Karadeniz Pet

KUŞUM NEFES ALIRKEN SES ÇIKARTIYOR

mizumono

Yeni Üye
Merhabalar. Dün akşamüstü fark ettim, yaklaşık 1 yaşındaki dişi muhabbet kuşumdan hırıltılı bir inlemeye benzer ses çıkıyor. Bunu ağzını açmadan yapıyor. Hareketinde bir sorun yok, yemini de yiyor. Dün fark ettiğimde endişelendim fakat sonrasında o ses kesildi. Bugün ise tekrar başladı. Forumda benzer konulara ilişkin yazılanları okudum, soğuk algınlığını nedeni olabilirmiş ama sahiden hiçbir şekilde ihmal etmedim, kuşlarımın kaldığı oda kaloriferli ve genelde üzerlerini de örterim hava soğuk olduğunda. Yani cereyanda kalması falan imkansız fakat bilemiyorum başka nedeni ne olabilir. Kuşun videosunu da ekledim, buyrun
Ve elimde doksisiklin etken maddeli ilaç olarak vmd doxy var, faydalı olur mu bu kullanım için?

Yazdığınız ilacı bilmiyorum ama doksisiklin etkenliyse yardımcı olur gibi solunum sıkıntısına benziyor kuyruk da atıyor sanırım. Eğer ilacı açalı 6 ayı geçmediyse kullanın

İlacı açalı altı ay geçmedi, son kullanma tarihi de 8/2022 olarak gösteriyor. Ve şu an ses çıkmıyor, çok sık nefes aldığında, elime aldığımda bu sesi çıkarıyor. Kullanmaya başlamalı mıyım? Ve diğer kuşlarımdan ayırmam gerekir mi bu süreçte?

İlacı açalı altı ay geçmedi, son kullanma tarihi de 8/2022 olarak gösteriyor. Ve şu an ses çıkmıyor, çok sık nefes aldığında, elime aldığımda bu sesi çıkarıyor. Kullanmaya başlamalı mıyım? Ve diğer kuşlarımdan ayırmam gerekir mi bu süreçte?
Ayırmaya gerek yok bulaşıcı değil. Son kullanma tarihine bakmayın ilaçların açtıktan 6 ay sonra bozuluyor. Muhtemelen ilerlememiş daha başlarında o yüzden sadece hızlı nefes aldığında oluyor. Elinizde olan ilaç ağır bi ilaç mı? Eğer öyleyse önce bi kekik çayı deneyin isterseniz geçmezse ilaca başlayın bir de kafesiniz petek önünde önünde mi duruyor

Ayırmaya gerek yok bulaşıcı değil. Son kullanma tarihine bakmayın ilaçların açtıktan 6 ay sonra bozuluyor. Muhtemelen ilerlememiş daha başlarında o yüzden sadece hızlı nefes aldığında oluyor. Elinizde olan ilaç ağır bi ilaç mı? Eğer öyleyse önce bi kekik çayı deneyin isterseniz geçmezse ilaca başlayın bir de kafesiniz petek önünde önünde mi duruyor
Ne kadar ağır olduğu hakkında bir fikrim yok ama doksisiklin etken maddeli olarak hipradoxi muadili olarak kullanmıştım. Kekik çayını daha önce hiç kullanmadım, normal demleyip suluğa koyarak mı vermeliyim? Ve hayır, petek önünde değil kuşlar ama oda sıcacık her daim.

Ne kadar ağır olduğu hakkında bir fikrim yok ama doksisiklin etken maddeli olarak hipradoxi muadili olarak kullanmıştım. Kekik çayını daha önce hiç kullanmadım, normal demleyip suluğa koyarak mı vermeliyim? Ve hayır, petek önünde değil kuşlar ama oda sıcacık her daim.
Sıcak olması için değil bu aralar çok fazla solunum problemli konu açılıyor muhtemelen kış ayı ve çoğu kuşunu peteğe yakın yerde tuttuğu için oluyor. Petek odadaki nemi azalttığı için oluyor. Nemli bi odada bulunmaları gerek.

Geri