Karadeniz Pet

Kusum tuyleri kabarik sekilde devamli uyuyor

Gulsbh

Yeni Üye
Merhabalar, yaklasik 14 aylik bir disi muhabbet kusum var normalde cok hareketli oyuncu bir haldedir fakat 1.5 haftadir tuyleri kabarik bir sekilde devamli uyuyor. Istahi gayet yerinde ama diskisi tuylerine yapisiyor. Ishal gibi sulu degil fakat yine de yapisiyor. Hafta basinda ankara uni. veterinerlik fakultesine goturduk rontgen cektirdik akcigerlerinde bir problem olmadigini soylediler. Baytril antibiyotigini gunde 2 damla agizdan vermemizi soylediler 5 gundur veriyoruz fakat pek ilerleme olmadi. Kafesin icindeyken cikmak icin cok hareketli oluyor oyunlar yapiyor ama cikarinca surekli uyudugu yerlere gidip uyuyor. Kafesin altina inmiyor, okudugum kadariyla o kotuye isaretmis. Yardimci olursaniz cok sevinirim.

Baytrili 7 gun kullandiktan sonra bir iyilesme ya da kotulesme olmadi o yuzden tekrar veterinere gittik. Bu sefer taslikta bir sikinti olduguni ve mantar olabilecegi soylendi. Bunun uzerine 3 gun daha baytril kullanmamizi 5 gun 1er damla zeytinyagi ve 20 gun de 2ser damla mikostatin vermemizi soyledi. Kusum 4 gundur elimizin altina girmeye calisiyor bu sekilde uyuyor. Istahi cok fazla artti surekli yem yiyor cogu zaman yem yedikten sonra yutmak icin basini salliyor. Dun diskisi normalde fakat bugun haki yesiline dondu. Sebebi ne olabilir. Lutfen mesajima bir cevap verin.

Kuşu Elinize Aldıgınızda Gögüs Kemiği Jilet Gibimi Bir Video Yada Resim Atarsanız Sizede Yardımcı Olurum Dışkı Resmi Atın Gögüs Kısmı Önemli Cevap Bekliyorum

Evet jilet gibi su an fotograf ekleyemiyorum ama

Ekli dosyalar

• 20161110_135759.jpg
    20161110_135759.jpg
    1.4 MB · Görüntüleme: 135
Benim kusumun göğsü jilet gibi olmuştu
Diskisi bu kusunki gibiydi hatta daha ishal idi
Ve surekli uyuyordu
Flucan isimli ilaci suda çözüp her gün suyuna 1 ml ekledim
Bir de sera marka diropur w isimli bir damlayi da suyuna her gun 8 damla ekledim
Yem olarak aspur ve daldari verdim 1 hafta sonra kuş neselendi konusmaya hareketlenmeye basladi

Oncesinde mikostatin kullanip sonuc alamamistim
Sorun aynı olmayabilir ama jilet gogus yazdigini okuyunca ayni seyi yasadigim için dikkatimi cekti

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Merhabalar cok sagolun cevabiniz icin. Bugun cok endiselendik tekrar veterinere goturduk o da ilacin etkisinin basladigini soyledi diskisini gorunce gogus kemigini de sorduk elledi kontrol etti zayifladigindan cikmis dedi tarttim 36gramdan 26grama dusmus bu donemde sizde de zayiflama olmusmuydu bir de mikostatin ne kadar sure kullanmistiniz. Ic mantar teshisi mi koyulmustu

Biraz once baktim soylediginiz ilaclar kuruma hastaligi icin oneriliyor kuruma hastaligindan veterinere bahsettim ic mantar oldugu taslikta problem oldugunu soyledi kuruma demedi

Benim kusumun göğsü jilet gibi olmuştu
Diskisi bu kusunki gibiydi hatta daha ishal idi
Ve surekli uyuyordu
Flucan isimli ilaci suda çözüp her gün suyuna 1 ml ekledim
Bir de sera marka diropur w isimli bir damlayi da suyuna her gun 8 damla ekledim
Yem olarak aspur ve daldari verdim 1 hafta sonra kuş neselendi konusmaya hareketlenmeye basladi

Oncesinde mikostatin kullanip sonuc alamamistim
Sorun aynı olmayabilir ama jilet gogus yazdigini okuyunca ayni seyi yasadigim için dikkatimi cekti

