Karadeniz Pet

Kusuma ne oluyor!!

Caneysi

Yeni Üye

Öncelikle profesyonel bir destek almanız lazım. Yazacağım Öner’i sadece kuşunuzun yaşamsal fonksiyonlarının devam etmesi için birkaç öneriden öteye gitmez.

- 1 adet yumurtayı haşlayın haşladıktan sonra sarısını bir kasede ılık su ile seyreltin şırıngadan geçebilecek kıvamda olsun içerisinde 2-3 damla limon damlatın karıştırın ve şırınga yardımı ile kuşunuza yedirmeye çalışın.

-Çay kaşığı yardımı ile su içmesini sağlayın.

- kuşunuzun makat çevresini hafifçe ovalayın eğer ovaladığınızda dışkılıyor ise bunu saatte bir tekrarlayın.

Tekrar belirtiyorum verdiğim tavsiyeden öteye gitmez profesyonel destek alın.

Ahmet TEKKE
Profesyonel Barista & ADR Üretim

Öncelikle profesyonel bir destek almanız lazım. Yazacağım Öner’i sadece kuşunuzun yaşamsal fonksiyonlarının devam etmesi için birkaç öneriden öteye gitmez.

- 1 adet yumurtayı haşlayın haşladıktan sonra sarısını bir kasede ılık su ile seyreltin şırıngadan geçebilecek kıvamda olsun içerisinde 2-3 damla limon damlatın karıştırın ve şırınga yardımı ile kuşunuza yedirmeye çalışın.

-Çay kaşığı yardımı ile su içmesini sağlayın.

- kuşunuzun makat çevresini hafifçe ovalayın eğer ovaladığınızda dışkılıyor ise bunu saatte bir tekrarlayın.

Tekrar belirtiyorum verdiğim tavsiyeden öteye gitmez profesyonel destek alın.

Ahmet TEKKE
Dünde buna benzer olmuş veterinere götürdük solunumla ilgili bir sıkıntısı yok dedi bir daha olursa video çekin bakalım dedi neden böyle yapiyo olabilir

Dünde buna benzer olmuş veterinere götürdük solunumla ilgili bir sıkıntısı yok dedi bir daha olursa video çekin bakalım dedi neden böyle yapiyo olabilir

Aynı sorun kuşlarımdan birinde meydana geldi hatta daha kötü can çekişiyor durumda iken farkettim diyebilirim. Ama o kuş dişiydi ve yumurta indirme sürecindeydi bizde yumurta sıkışması olma ihtimali üzerinde durup size yazdığım şeyleri uyguladık. Dışkılama yaptı baya bizde kesin yumurta sıkışması dedik yumurta maması ile besledik aynı gün düzelme gösterdi ve 1 hafta içinde eski haline döndü fakat şuan sizin kuşta da aynısını görünce yumurta sıkışması olmadığını anladım. Dilerseniz yazdıklarımı bir uygulayın zararı olmaz ama yararı olabilir.

Sebebine gelince İnan’ın şuan hiçbir fikrim yok.

Ahmet TEKKE

kuşun yumurta mamasından fazlasına ihtiyacı var ama mama yapın tabi zararı olmaz yem yiyemiyosa daha rahat olur. gerçi kuşta denge problemi var hiç beslenebiliyo mu? yoksa elle besleme yapmanız lazım. kuşlarda sallabaş hastalığı var onun başlangıcı mı acaba anlamadım bende gördüğüm denge problemi ayakta duramama birde kafa sallama. veteriner kuşlardan hiiç anlamıyor belli ki solunumla ilgisi bile yok kuşa bakınca solunumdan başka herşeye benziyor hastalık.

Geri