Karadeniz Pet

Kuşum Kafesine Çok Bağlı

Burak_172

Meraklı Üye
Merhaba Kuşum elimde Duruyor Uysal Ama Ne Zaman Kafesi Görse Direk Kafese Gidiyor Kapısı Hep Açık İstediği Zaman Dışarı Çıkıyor Dolaşıyor yem yiyor ama ne zaman elime alıp bir yere gitsem kafes e gidiyor kafese bağlılığını nasıl azaltabilirim

Merhaba Kuşum elimde Duruyor Uysal Ama Ne Zaman Kafesi Görse Direk Kafese Gidiyor Kapısı Hep Açık İstediği Zaman Dışarı Çıkıyor Dolaşıyor yem yiyor ama ne zaman elime alıp bir yere gitsem kafes e gidiyor kafese bağlılığını nasıl azaltabilirim
Kafesi kendi alanı olarak belirlediğinden doğal olarak ilk oraya gider. Oda içerisinde farklı oyun alanları yaparak ilgisini farklı yöne çekebilirsin veya kuşu saldığın zaman kafesi saklayabilir, odadan çıkartabilirsin. Bu sayede hemen kafesine gitmez.

Kafesi kendi alanı olarak belirlediğinden doğal olarak ilk oraya gider. Oda içerisinde farklı oyun alanları yaparak ilgisini farklı yöne çekebilirsin veya kuşu saldığın zaman kafesi saklayabilir, odadan çıkartabilirsin. Bu sayede hemen kafesine gitmez.
Kafesi disariya koydum artik cok bir yere gitmiyor bunu elime alırken yapmam kuşu benden soğutur mu soğutmazsa böyle devam edecegim

Aslında kafesini sevmesi benimsemesi güzel bir şey :) Haydarda öyleydi bnde arkadaşın dediği gibi dut dallarından ona yaşam alanları yaptım çıktığında oralarda takılıyor :)

Fotoğrafı varsa atar mısın hocam oyun alanını?
Atarım gündüz gözüyle çekip ben duvarada silikonladım dut dallarını bir tane vazoyuda ağaç gibi dallandırdım bir de pringles kutularından bişiler yarın tek resimde üçünü atarım :)

Ekli dosyalar

• 181D9FC5-9A6A-48B3-9EEA-9BD2AD1D3CC5.jpeg
    181D9FC5-9A6A-48B3-9EEA-9BD2AD1D3CC5.jpeg
    114.5 KB · Görüntüleme: 39
Harika değil ama o seviyor çeşitli alanlarda kalamar kemiği sevdiği oyuncaklar falan var o mutlu ben mutlu :)

Çok güzel gözüküyor bence. Duvarın köşesini kullanmak mantıklı olmuş.
Tesekkür ederim evet silikonlamak ve sabitlemek daha kolay oldu köşeye..Üzülüyorum sadece kafeste görünce böyle olunca onada yaşam alanı olması içimi rahatlatıyor :) zaten özgürlükleri ellerinden alınmış zamanında bari bizlerle mutlu yaşasınlar..

Tesekkür ederim evet silikonlamak ve sabitlemek daha kolay oldu köşeye..Üzülüyorum sadece kafeste görünce böyle olunca onada yaşam alanı olması içimi rahatlatıyor :) zaten özgürlükleri ellerinden alınmış zamanında bari bizlerle mutlu yaşasınlar..
Bizim de yavrular yeni yeni uçmayı öğrenmeye başladılar. Odanın köşelerinde ve bazı yerlerinde böyle konacakları, oynayacakları alanları olsun istiyorum.

Bizim de yavrular yeni yeni uçmayı öğrenmeye başladılar. Odanın köşelerinde ve bazı yerlerinde böyle konacakları, oynayacakları alanları olsun istiyorum.
Sizde yaparsınız bizim ev dut dalından geçilmiyor :) ben hatta büyük bir dut ağacı dalı istiyorum budanırken bakalım o da olucak inşallah :)

Geri