Karadeniz Pet

Kuşuma banyo yaptırmayı düşünüyorum

Burak_172

Meraklı Üye
Merhaba kuşum bana geleli 3hafta oldu Tüy dökümünde havalar soğuk olduğu için banyo yaptırmadım şimdi havalar ısındı (13 derece) ve odam sıcak
Banyo yaptırmamda bir sakınca var mıdır kuşumu kurulamalıyım
Bu videodakini deneyeceğim

biz banyodan sonra havlu arasına alıp bir 10 sn kadar tutuyoruz, onun haricinde herhangi bir kurulama falan yok. saç kurutma makinesini ise kesinlikle kullanmıyoruz. yasak.
ilk banyosunu yapacaksa kabı falan kendi keşfetsin, korkutmayın derim sonra alıştırması zor oluyor. kendi haline bırakın. oda da petek ısısını yükseltin iyice ısınsın derim ben.

Merhaba kuşum bana geleli 3hafta oldu Tüy dökümünde havalar soğuk olduğu için banyo yaptırmadım şimdi havalar ısındı (13 derece) ve odam sıcak
Banyo yaptırmamda bir sakınca var mıdır kuşumu kurulamalıyım
Bu videodakini deneyeceğim

bu havalarda yapmanızı önermem ama yapacaksanız da suyun sıcaklığına ve odanın hava akımı ve sıcaklığına dikkat edin.Çıkar çıkmaz da kurulayın

Bence siz gerekli ortamı hazırlayın ama akşam geç oldu artık rahat kurur mu bilemem.Kendisi yıkanmak isterse zaten tercih edecektir zorlamamanızı tavsiye ederim.

13 derece sıcak değil ki şahsen bu dönemlerde banyo yaptırmayı tercih etmiyorum. Evim her daim sıcak her saatte, her gün çok sıcak diyorsanız bilemem tabi. Ama büyük bir risk olduğunu düşünüyorum.

13 derece sıcak değil ki şahsen bu dönemlerde banyo yaptırmayı tercih etmiyorum. Evim her daim sıcak her saatte, her gün çok sıcak diyorsanız bilemem tabi. Ama büyük bir risk olduğunu düşünüyorum.
Yok odanın sıcaklığı değil hava durumu evimde sadece kuşun durduğu oda baya sıcak iki penceredende güneş alıyor Sıcaklığı uygun bulursam öğlen vakti yaptirmayı düşünüyorum

Bence siz gerekli ortamı hazırlayın ama akşam geç oldu artık rahat kurur mu bilemem.Kendisi yıkanmak isterse zaten tercih edecektir zorlamamanızı tavsiye ederim.
Attigim videoda kuşlar sırayla giriyorlar 😁 tabana marul yaprakları koyarak ilgisini çekeceğini düşünüyorum

Oda sıcaksa sıkıntı olmaz. Hava akımına marul kalmasınlar, önemli olan bu. Oda için atıyorum ki kombi 35 derecede yanıyor, 40'a çıkarın. Duştan sonra da denildiği gibi alıp havlu içerisinde bekletmek ıslaklığını alır. Oda sıcaksa 15-20 dakikaya kururlar.

Geri