Karadeniz Pet

Kuşum kızgınlık yumurtası mı yapıyor yoksa hasta mı?

Xartemis

Meraklı Üye
Kuşum 1.5 yaşına geldi. Burnunun rengi uzun zamandır kahverengi, sürekli sağı solu kemiriyor. Son 1 haftadır da karanlık yer arıyor. Karanlık yerlerin içine giriyor. Bugün de gerçekten büyük dışkılamaya başladı. Tehlikeli bir durum mu? Yuvalık aldık yarın takacağız. Ne yapmalıyım? Kızgınlık yumurtası mı yapıyor yoksa hastalık mı bilmiyorum. Ancak hareketli ve kabarmıyor. Eşi de yok. Cevaplarsanız sevinirim :(

Diskisi buyukse kizginlik yumurtası yapacaktir. Bence es alsaniz daha iyi olur yuvalık falan da almisken.

Diskisi buyukse kizginlik yumurtası yapacaktir. Bence es alsaniz daha iyi olur yuvalık falan da almisken.
dışkısı büyük ve biraz zorlanarak çıkartıyor. Kabız mı diye düşündüm fakat sabahki dışkıları normaldi. Bilemiyorum. yuvalığı da komşumuzdan aldık, onun da kuşu ölmüş dezenfekte edip takacağım ama eş alırsam yavrulara bakamam çok yoğun çalışıyorum evde fazla duramıyorum diye almıyordum :( eş alsam yumurtlaması durur mu? :( güçsüz düşecek diye korkuyorum yumurta kabuğu da koydum. kafeste kalamar kemiği hep takılı zaten.

Kizginlik yumurtasi sanirsam tek yapiyorlar aslinda es alsanizda yavruya bakacak bi seysi yok kendisi besliyor annesi.

Benim disi kusum 8 yumurtladi tek yavru cikti yavruyu yeme dusurdu tekrar 8 yumurtladi 3 yavrum var suan o yavrularda yeme insin ayirmayi dusunuyorum erkegi.

Benim disi kusum 8 yumurtladi tek yavru cikti yavruyu yeme dusurdu tekrar 8 yumurtladi 3 yavrum var suan o yavrularda yeme insin ayirmayi dusunuyorum erkegi.
maşallah. o zaman ben de bi erkek kuş bakayım bari tek başına boş yumurtlamasından iyidir :(

Geri