Karadeniz Pet

Kusumda yumurta mi var?

Korhan KARAOREN

Paylaşımcı Üye
Muhabbet Kuşu Üreticisi
Merhaba arkadaslar,
resmini ekledigim disi kusum kambur duruyor ve sirt tarafi sis, yuvalik takili, girisini kemiriyor, arada bir yuvaliga kafayi sokup duruyor. Acaba yumurta mi var? Erkek kus ile bir icraatini gormedim. Ikisi de zaten iri kuslar, tuylerden onlerini zor goruyorlar.

VLB02R.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:23 -->-> Daha önceki mesaj 17:20 --

Bu da erkek
95bQ43.jpg

Son düzenleme:
Hocam var gibi duruyor ama tam yandan tünekte iken bi resim atarsanız daha güzel olur

Korhan Abi buyuk ihtimalle var. Eger kusta bir kirginlik yoksa. Soylediklerin yumurta belirtisi. Hayirlisi olsun insallah. Bu ara masallah kismetin acildi.

Kusu tunekteyken biraz daha yandan cekmeye calistim.
4k9Paq.jpg

Kus hasta degil dimi bana halsiz gibi geldi masallah dielim

Korhan Abi buyuk ihtimalle var. Eger kusta bir kirginlik yoksa. Soylediklerin yumurta belirtisi. Hayirlisi olsun insallah. Bu ara masallah kismetin acildi.

Gokhan, kusta herhengi bir kirginlik, hastalik yok. Bu ikisi zaten tum gun tunekte oturup duruyor. Sabahlari biraz aktif oluyorlar sadece. Bu tiplere has bir ozellik sanirim.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:42 -->-> Daha önceki mesaj 17:37 --

Kus hasta degil dimi bana halsiz gibi geldi masallah dielim
Mehmet Bey, kusta herhangi bir hastalik yok. Bu ikisi 4 aydir bende, aldigim gunden beri, cok nadir tunekten tunege atladiklarini gordum. Sadece karinlari acikinca yemlige gitmek icin hareketleniyorlar.

Baya iri kuslar demekki karakterleri boyle miskin hasta olmasinlarda ne olursa olsun... Nazar degmesin masallah tekrar

Kuş hasta olabilir dün aynı şekilde duran yumurta var sandığım kuş öldü aynı şekilde duru kırgınlık vs yok tünekte durduk yere böyle duruyordu dün ölü buldum. satın almaya kalkıp baksanız sapa sağlam kuş sanarsınız hiç bir hastalık belirtisi yok sadece böyle şekilde duruyo tünekte ben kafese vurunca düzeliyodu bida yapıyodu sonra siz ginede dikkatli olun dışkıları nasıl büyük mü benimkiler büyük deil normaldi.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:02 -->-> Daha önceki mesaj 20:01 --

birde ölmeden 1 gün önce dışkı yapışması gördüm o kadar sonra 1 gün sonra öldü.

Kuş hasta olabilir dün aynı şekilde duran yumurta var sandığım kuş öldü aynı şekilde duru kırgınlık vs yok tünekte durduk yere böyle duruyordu dün ölü buldum. satın almaya kalkıp baksanız sapa sağlam kuş sanarsınız hiç bir hastalık belirtisi yok sadece böyle şekilde duruyo tünekte ben kafese vurunca düzeliyodu bida yapıyodu sonra siz ginede dikkatli olun dışkıları nasıl büyük mü benimkiler büyük deil normaldi.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:02 -->-> Daha önceki mesaj 20:01 --

Resul Bey, kusunuzun kaybina cok uzuldum, basiniz sagolsun. Benimkinin diskilari normal, her zaman ki gibi ,diski yapismasi gibi herhangi bir anormallik yok. Herhangi bir icten tanimlayamadigim bir hastalik varsa bilemem, ilerki gunler ne gosterecek bakalim.

Diskisi buyuk mu, yumurtlamak uzere olan kuslarin diskisi daha buyuk oluyo ? Yumurta var gibi duruyor. Erkek acayip bi seymis. Boyle bi tane bulsam kacirmam gule gule besleyin. Dişi de guzel de erkege bayildim

Aynı belirtilerden bende dişi kuşumu kaybettim. Dışkı yapışması oldu 1 veya 2 gün ve sonra malesef öldü.

Son düzenleme:
Yumurtadan ziyade pek iyi görünmüyor kuşunuz

Geri