Karadeniz Pet

Kuşum kafese yumurtladı ve kuluçkaya yatmıyor

Emir Han

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar forumunuza yeni üye oldum kuşum daha dün yumurtladı kafesin içine hemde ne yapicam bilmiyorum ara sıra yumurtanin yerini değiştiriyorlar dişi kuş hiç yumurtayla ilgilenmiyor ve son olarak yumurtayı elimle yavruluğa koysam ne olur ?

NOT: yavruluk var ilk yumurtası kuşumun ve yavruluk boş içine ne koyacağımı bilmeden öylece taktım

Ekli dosyalar

• 15479722650908480701806316902499.jpg
    15479722650908480701806316902499.jpg
    2.4 MB · Görüntüleme: 21
Merhaba, ilk kuluçkalarda bu tarz acemilikler olabilir. Yuvalık içine 1 yemek kaşığı kadar kemirgen talaşı veya kum koyabilirsin.
Normalde yuvalık takarken koyman gerek. Şimdi miktarı birz düşürüp topluca değil de yuvalığın içine dağıtarak koyarsın. Yumurtayı alıp yuvalık içine bırak. Başka yumurtlarsa yine yuvalığa koy. Zamanla yuvalığa girmeye alışır.

Merhaba, ilk kuluçkalarda bu tarz acemilikler olabilir. Yuvalık içine 1 yemek kaşığı kadar kemirgen talaşı veya kum koyabilirsin.
Normalde yuvalık takarken koyman gerek. Şimdi miktarı birz düşürüp topluca değil de yuvalığın içine dağıtarak koyarsın. Yumurtayı alıp yuvalık içine bırak. Başka yumurtlarsa yine yuvalığa koy. Zamanla yuvalığa girmeye alışır.

Saolun gerçekten teşekkür ederim bu kadar hızlı cevap verdiğiniz için peki ben bu talaşı ağlicağım şeyi nerden nerden bulabilirim

Saolun gerçekten teşekkür ederim bu kadar hızlı cevap verdiğiniz için peki ben bu talaşı ağlicağım şeyi nerden nerden bulabilirim
Ve yumurtayı çıplak elle mı alıp koyayım sanki dışı kuş kendi yumurtası değilmiş gibi davranıyor yumurtanın yerini hep değiştiriyor fakat yanında durmuyor