Karadeniz Pet

kusumda bır anormallık var

• Konbuyu başlatan ens
  • Başlangıç tarihi
E

ens

Guest
dısı kusum var ve aramız cok ıyı herzaman omuzumda basımda durur.fakat son 2 haftadır kusuma parmagımı uzadıyorum tırnagıma gagasını vuruyo otuyo ve ben hareket ettırınce parmagımı kusumun goz bebeklerı kuculuyo ve kuyrugu havaya kalkıyo hareketsız sabıt kalıyo dokunuyorum hareket etmıyor bu durumu kafesede parmagımı koysam aynı kafes dısındada ama ole yamasam bısey olmuyo ama kendısı tırnagıma vurmayı cok sevıyor sebebını bulamadım hala aramızda bısey yok aramızda cok ıyı ve poposunda hafıf koyulu olmus moralma tarzında cok az da sıs gıbı ve kakasıda cok ınce yapıyor. bu arada 1 yasında kusum

Hıpnoza giriyor demekkı kuş parmagınızla :) kendıne guvenıyorsan bakarım dıyorsan bır erkek al yanına ama sana ılgısı kaybolacaktır .sonra hıc bır seyi kalmaz :)

çiftleşmek istiyor.. kızgın bir erkek istiyor hanımefendi :)

dişi kuşunuz eş istiyor kendine çiftleşmek istiyor

Eş istiyor kendisi :) Semiha hanım bunda da hekimlik bişi yok ama

LG G2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.

Semiha Hanım hangi konuda yorum yapsa hekim diyor hekimler le anlaşma mı yapmış anlamadım gitti..:D

Farkli türlerde evcil hayvanlarim var ve onlarla ilgili internet sitelerinde aktif üyeliklerim var

Bu site kadar hekim düşmani başka bi site daha yok açik açik söylüyorum
Bazi arkadaşlar gerekli egitim alamamiş ve hekim olmak içlerinde bir ukde olarak kaldigindan mi nedir bilinmez; burada veterinerden çok fazla hekim geçinen kişiler gördüm.

Kafama takilan bişey varsa hekime danişirim o bana davranişla ilgili açiklamayi yapar.

Bunu garipseyen insanlara diyecek bi lafim yok kusura bakmayin bu sizin tuhafliginiz..
Anneniz hastalaninca acilen doktora götürün derler koşa koşa gidersiniz ama konu bir kuş olunca neden küçümsüyorsunuz???

Allaha bin şükür tüm hayvanlarimi evden biri gibi benimsiyor ve deger veriyorum
Darisi sizin hayvanlarinizin başina

Bu sitede konu açan herkese şu ilaci al kullan diye teşhis tedavi bilmişligine soyunanlar da biraksin bu ayaklari
Hangi devirde ve hangi anlayişla yaşiyorlar anlamadim gitti

Keşk tün türkiyedeki veterinerlerle anlaşma imkanim olabilseydi ama keşke

Farkli türlerde evcil hayvanlarim var ve onlarla ilgili internet sitelerinde aktif üyeliklerim var

Bazi arkadaşlar gerekli egitim alamamiş ve hekim olmak içlerinde bir ukde olarak kaldigindan mi nedir bilinmez; burada veterinerden çok fazla hekim geçinen kişiler gördüm.

Kafama takilan bişey varsa hekime danişirim o bana davranişla ilgili açiklamayi yapar.

Bunu garipseyen insanlara diyecek bi lafim yok kusura bakmayin bu sizin tuhafliginiz..
Anneniz hastalaninca acilen doktora götürün derler koşa koşa gidersiniz ama konu bir kuş olunca neden küçümsüyorsunuz???

Bu sitede konu açan herkese şu ilaci al kullan diye teşhis tedavi bilmişligine soyunanlar da biraksin bu ayaklari

