslak olsun ne de çok kuru.Meyve ve sebzenin suyunuda sıkın

Yumurta mamasına bebe bisküvisi katmayın.Hazırladığınız mama ne çok ıslak olsun ne de çok kuru.Meyve ve sebzenin suyunuda sıkın
Bebe bisküvisinde vitamin var diye katmıştım:/ yoksa normalde tek başınada veriyordum yumurtayı Bir dahakine öyle yapayım sizce dışkısı hafif ishalimsi olması bundan mı??

Bebe bisküvisinde vitamin var diye katmıştım:/ yoksa normalde tek başınada veriyordum yumurtayı Bir dahakine öyle yapayım sizce dışkısı hafif ishalimsi olması bundan mı??
Bebe bisküvisini sağlıklı bulmuyorum.Yumurta maması muhtemelen cıvık yani ıslak olmuştur ondan dolayı ishal olmuştur.Düzelir,panik yapmayın,bağışıklığını güçlü tutun

Bebe bisküvisi ve her türlü bisküvi kuşlar için zararlıdır, bebe bisküvisi yüksek oranda şeker ve süt ürünleri içerir, kuşlar laktozu sindiremezler ve şeker özellikle kraciger sağlığı için oldukça zararlıdır bu sebeple kullanmayınız.

Yumurta maması yaptığınızda galeta unu yada tuzsuz etimek kullanabilirsiniz mamanın kıvamının çok sulu olmamasına özen gösteriniz mama hafif nemli olsa idealdir, mamada meyve - sebze kullanırken çok az miktarlarda kullanmaya özen gösteriniz bizim için çok az görünen bir ürün kuşlar için bir öğün niteliği taşımakta.

Bebe bisküvisi ve her türlü bisküvi kuşlar için zararlıdır, bebe bisküvisi yüksek oranda şeker ve süt ürünleri içerir, kuşlar laktozu sindiremezler ve şeker özellikle kraciger sağlığı için oldukça zararlıdır bu sebeple kullanmayınız.

Yumurta maması yaptığınızda galeta unu yada tuzsuz etimek kullanabilirsiniz mamanın kıvamının çok sulu olmamasına özen gösteriniz mama hafif nemli olsa idealdir, mamada meyve - sebze kullanırken çok az miktarlarda kullanmaya özen gösteriniz bizim için çok az görünen bir ürün kuşlar için bir öğün niteliği taşımakta.
İlk kez bebe bisküvili denemiştim ama bir daha denemem zaten öyle fazlada yemedi az önce gidip baktım yine sıvı gelmiş özellikle dışkıdaki o beyazlık daha yaygan gelmiş umarım sabah düzelmiş olur hasta olmasından çok korktum bu arada mama ıslak değildi 😔

Ekli dosyalar

• CE5DA454-45E8-412C-A984-30482CBDB913.jpeg
    CE5DA454-45E8-412C-A984-30482CBDB913.jpeg
    269.2 KB · Görüntüleme: 10
D

dışkısı o şekilde şuan bi sorun var değil mi😞

Ekli dosyalar

• 9FA565B0-83BF-441F-BD75-9CC2C896F713.jpeg
    9FA565B0-83BF-441F-BD75-9CC2C896F713.jpeg
    269.2 KB · Görüntüleme: 11
Ara ara parlak ve bu şekilde dışkı görülmesi yediği besinlerden kaynaklı normaldir, sindirimi zor yada daha önce hiç tüketmediği besinleri tüketmesi dışkı anormalisi oluşturabilir. Elinizde probiyotik varsa probiyotik takviyesi yapınız. Dışkı toparlanana kadar yem dışında gıda vermeyiniz.
Tamamdır çok teşekkürler yine imdadıma koştunuz :) Dal darı vereyim mi sizce düzelmesi için yoksa sadece yem mi?

Mama yaparken portakal veya mandalina kabuklarını peteğin üzerinde 1 gün önceden kurutup rendelenmiş şekilde katıyorum. Yararlı olduğunu duydum bir kere yaptım eğer faydalı ise devam edeceğim @ADRIAN önerirse sizde bende bu şekilde yapalım.
Birde yumurta kabuklarını direk vermek yerine tavada biraz ısıtıp ardından soğutup vermek doğruymuş.

Mama yaparken portakal veya mandalina kabuklarını peteğin üzerinde 1 gün önceden kurutup rendelenmiş şekilde katıyorum. Yararlı olduğunu duydum bir kere yaptım eğer faydalı ise devam edeceğim @ADRIAN önerirse sizde bende bu şekilde yapalım.
Birde yumurta kabuklarını direk vermek yerine tavada biraz ısıtıp ardından soğutup vermek doğruymuş.
Aşırı olmamak kaydı ile meyveleri kabukları ile kullanabilirsiniz, kurutulmuş meyve kullanabilirsiniz.

Yumurta kaynatıldığı için tekrar ısıtmaya gerek yok, yumurtanın zarını soyduktan sonra havanda döverek yada direkt verebilirsiniz. Isıtma işlemi bakterilerin arınması sebebi ile yapılıyor kaynayan kabukta bakteri olmaz yine de şüpheniz varsa bunu tavada yapmak değil de fırında yapmak daha sağlıklı olur.

Geri