Karadeniz Pet

Kuşuma sinek larva bırakmış olabilir mi?

Devon

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar. 1 aydır benimle birlikte olan kuşuma bugün biraz büyük bir sinek konduğunu farkettim. Korktum tabii çıkarmaya çalıştım ama tüylerine gizlendi bende çıkaramadım. Biraz sonra vücudunda hareket etti sonra tekrar geri girdi. Kuşum ise hiç farketmedi bile. Ne yapmalıyım hala içerisinde midir yoksa larvasını mı bırakıyordur anlayamadım. Bir kaç saat oldu sinek hala içerisinde mi bilmiyorum odada aradım ama bulamadım belki çıkmıştır belki de saklanıyordur. Ne yapmalıyım? Korkmalı mıyım yoksa boşuna mı endişe ediyorum? Okuduğunuz için teşekkür ederim cevaplarınızı bekliyorum.

Olay anındayken müdahale yapmanız gerekti, ısırmış olabilir

Müdahele etmeye çalıstım ama dediğim gibi yapamadım. Isırmasından değil ama larva bırakmasından endişeliyim. Sizce böyle bir şey olmuş olabilir mi?
Herşey olabilir de neden ısırmasından endişeli değilsiniz, bizi ısırmaları gibi sonuç doğurmayabilir

Çünkü onların bünyesi bizim bünyemizle aynı değil

Şimdi nasıl kusunuz?sıkıntı var mı
Sanırım sineği yakaladım. Şu an başka bir odadaki bir tişörtün içinde hapiste. Kuşum ise hala aynı herhangi bir değişiklik farkedemedim. Sanırım bir şey yaşandıysa zaman içinde kendisini belli eder. Normalde sinek konup çıksa endişelenmezdim ama içinde saklanıp saklanıp gezdiği için korktum.

Tedbir amaçlı az miktar sirkeli su ile gözüne gelmeyecek şekilde fıs fıs yapabilirsiniz ya da banyo suyuna sirke damlatabilirsiniz.Elma sirkesi tercih ediliyor genelde.

Geri