Karadeniz Pet

Kuşuma hangi ırktan eş alabilirim ?

Asi Gangster

Yeni Üye
Benim Dişi Jumbo Kırması muhabbet kuşuma hangi ırktan/türden erkek muhabbet kuşu alayım ? Birde size birşey daha anlatayım ;

Bu konuyu açmadan önce bu dişi kuşuma 2 tane erkek muhabbet kuşu aldım . İlk aldığım çiftleşme döneminde olan erkek bir tepeli muhabbet kuşu (RESİM AŞAĞIDA) .
AgE7AB.jpg

Bu kuşu aldım filan aradan 1 hafta geçti erkek benim dişi kuşa pas vermedi . Ama şöyle bir şeyde oldu . Alıcağım günden önce akrabamız gelerek dişi kuşunu bize bırakıcağını söyledi kafesiyle . Sonrada işte aldım bu erkek kuşu filan koydum benimkinin kafese kuş bir oraya bir buraya . Resimdede var aradaki boy ve endam farkı :D . Neyse işte bizim kafesten alarak akrabamızın kuşunun kafesine koydum . Bu kuşa nasıl kur yapıyor bizim yeni erkek . Sonra işte bir hafta geçti değiştirdik :D . Yani olmadı :D ... Adam bize "ben getireceğim size" diyerek gittik . Bizim dişi kuşuda getirdik gördü adam onu . Sonra işte yarın oldu filan aldık kuşu . Eve geldik koydum kuşu bizim dişinin kafese . Akrabamızın kuşta gitmişti . Herneyse bu kuşla bir anlaştılar bir kur yapmalar bir öpüşmeler benim dişide kuyruğunu kaldırıyor ama nedense erkek gelmiyor sebebi de çiftleşme döneminde olmadığı içinmiş :D
kJABkJ.jpg
Soldaki aldığım erkek
Sonra öyle 1 ay'a yakın durdu filan sonra işte ben yanlışlıkla üstüne basarak :( öldü :( O günden beri hep ölmek için yalvardım :( Sonra iki veya üç gün önce şans yine yüzüme güldü . Dayım anneanemlere bir tane kuş getirmiş . Anneanemin de kuşu ölmüştü sonra bir tane dişi kuş almıştı buda ikinci dişi kuştu . İşte öyle böyle derken bunlar kavga ediyor anneanem dediki " Bunlardan dayının getirdiği kuş çok yaramaz onu değiştirelim " dediğinde hemen ben dedimki "benim kuşa erkek alalım onun yerine" anneanem de "tamam" dedi ve bekliyorum hala :) İşte sorum şu ;
Bu benim dişi kuşa hangi ırktan/türden kuş alabilirim siz söyleyin :D (RESİM AŞAĞIDA) Yavrularım olsun :( Kuşun ırkı Jumbo Kırması
rRjMQa.jpg

Siz söyleyin hangi ırktan alabilirim ?
Ve uzun olduğu için özür dilerim :)

Son düzenleme:
Jumbo biraz pahalıya kaçar.Levent Bey'in dediği gibi İngiliz veya Jumbo kırması alabilirsiniz.2-3 hafta bekleyin derim.İyice kızışsın dişi.

murat DEMİR11 ; O kızışma döneminde sadece dönemi geçiyor ondan dolayı ?? :)

Levent ACAR ; Veterinere hasta olduğunda götürmüştüm ALLAHA ŞÜKÜR İyi de İşte türü nedir diye sordum jumbo kırması dedi birde adam veteriner hekimdi :) Ve sağol abi tercihlerin için ... ( Bence jumbo kırması veya ingiliz orjinal alıcağım gibi )

Mustafa AKÇAKAYA ; Kuş zaten çiftleşme döneminde sadece çiftleşme dönemi geçiyor . Ondan dolayı acilen alıcam ki yavru olsun . Ve jumbo kırması bulabilirsem alıcağım ingiliz varmı bilmiyorum :) ...

Geri