Karadeniz Pet

Kuşum ishal oldu

pelopel

Yeni Üye
Günaydın herkese. Kuşum ishal oldu sirkeli su ve vitamin koymaya başladım camı açmıyorum üşümesin diye ama hala geçmedi ishali ne yapmalıyım. Ve bir de sürekli ağzını açıp kapamaya başladı.

Dışkısı böyle su gibi

Ekli dosyalar

• 20210430_093359-min.jpg
    20210430_093359-min.jpg
    644.3 KB · Görüntüleme: 44
Rutin beslenmenin dışında her hangi bir şey verdiniz mi kuşunuza?İshal olmadan önce farklı bir durum yaşadi mi kuşunuz?(ceyranda kalma,duş alıp üşüme,strese girecek herhangi bir durum)Antibiyotik vermeyin.Hastalik ne onu bilmiyoruz daha.

Kuşunuzun resmini atarmısınız ve dışkıyı guncel olarak paylaşırsanız diger arkadaşlarda daha iyi yardımcı olacaktır. Elinizde probiyotik mevcutmu ?

Rutin beslenmenin dışında her hangi bir şey verdiniz mi kuşunuza?İshal olmadan önce farklı bir durum yaşadi mi kuşunuz?(ceyranda kalma,duş alıp üşüme,strese girecek herhangi bir durum)Antibiyotik vermeyin.Hastalik ne onu bilmiyoruz daha.
Başta ceyranda kaldı diye düşündüm ishal başlayınca sonra hiç ceyranda bırakmadım, stres olabilir diye düşünüyorum çünkü sürekli ağız açıp kapatmak da stres belirtisiymiş diye okudum. Tüy döneminden çıktı strese girecek ne oldu bilmiyorum. Bir de kuşum kızgınlık döneminde sürekli kafesten çıkmak isterdi kızgınlık dönemi bitince kafesini çok benimsedi sürekli kafeste durmak istiyor

Düzenli probiyotik ve multivitamin takviyesi yapın.Kuşunuz hangi oda da kalıyor?Kaldığı oda da ışıklar ne zaman kapanıyordur tahmini?Belki tam dinlenmiyor olabilir gün içinde o yuzden agiz acip kapatiyordur(esniyordur)

Kuşunuzun resmini atarmısınız ve dışkıyı guncel olarak paylaşırsanız diger arkadaşlarda daha iyi yardımcı olacaktır. Elinizde probiyotik mevcutmu ?
Sabah yulaf verdim lifli olması belki yardım eder diye suyunu sirkeli ve vitaminli yaptım dışkısı biraz düzelmiş gibi ama hala etrafında sıvılar var dışarı çıkardığımda da böyle olmuştu 1 tane normal bir tane resmen su gibi yapmıştı. Probiyotik yok malesef ama alabilirim

Ekli dosyalar

• 20210430_125753-min.jpg
    20210430_125753-min.jpg
    758.4 KB · Görüntüleme: 34
  • 20210430_123322-min.jpg
    20210430_123322-min.jpg
    795.9 KB · Görüntüleme: 30
  • 20210430_093427-min.jpg
    20210430_093427-min.jpg
    958.9 KB · Görüntüleme: 38
Düzenli probiyotik ve multivitamin takviyesi yapın.Kuşunuz hangi oda da kalıyor?Kaldığı oda da ışıklar ne zaman kapanıyordur tahmini?Belki tam dinlenmiyor olabilir gün içinde o yuzden agiz acip kapatiyordur(esniyordur)
Kuşum benim odamda kalıyor ışık sorunu olmuyor genelde hava kararınca ışık açmıyorum odamda çok kalmadığım için. Onun odası gibi yani. Esneme gibi yapmıyor böyle bazen sürekli açıp kapıyor büyük bir açma değil esneme gibi.

Acaba ikamet ettiginiz yer sıcak mı?Buna bağlı olarak kuşlar ağız açıp kaparlar ve bol su tüketirler.Eğer ki cevabınız evet sıcaksa:)100 ml suluğa 1 pirinc buyklugunde toz şeker,1 pirinc buyuklugunde tuz,1 pirinc tanesi kadar kabonat ve 2 -3 damla limon katıp kuşunuza verin.(araştirabilirsiniz elektrolit)Kuşunuzun sicakliga bagli kaybettigi sivilari geri kazanmasini sağlar ,ishali keser diye dusunuyorum.Olumlu veya olumsuz dönüş yapın hocam mutlaka

Acaba ikamet ettiginiz yer sıcak mı?Buna bağlı olarak kuşlar ağız açıp kaparlar ve bol su tüketirler.Eğer ki cevabınız evet sıcaksa:)100 ml suluğa 1 pirinc buyklugunde toz şeker,1 pirinc buyuklugunde tuz,1 pirinc tanesi kadar kabonat ve 2 -3 damla limon katıp kuşunuza verin.(araştirabilirsiniz elektrolit)Kuşunuzun sicakliga bagli kaybettigi sivilari geri kazanmasini sağlar ,ishali keser diye dusunuyorum.Olumlu veya olumsuz dönüş yapın hocam mutlaka
Çok teşekkür ederim peki aynı zamanda sirke ve vitamin koymaya devam edeyim mi?

Elektroliti her gün kullanmanıza gerek yok.Hafta da bir kere verin(ishal olsun,olmasın sıcak havalarda)Haftanın iki günü probiyotik kullanabilirsiniz.(Ben dyzm 256 kullandım daha önce ,şuan röhnfrıed entrobac kullanıyorum.ikisinden birini bölünmüş olarak temin etmenizi öneririm.Röhnfrıed daha iyi)

Elektroliti her gün kullanmanıza gerek yok.Hafta da bir kere verin(ishal olsun,olmasın sıcak havalarda)Haftanın iki günü probiyotik kullanabilirsiniz.(Ben dyzm 256 kullandım daha önce ,şuan röhnfrıed entrobac kullanıyorum.ikisinden birini bölünmüş olarak temin etmenizi öneririm.Röhnfrıed daha iyi)
Teşekkür ederim

Rica ederim güzel haberlerinizi paylaşın.
Kuşumun ishali geçmedi röhnfreid vermiştim patates de denedim. Şu an hayvan normalinden daha fazla su içiyor gibi geliyor ve dışkısı bildiğiniz sudan farksız sadece su diyebilirim. Ge oral vermeli miyim ?

Kuşumun ishali geçmedi röhnfreid vermiştim patates de denedim. Şu an hayvan normalinden daha fazla su içiyor gibi geliyor ve dışkısı bildiğiniz sudan farksız sadece su diyebilirim. Ge oral vermeli miyim ?
Bence vermelisiniz su gibiyse tavsiye edilen o genelde.

Geri