Son düzenleme:
Bir de bugun gagasinin yanlarindaki tuyle bu sekildd oldu ve cok kasiniyor surekli elime surtuyor yanaklarini

Ekli dosyalar

• 20161110_134310.jpg
    20161110_134310.jpg
    1.4 MB · Görüntüleme: 141
Merhabalar cok sagolun cevabiniz icin. Bugun cok endiselendik tekrar veterinere goturduk o da ilacin etkisinin basladigini soyledi diskisini gorunce gogus kemigini de sorduk elledi kontrol etti zayifladigindan cikmis dedi tarttim 36gramdan 26grama dusmus bu donemde sizde de zayiflama olmusmuydu bir de mikostatin ne kadar sure kullanmistiniz. Ic mantar teshisi mi koyulmustu

Biraz once baktim soylediginiz ilaclar kuruma hastaligi icin oneriliyor kuruma hastaligindan veterinere bahsettim ic mantar oldugu taslikta problem oldugunu soyledi kuruma demedi
Benim kusum birden cok durgunlasmisti
Ishale benzer diskisi olmustu
Konusan kus artık hic ötmüyordu hic kafesten çıkmak istemiyor surekli uyuyordu
Ben 3 tane farkli veterinere götürdüm vitamin falan verdiler hic ise yaramadi
Sonra bu forumdan arastira arastira ilaclara ulastim

Mikostatin 5 gün günde 3 damla seklinde agzina damlattim
Bu süre icinde bir gelisme olmadi

Sonra diger dediğim ilaclari ve yemleri kullandim

Umarim sizinki iyilesir
Cok da guzel bi kus

Benim kusum birden cok durgunlasmisti
Ishale benzer diskisi olmustu
Konusan kus artık hic ötmüyordu hic kafesten çıkmak istemiyor surekli uyuyordu
Ben 3 tane farkli veterinere götürdüm vitamin falan verdiler hic ise yaramadi
Sonra bu forumdan arastira arastira ilaclara ulastim

Mikostatin 5 gün günde 3 damla seklinde agzina damlattim
Bu süre icinde bir gelisme olmadi

Sonra diger dediğim ilaclari ve yemleri kullandim

Umarim sizinki iyilesir
Cok da guzel bi kus

Anladim cok tesekkur ederim onerilerinizi degerlendirecegim.

Biteral Kullanırsanız kısa zamanda geçer. Mantara karşı o ilaç iyi sonuç veriyor.En fazla 3 günde sorunu çözer. Sonra 3 gün probiyotik 3 gün multivitamin verirseniz neşelenip kilo almaya başlayacaktır.

Biteral Kullanırsanız kısa zamanda geçer. Mantara karşı o ilaç iyi sonuç veriyor.En fazla 3 günde sorunu çözer. Sonra 3 gün probiyotik 3 gün multivitamin verirseniz neşelenip kilo almaya başlayacaktır.

Biterali nasil kullanmamiz lazim agizdan mi yokza suyuna mi kac damla seklinde. Eczanelerde satilir mi bir de

Doktora yazdırıp reçete ile almanız gerekiyor. Hapı 6 parçaya bölüp suluğuna karıştırıp hergün tazeleyerek verilmesi gerekiyor. Ben doğru kullanıldığında 1 günde değişim gözlemliyorum.

Doktora yazdırıp reçete ile almanız gerekiyor. Hapı 6 parçaya bölüp suluğuna karıştırıp hergün tazeleyerek verilmesi gerekiyor. Ben doğru kullanıldığında 1 günde değişim gözlemliyorum.

Cok sagolun moral oldunuz bize insallah bir faydasi olur. Biterali aldik 250ml olanindan dediginiz gibi 6ya bolup suyune ekledim bugun. Probiyotik olarak oneriniz var mi? Multivitamin olarak da evde avilin var onu kullansak olur mu?

Cok sagolun moral oldunuz bize insallah bir faydasi olur. Biterali aldik 250ml olanindan dediginiz gibi 6ya bolup suyune ekledim bugun. Probiyotik olarak oneriniz var mi? Multivitamin olarak da evde avilin var onu kullansak olur mu?
Probiyotik evde kuru mayanız vardır. Onu verebilirsiniz. Aşağıdaki youtube kanalımda suluğa uygulanması hakkında video var. Umarım yardımı olur. Avilin uygun görünüyor.

Geri