Karadeniz Pet

Kuşumda belirli aralıklarda 1-2 aydır kusma bir türlü kurtulamadı

safak

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar benim yaklaşık 6 aylık yavru muhabbet kuşum var kuş ilk eve geldiğinde hiç bir sıkıntısı yoktu eve alıştı bize alıştı konuşmayı bile öğrendi 3-4 kelime öğrettik ama sonradan kuşumda kusmalar başladı ilk başlarda tedirgin oldum internette araştırdım kursak mantarından şüphelendim ve veterinere gittim veteriner arkadaş mantar olmadığını söyledi ve antibiyotik verdi 5 gün boyunca uyguladım 5 gün icinde hicbir sıkıntı olmadı ama 1 gün sonra tekrar kusma oldu veterinerle iletişime geçtim 1 hafta daha devam edin dedi şuan 2. Gündeyim ve kusum kusma gösteriyor bı akşam

Devamı=
Kuşum kusma göstermeye bu akşam tekrar basladı sorunn ne olabilir acaba kuş kumu koydum kafesine ama görmedim tükettiğini şuan ne yapsak kuş iyileşmiyor tavsiyeleriniz varmıdır

Kaliteli bir yeme geçin ve mantar ilacı deneyin düzelir inşaallah. Geçmiş olsun...

Devamı=
Kuşum kusma göstermeye bu akşam tekrar basladı sorunn ne olabilir acaba kuş kumu koydum kafesine ama görmedim tükettiğini şuan ne yapsak kuş iyileşmiyor tavsiyeleriniz varmıdır
bu konuyu incelediniz mi? belirtiler uyuyor mu?

bu konuyu incelediniz mi? belirtiler uyuyor mu?
İlk başta kendimce bende kursak mantarı teşhisi koydum ama veterinere 2-3 haftadır böyle dediğimde mantar olsaydı hayvan çoktan çökerdi şeklinde cevap verdi ve kuşun vucüdunda bir enfeksiyon olabilmesi durumuna karşı antibiyotik tedavisi verdi uyguladım ama tedaviden sonra kusma devam etti mantar olsaydı kuşun ağız bölgelerindede peynirimsi maddeler oluşurdu zaten o açıdan ben kuşumun kursak mantarı olduğunu düşünmüyorum :/

Arkadaşlar kuşlar ilgisizliktende kusma yapıyormuş doğru mudur?

Geri