Karadeniz Pet

Kuşum neden bu şekil duruyor

Alperturan

Yeni Üye
Bu sabah kuşumun kalçasında dışkısı kalmıştı. Bunun nedeni gece boyunca aynı tünekte durduğu içindir diye düşündüm. Azönce saldım biraz uçtular sonra kafese alayım dedim. Kalçasının orasının çok açık olduğunu farkettim. Erkek kuşun kalçasını tüyler kapatırken dişininki açıktı tüy yoktu. Şöyle anlatayım 25 krş luk demir para büyüklüğünde bir açıklık var. Daha önce de böylemiydi dikkat etmemiştim açıkçası. Sonra elime alıp baktığımda herhangi bir sıkıntı göremedim. Elime alışık değil bu yüzden baya korktu. Şimdi kafese koydum bu şekilde duruyor acaba bi hastalığı mı var. Yumurta olmasına da imkan yok daha 3 buçuk aylık. Yuvaya 1 kere bile girmedi. Bi fikri olan varsa yardımcı olursanız çok sevinirim..

Yumurtlayacak olabilir

Bir öneri üzerine erkenden taktım alışması daha kolay oluyo. Daha yumurtlamaz yavru bu 3 bçuk aylık

Yeterli yaşa ulaşmadan yuvalık takmak riskli bir durum.O yuvalığı öncelikle çıkarmanızı öneririm.Onun dışında kuşunuz ufak olduğu için tüyleri az olabilir.Haftada bir vitamin takviyesi yapın.

Yuvalığın erkenden takılmasının ne zararı olabilir ki. İçine girmeyi bırak tüneğine bile konmuyorlar çünkü

Ergin yaşa ulaşmadan takarsanız birbirlerinden beklentileri olacaktır.Arkadaş olmaktan ziyade ufak yaşta anne baba olma isteğinden doğan bu beklentiler boş çıkacağından kavgalar muhtemel olur.Ancak dediğiniz gibi yuvaya girmiyorlarsa görünüşte bir problem opmaz ancak koymaktan da herhangi bir yarar gelmez.Gelirse ancak zarar gelir.

Geri