Karadeniz Pet

Kuşum tüylerini düzeltirken ve yem yerken hırıltı ve vikleme gibi ses çıkarıyor. Hastalık başlangıcı olabilir mi?

Candostlarım

Yeni Üye
Kuşum 4 yaşında erkek. İştahı yerinde. Ama yem yerken ve tüylerini düzeltirken ses çıkarıyor. Bir de ilk kez gördüm kusma hareketine benzer bir hareket yaptı durduk yere. Hastalık başlangıcı olmasından korkuyorum. Onu çok seviyorum, yardımcı olursanız çok memnun olurum.

Kursak mantarı gibi görünüyor. Kanatlı uzmanı bir veterinere götürün bence.

Kuşum 4 yaşında erkek. İştahı yerinde. Ama yem yerken ve tüylerini düzeltirken ses çıkarıyor. Bir de ilk kez gördüm kusma hareketine benzer bir hareket yaptı durduk yere. Hastalık başlangıcı olmasından korkuyorum. Onu çok seviyorum, yardımcı olursanız çok memnun olurum.
Nasıl bir ses cıkartmaktadır dışkısı nasıl . Hal hareketleri nasıl. Kusma hareketi tekrarlanıyor mu Biraz daha acıklayıcı olursanız forumda daha faydalı olacaktır.

Her konuya kursak mantarı yazmayın lütfen. İki konuyada kursak mantarı gibi görünüyor yazıyosunuz neye göre diyosunuz bunu. Bildiğiniz konularda cevap yazın insanları yanlış yönlendirmeyin.

Nasıl bir ses cıkartmaktadır dışkısı nasıl . Hal hareketleri nasıl. Kusma hareketi tekrarlanıyor mu Biraz daha acıklayıcı olursanız forumda daha faydalı olacaktır.
Yanıtınız için çok teşekkür ederim. Hal haraketi normal. O günden sonra o hareketi yapmadı. Ama şimdi de kendini çok şişiriyor. İştahı iyi. O sesi de kayıt almak istedim ama alamadım tüylerini düzeltirken ya da meyve sebzeye birden hızla tüketince vikleme gibi bir iki kere bir ses çıkarıyor.

Yanıtınız için çok teşekkür ederim. Hal haraketi normal. O günden sonra o hareketi yapmadı. Ama şimdi de kendini çok şişiriyor. İştahı iyi. O sesi de kayıt almak istedim ama alamadım tüylerini düzeltirken ya da meyve sebzeye birden hızla tüketince vikleme gibi bir iki kere bir ses çıkarıyor.
Fotoğraflarda ekliyorum bugün çektim.

Ekli dosyalar

• IMG_20220119_201856.jpg
    IMG_20220119_201856.jpg
    666.9 KB · Görüntüleme: 67
  • IMG_20220119_201641.jpg
    IMG_20220119_201641.jpg
    495 KB · Görüntüleme: 64
Üşütmüş olabilirmi tüylerini kabartma dısında bir sorun yoksa hava akımına maruz kalmısta olabilir . Enerjisi neşesi yerindemi. Peçete yerleştirip dışkısını paylaşırmısınız.

Dışkısında ilk defa yem gördüm.

Ekli dosyalar

• IMG_20220121_020035.jpg
    IMG_20220121_020035.jpg
    522 KB · Görüntüleme: 48
  • IMG_20220121_020000.jpg
    IMG_20220121_020000.jpg
    838 KB · Görüntüleme: 46
  • IMG_20220121_015940.jpg
    IMG_20220121_015940.jpg
    192.3 KB · Görüntüleme: 43
Kafes tabanına peçete yerleştirip güncel dışkısını paylaşabilir misiniz. Kabarma durumu hala devam ediyormu ve diğer dışkılarda yeme rastladınızmı

Ekli dosyalar

• IMG_20220123_023048.jpg
    IMG_20220123_023048.jpg
    757.8 KB · Görüntüleme: 33
  • IMG_20220123_023110.jpg
    IMG_20220123_023110.jpg
    595.3 KB · Görüntüleme: 38
Kabarma yok şimdi, ama yeme ilgisi azaldı gibi bir de biraz halsiz. Ondan başka dışkıda yeme rastlamadım. Ama kafesinde oyuncağına yem kusuyor bazen kafeste olan yem o. Sürekli gagasının kenarlarını kaşıyor. Bir de bugün sürekli ağzını açıp kapatıyordu

Kabarma yok şimdi, ama yeme ilgisi azaldı gibi bir de biraz halsiz. Ondan başka dışkıda yeme rastlamadım. Ama kafesinde oyuncağına yem kusuyor bazen kafeste olan yem o. Sürekli gagasının kenarlarını kaşıyor. Bir de bugün sürekli ağzını açıp kapatıyordu
Yem sindiremiyor olabilir. Kafesinizde mineral blok ve kalamar kemiği mevcutmu. Bunlar yoksa kuş kumuda olabilir. Gagasının yakından resmini çekip atabilirmisiniz

Yem yemede bir sıkıntısı var videodaki gibi yemliğe gidiyor 2 üç tane yiyiyip tüneğe çıkıp ağzını açıp kapıyor sürekli dün ve bugün böyle ama yeşillik verdim gayet iştahlı yedi, enerjisi de yerinde, dışkıda da yem görmedim ondan sonra

Yem yemede bir sıkıntısı var videodaki gibi yemliğe gidiyor 2 üç tane yiyiyip tüneğe çıkıp ağzını açıp kapıyor sürekli dün ve bugün böyle ama yeşillik verdim gayet iştahlı yedi, enerjisi de yerinde, dışkıda da yem görmedim ondan sonra
Yem değiştirdinizmi yakın zamanda.

Geri