Karadeniz Pet

Kuşum kapı gıcırtısı gibi ses çıkarıyor

iremiseviyorum

Yeni Üye
Merhabalar kuşumu alalı 1 ay oldu daha yavru petshoptan almıştım biraz da kilolu bir kuş kafesi vs yeri değişmedi ancak bu aralar sanki kapı gıcırtısı gibi bir ses çıkartıyor ses dosyasının linkini bırakacağım kuşumun bir sorunu var mıdır yardımcı olur musunuz?

Ses Dosyası: https://vocaroo.com/14NAwGy97wIh

Aynısı benim kuşumda da oluyor. Sanki boğazına birşey kaçmışta öksürüyor gibi.

Merhaba kuşunuz üşütmüş gibi görünüyor, kafes üzerini havluyla örtün ve birkaç gün kafesinden çıkartmayın. Suyuna 4-5 damla limon suyu ve 2-3 damla kadar elma sirkesi damlatın, elinizde varsa vitamin takviyesi de yapabilirsiniz. Daha iyi anlayabilmemiz için kuşunuzun videosunu çekip yükleyin (bu sesi çıkarırken).

Merhaba kuşunuz üşütmüş gibi görünüyor, kafes üzerini havluyla örtün ve birkaç gün kafesinden çıkartmayın. Suyuna 4-5 damla limon suyu ve 2-3 damla kadar elma sirkesi damlatın, elinizde varsa vitamin takviyesi de yapabilirsiniz. Daha iyi anlayabilmemiz için kuşunuzun videosunu çekip yükleyin (bu sesi çıkarırken).
Limon ve elma sirkesi ikisi bir arada ağır olmaz mı acaba ? Bilgilenmek maksadıyla soruyorum ben mesela sirke hiç vermedim bir yan etkisini görürüm diye.

Limon ve elma sirkesi ikisi bir arada ağır olmaz mı acaba ? Bilgilenmek maksadıyla soruyorum ben mesela sirke hiç vermedim bir yan etkisini görürüm diye.

Çok pardon evet "Limon Suyu veya Elma Sirkesi" yazmak istemiştim, bilgilendirdiğiniz için teşekkürler.

Yaptığı hareketten yola çıkarak kursak mantarı olduğunu düşünüyorum fakat yem çıkarmıyor olması beni ikilemde bırakıyor. İlk yazdıklarımı birkaç gün uygulayın, limon suyu ve sirkeyi 1 gün arayla verin ve en önemlisi de dışkı takibi yapın, bir anormallik görürseniz fotoğrafını çekip ekleyin.

Yaptığı hareketten yola çıkarak kursak mantarı olduğunu düşünüyorum fakat yem çıkarmıyor olması beni ikilemde bırakıyor. İlk yazdıklarımı birkaç gün uygulayın, limon suyu ve sirkeyi 1 gün arayla verin ve en önemlisi de dışkı takibi yapın, bir anormallik görürseniz fotoğrafını çekip ekleyin.
Teşekkür ederim ilgilendiğiniz için dediklerini yapıp yine buraya yazacağım.

Ya benimde kuşum böyle kapi gicirtisina benzer ses çıkarıyor.Ozellikle yem yedikten sonra gagasını sürekli açık kapıyor ve ses cikartiyor.Gece de böyle ne yapmalıyım?

Geri