Karadeniz Pet

Kuşuma eş alırken nelere dikkat etmeliyim ?

Nazlı123

Yeni Üye
Arkadaşlar erkek kuşuma bir eş almayı düşünüyorum fakat ilk kez böyle bir eylem de bulunacağım için biraz bilgisizim. Birkaç sorum olacaktı.

1-) Kuşkuya kuşumu eş almak için götürürken tek kafes mi götürme liyim? Bunu sormamın sebebi, bazı yerlerde eş aldıktan sonra, eşi evde 1 2 gün farklı kafeste tutmak, o ortama alıştırmak gibi bazı yazılar görmem. Direkt diğerinin yanına koymamak sanırım daha iyi oluyormuş. Böyle bir şey var mı? Veya tek kafes götürsem eve gelene kadar aynı kafeste dursalar evde değiştirsem kafesi olur mu ?

2-) İsmini unuttum ama doğan yavruların kaldığı bir şey vardı tahta dan, eşi getirdikten sonra hemen onu takmalı mıyım?

3-) Kuşçu ile sohbet ettim birkaç gün önce, eş nasıl seçilir vs onlar hakkında. Getir kuşunu biz salıcaz diğerlerinim arasına dedi. Bu normal yöntemi mi ? Açıkçası biraz korktum çünkü benim kuşum biraz korkak. Bana çekmiş :D şimdi korkudan o yana bu yana atlar, kavga eder vs. Sıkıntı olmaz mı ?

Merhabalar, kuşunuzu salmaya attırmayın kuşçu dişileri göstersin ve siz beğenin daha sonra erkeğin kafesine koyun anlaşıp anlaşamadıklarına bakın, erkek evcilse baskın dişiden dayak yiyecektir büyük ihtimalle, o yüzden çekinik karakter bir dişi almanızı öneririm, evde ayırın kuşları ve yavrular hakkında bahsettiğiniz yuvalığı (folluklu önceliğimiz olsun) erkek kuşun kafesine takın, 1 hafta 10 gün kadar dişi kuşta herhangi bir anormal durum var mı gözlemleyin, eğer hiç bir sıkıntı yoksa dışı kuşu erkek kuşun kafesine koyun, kafeste oyuncak salıncak gibi objeler varsa çıkarın, eğer yakın zamanda yavru istiyorsanız kızışmış dişilere bakın, şimdiden hayırlı olsun :)

Merhabalar, kuşunuzu salmaya attırmayın kuşçu dişileri göstersin ve siz beğenin daha sonra erkeğin kafesine koyun anlaşıp anlaşamadıklarına bakın, erkek evcilse baskın dişiden dayak yiyecektir büyük ihtimalle, o yüzden çekinik karakter bir dişi almanızı öneririm, evde ayırın kuşları ve yavrular hakkında bahsettiğiniz yuvalığı (folluklu önceliğimiz olsun) erkek kuşun kafesine takın, 1 hafta 10 gün kadar dişi kuşta herhangi bir anormal durum var mı gözlemleyin, eğer hiç bir sıkıntı yoksa dışı kuşu erkek kuşun kafesine koyun, kafeste oyuncak salıncak gibi objeler varsa çıkarın, eğer yakın zamanda yavru istiyorsanız kızışmış dişilere bakın, şimdiden hayırlı olsun :)
Çok teşekkür ederim. Dişiyi seçip kafese koyduktan sonra anlaşıp anlaşamadıklarını nasıl gözlemlerim ? Kuşçu alttan alıp direkt aynen bunlar uyuştu falan der bende anlamıyorum. Ve salıncak, oyuncak gibi şeyleri çıkarmamın sebebi nedir ve ne kadar süre çıkar malıyım ?

Çok teşekkür ederim. Dişiyi seçip kafese koyduktan sonra anlaşıp anlaşamadıklarını nasıl gözlemlerim ? Kuşçu alttan alıp direkt aynen bunlar uyuştu falan der bende anlamıyorum. Ve salıncak, oyuncak gibi şeyleri çıkarmamın sebebi nedir ve ne kadar süre çıkar malıyım ?
Kavga etmezlerse, birbirlerini yok gibi davranmazlarsa aksine yakınlık gösterirlerse sorun yok, yem kusma falanda olabilir aynı kafese girer girmez o zaman daha iyi 😊 rica ederim

Kavga etmezlerse, birbirlerini yok gibi davranmazlarsa aksine yakınlık gösterirlerse sorun yok, yem kusma falanda olabilir aynı kafese girer girmez o zaman daha iyi 😊 rica ederim
Pekala. Salıncakları, oyuncakları çıkarmam gerektiğini neden söylediniz peki? Erkek olan çok alışık salıncağa.

Geri