Semiha hanim sizinle daha once hic konusma firsatimiz olmadi ama bu yorumunuzu gorunce ben de birseyler soylemek istedim umarim yanlis anlamazsiniz. Sizin gibi ben de bircok hayvan besledim; yasim genc olabilir ama kucuklugumden beri civcivden tutun kedisinden kopegine kadar hemen hemen "pet" dedigimiz bircok hayvana arkadaslik ettim, bakimini ben yaptim ihtiyaclariyla ben ilgilendim. Su an bir kusum bir tavsanim var, oncesinde bir kedi besledim. Deneyimlerimden ogrendigim bir gercek var ki -biraz genelleme olabilir ama- bu ulkede hayvanin degeri parasiyla ayni orantida. Bircok kez veterinere gittim ve sunu gordum ki kedi ya da kopegimi asiya goturdugumde karsilastigim tutumla, tavsanim veya kusum icin gittigimde karsilastigim tutum farkli. Bir veteriner tavsanin cinsiyetini nasil ayirt edemez? ya da kusunuzla ilgili bir durumu anlattiginizda sizi neden ciddiye almaz da suratiniza baka baka guler? Her veteriner boyle degildir elbette ama edindigim tecrubelerden yola cikarak en azindan ben veterinerlerin hayvanin fiyatina gore onem verdiklerini dusunuyorum. Bence bu sitede veterinerlere karsi olan tutum da bundan kaynaklaniyor. Ben kendi adima yillardir kuslarla hasir nesir olan, yavru alan yavru buyuten, ureten uyelerimizin deneyimlerine daha cok guveniyorum. En azindan sizi anlayabilen, sizin kadar kuslara deger veren insanlar.. Bu benim gorusum, yorumunuzu gorunce belirtmek istedim.

Son düzenleme:
dısı kusum var ve aramız cok ıyı herzaman omuzumda basımda durur.fakat son 2 haftadır kusuma parmagımı uzadıyorum tırnagıma gagasını vuruyo otuyo ve ben hareket ettırınce parmagımı kusumun goz bebeklerı kuculuyo ve kuyrugu havaya kalkıyo hareketsız sabıt kalıyo dokunuyorum hareket etmıyor bu durumu kafesede parmagımı koysam aynı kafes dısındada ama ole yamasam bısey olmuyo ama kendısı tırnagıma vurmayı cok sevıyor sebebını bulamadım hala aramızda bısey yok aramızda cok ıyı ve poposunda hafıf koyulu olmus moralma tarzında cok az da sıs gıbı ve kakasıda cok ınce yapıyor. bu arada 1 yasında kusum

Herkes böyle dişi arıyor :D Bizim erkek kuşlarda elimize sürtünüyor :D

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:45 -->-> Daha önceki mesaj 21:40 --

Semiha Hanım hemen sinirlenme arkadaşın kötü bi niyeti yok.. :)

karnımız ağrıdığı zaman hemen doktora gitmeyiz biz Türkler önce bi şerbet içeriz üşüttük mü ona bakarız yediğim mi dokundu acaba deriz. :D

Semiha hanim sizinle daha once hic konusma firsatimiz olmadi ama bu yorumunuzu gorunce ben de birseyler soylemek istedim umarim yanlis anlamazsiniz. Sizin gibi ben de bircok hayvan besledim; yasim genc olabilir ama kucuklugumden beri civcivden tutun kedisinden kopegine kadar hemen hemen "pet" dedigimiz bircok hayvana arkadaslik ettim, bakimini ben yaptim ihtiyaclariyla ben ilgilendim. Su an bir kusum bir tavsanim var, oncesinde bir kedi besledim. Deneyimlerimden ogrendigim bir gercek var ki -biraz genelleme olabilir ama- bu ulkede hayvanin degeri parasiyla ayni orantida. Bircok kez veterinere gittim ve sunu gordum ki kedi ya da kopegimi asiya goturdugumde karsilastigim tutumla, tavsanim veya kusum icin gittigimde karsilastigim tutum farkli. Bir veteriner tavsanin cinsiyetini nasil ayirt edemez? ya da kusunuzla ilgili bir durumu anlattiginizda sizi neden ciddiye almaz da suratiniza baka baka guler? Her veteriner boyle degildir elbette ama edindigim tecrubelerden yola cikarak en azindan ben veterinerlerin hayvanin fiyatina gore onem verdiklerini dusunuyorum. Bence bu sitede veterinerlere karsi olan tutum da bundan kaynaklaniyor. Ben kendi adima yillardir kuslarla hasir nesir olan, yavru alan yavru buyuten, ureten uyelerimizin deneyimlerine daha cok guveniyorum. En azindan sizi anlayabilen, sizin kadar kuslara deger veren insanlar.. Bu benim gorusum, yorumunuzu gorunce belirtmek istedim, umarim yanlis anlamazsiniz.

Yanliş anlamam yazdiklarinizi hatta bazi noktalarda ben de sizin gibi düşünüyorum...
Aynen insan doktorlari gibi hayvan doktorlari da çeşit çeşit..

