Karadeniz Pet

Kuşum köpek gibi davranıyor

Osmanınannesi

Yeni Üye
Kuşum kızgınlık dönemine girdi sanirim. Hepimizi ısırıyor, elime gelmiyor. Garip haller icinde. Hepimiz ondan korkuyoruz. Kafesinde durunca da sürekli dışarıya alıştığı icin çıkarın beni diye bağırıyor. Allah askına bu dönem geçici mi uoksa hep böyle saldırgan mı olacak? Eskiden onu hep öperdim simdi korkumdan elimi uzatamıyorum. Yavrusu olsun istemiyorum ama bu dönem böyle de sürmez… ne yapabilirim ?

Ekli dosyalar

• 80B46E9D-EB17-4ABC-8348-1C8300ABBF7E.jpeg
    80B46E9D-EB17-4ABC-8348-1C8300ABBF7E.jpeg
    887.3 KB · Görüntüleme: 11
Elbette bu durum geçicidir. Sizin yapabileceğiniz duş almasını sağlamak (cereyanda kalmamasına dikkat ederek), fazlaya kaçmamak kaydı ile elma yedirmek. (Fazlası ishale sebep olacak)
Hocam ne kadar sürer sizce bu süreç ? Bu ısırma huyu onda kalıcı olmaz değil mi ? Tavsiyeler icin teşekkürler.

Hocam ne kadar sürer sizce bu süreç ? Bu ısırma huyu onda kalıcı olmaz değil mi ? Tavsiyeler icin teşekkürler.
Kızgınlıklarının geçmesi ortalama 20 gün ila 1 ay sürmektedir. Isırma huyu kalıcı kalmaz, benim dişi kuşlarım da bu dönemlerde aynı hareketleri sergiliyorlar, hatta ellerimin etini kopardıkları oldu ☺️ Dediğim gibi, duş iyi gelecektir. Eğer duşluğu yoksa siz fısfıs ile sıkarak duş aldırabilirsiniz. Ek olarak yulaf verebilirsiniz tabi bunda da aşırıya kaçmayın çünkü fazlası yağlanma yapar kuşunuzda.

Kızgınlıklarının geçmesi ortalama 20 gün ila 1 ay sürmektedir. Isırma huyu kalıcı kalmaz, benim dişi kuşlarım da bu dönemlerde aynı hareketleri sergiliyorlar, hatta ellerimin etini kopardıkları oldu ☺️ Dediğim gibi, duş iyi gelecektir. Eğer duşluğu yoksa siz fısfıs ile sıkarak duş aldırabilirsiniz. Ek olarak yulaf verebilirsiniz tabi bunda da aşırıya kaçmayın çünkü fazlası yağlanma yapar kuşunuzda.
Rahatladım, çok sağolun. Söylediklerinizi yapacağım 🙏🏽

Ek olarak havuç vermeyin geçene kadar

Geri