Karadeniz Pet

kuşuma mantar mı bulaşmış

Ertugrul17

Yeni Üye
mantar olan bir kuşla 10 dakika aynı kafeste kaldı öğrendiğim anda hemen ayırdım ama bugün dikkat ettim gagasinda bir tuhaflık vardı bu normal mi yoksa mantar mı bulaşmış

Ekli dosyalar

• IMG_20211002_110631.jpg
    IMG_20211002_110631.jpg
    172.6 KB · Görüntüleme: 19
Siz mantarlı kuşa uyguladığınız tedaviyi bu kuşada uygulayın, en azından önlem olarak başlangıç gibi görünüyor, diğer kuşunuz nasıl oldu

Diğer kuşum çok bağırıyor ve çok hareketli diye elimdeyken tüylerine vazelin bulastirdi hep , onun dışında oksijenli su uygulamasini da çok dikkatli bir şekilde bitirdim gagası iyi gözüküyor bugün vazelinden rahatsız diye ılık suyla yıkayıp sıcak bir ortamda kuruduktan sonra geri yerine koyacam son durumunu kuruyunca buraya atmayı düşünüyorum ilginiz için teşekkür ederim. Umarım diğer kuşuma bulaşmamıştır.

Vazelin mantar için yetersiz kalabilir, mantar kremi temin etseniz iyi olur, ayaklarada sürüyorsunuz değil mi

Kafesine havuz koydum kendini temizleyebilir diye ama hiçbir şekilde yanaşmadı yabani bir kuş diye ben yıkamayı tercih ettim.

Vazelin mantar için yetersiz kalabilir, mantar kremi temin etseniz iyi olur, ayaklarada sürüyorsunuz değil mi
Ayaklarin üst yüzeyine ve tüneğine de uyguladım. Suanda çok iyi gözüküyor gaga durumu yıkandıktan sonra son durumunu atacağım yetersiz olduğunu düşünürseniz hemen krem alır kullanıma başlarım.

Keşke kendiniz yıkamasaydınız, hastalığa davetiye gibi bir şey oluyor kendimiz yıkayınca
hastalanmamasi için gerekli sıcaklığı en iyi şekilde sağlayacam kuş çok bulandi bu 4 günde yağa ve halinden rahatsız kendisi de yıkanmiyor bunu yapmak kalıyor sadece

Geri