Ancak o kuşa ya da kaplumbagaya deger vermiyor diye biz de onun hatasina düşecek degiliz ,,affiniza siginarak söylüyorum o onun edepsizligi
Hekimlere en ufak şeyde düşmanlik beslenecek olsa en başta benim beslemem gerekirdi; Kİ kuşuma dogru teşhisi koyamayip alakasiz ilaçlari kullandirdilar
İnanin profesörün yanina kadar çiktim tedavi için...
Geç kaldik hastaligi teşhis etmekte ve malesef kaybettim kuşumu:(

Ama bunu degiştirecek olan da biz hayvan sahipleri ve hayvanseverlerdir.
Bir veteriner hekim gittigim zaman ben kuştan , kaplumbagadan anlamam derse suratina tükürürüm..
Bunu evcil hayvanima borç bilirim
Desem ben derim ama demiyorum çünkü kötüler yüzünden iyi hekimlerin hakkini yiyemem..

Kardeşim sen 4 sene okuyorsun ,, kendini hekimden sayiyorsun da utanmadan kuştan anlamam mi diyorsun!
Bu ne biçim hekimlik o zaman???
Biz bunlar hep böyle dedikçe , beklentiyi azalttikça kötü veterinerler türüyor ,, sorumluluktan kaçmayi alişkanlik ediyorlar,,

Şahsen bana birisi ben inekten koyundan anlarim gerisini bilmem derse kavga ederim hatta agir laflar sayarim..
İnek doktoru diye bişey mi varmiş da bize yutturuyor,, anlayan nasil anliyor o zaman kuştan böcekten vs?

Anlayacaklar efendim veteriner hekim diyorsan kendine,, anlayacaksin!

Bizler de buradan iyi gördügümüz memnun oldugumuz hekimleri paylaşacagiz ki,, hayvanlarimiz konusunda çaresiz kalmayalim yardimlaşalim...
Kötü hekimler de kendine çeki düzen versin..
Ben veterinerimin adini hep paylaşiyorum forumlarda zaten,, ki kendisi sokak hayvanlari için maliyetine ücret aliyor mesela, kar amaci gütmüyor,, böyleleri de var

Semiha Hanım ilaç konusunda dediklerinize katılıyorum o konuda

haklısınız.Veteriner vermeden ilaç kullanılmasına karşıyım. Ancak burada arkadaşın

anlattıkları şeye bakarak kuşların az çok hal ve hareketlerini bilen birisi bilebilir.Yani

veterinerler çoğu da dişi kuş böyle böyle yapıyor desek bize bakar sen ne diyorsun

der.

Semiha Hanım ilaç konusunda dediklerinize katılıyorum o konuda

haklısınız.Veteriner vermeden ilaç kullanılmasına karşıyım. Ancak burada arkadaşın

anlattıkları şeye bakarak kuşların az çok hal ve hareketlerini bilen birisi bilebilir.Yani

veterinerler çoğu da dişi kuş böyle böyle yapıyor desek bize bakar sen ne diyorsun

der.

Tabi ki üreticiler bu ayrintilari iyi bilir
Ancak hekimlerin de gereken sorumlulugu almasi gerekir
Bu alişkanligi da hayvan sahipleri direttikçe kazanacaklar

Bir hayvanin üreme aşamasina geldigini veteriner nasil bilmez,, hiç mi merak etmemiş bunu derslerde görüyorlar halbuki
İşine böyle gelenler var çünkü

Tamamen kolaya kaçmacilik başka bişey degil...

Tabi ki üreticiler bu ayrintilari iyi bilir
Ancak hekimlerin de gereken sorumlulugu almasi gerekir
Bu alişkanligi da hayvan sahipleri direttikçe kazanacaklar

Bir hayvanin üreme aşamasina geldigini veteriner nasil bilmez,, hiç mi merak etmemiş bunu derslerde görüyorlar halbuki
İşine böyle gelenler var çünkü

Tamamen kolaya kaçmacilik başka bişey degil...

Adamların bence işine gelmiyor bakmak istemiyor diye düşünüyorum

Muhabbetler konusunda bilgili biri olmayışıma rağmen ilk aklıma gelen şey çiftleşmek istiyor olabileceği oldu. Kızışmış olup olmadığını bilmiyorsanız resim eklediğinizde bilgili arkadaşlar daha net birşeyler söyleyebilirlerdi. Umarım sağlık problemi nedeniyle o şekilde davranmıyordur. Eş istiyorsa da en yakışıklısından bi damat yakışır bence. :)

Geri