Karadeniz Pet

Kuşum zeminde sürekli etrafında dönüyor, felçli gibi (video) ?

deniztarık

Yeni Üye
Ayda bir zeminde sürekli etrafında dönme nöbetleri geçiriyor kuşum ama bu son nöbeti 2-3 gündür bitmedi, tünekte duramıyor, bir ayağı sürekli atıyor, daha öncesinde tünekte duramama ile ilgili veterinere götürmüştüm, sinir sistemi zarar görmüş, demişti, B vitamini verdi, bir şekilde atlatmıştık, o günden beri sürekli suyuna vitamin karışımı koydum; sonrasında ayda bir tek gün olacak şekilde nöbet geçirip atlatıyordu ama bu son nöbet uzun sürdü, elime alıp beslemeye ve su vermeye başladım. Ne yapabilirim. Etkili B vitamin ilaç var mı ya da tavsiye edilebilecek bir şey?

video çekimim:

B vitamini ile çözülecek bir soruna benzemiyor. Kuşunuzun gösterdiği belirtiler Newcastle hastalığını gösteriyor fakat Salmonella veya hava kesesi iltihabı da olabilir. Yarın ilk iş kanatlılardan anlayan bir veterinere götürün, hastalığına göre HB1-Lasota aşısı veya antibiyotik tedavisi uygulanması gerekiyor.

cok üzüldüm ilk kez boyle bi durum goruyorum cok gecmis olsun.. istsnbuldaysaniz florya da veteriner var

B vitamini ile çözülecek bir soruna benzemiyor. Kuşunuzun gösterdiği belirtiler Newcastle hastalığını gösteriyor fakat Salmonella veya hava kesesi iltihabı da olabilir. Yarın ilk iş kanatlılardan anlayan bir veterinere götürün, hastalığına göre HB1-Lasota aşısı veya antibiyotik tedavisi uygulanması gerekiyor.
hocam ankara'da kanatlılardan anlayan veteriner biliyor musunuz?

Kuşta salmonella var. Veterinerden baytril %2,5 alın. Tam dolu suluğa 6 damla ekleyin ve günde 2,3 lez damlalıkla ilaçlı suyu kuşa içirin. 7 gün boyunca kullanın. İlaç kullanımı sırasında kafeste gaga taşı, kum, kalamar kemiği varsa kaldırın. 7.günden sonra 3.gün probiyotik ve multivitamin takviyesi yapın. Eğer geçmezse bu şekilde tekrar 1 kere daha baytril kullanın. Salmonella zor geçen bir hastalıktır. İlacı temin edene kadar da b vitamini varsa ağızdan 1,2 damla verebilirsiniz.

Geçmiş olsun..

Geri