Karadeniz Pet

KUŞUMLA GEÇEN 5 GÜN VE KUŞUMUN DAVRANIŞLARININ DEĞİŞMESİ NE YAPMALIYIM BUNDAN SONRA?

serhatyabgu

Yeni Üye
arkadaşlar muhabbet kuşumu alalı 5 gün oluyor ve davranışları şöyleydi:
1.gün hiç yemek yemedi su içmedi sevmek istedik sevdirmedi kaçtı hatta elimi ısırdı.
2.gün yemek yedi,su içti ve göğüsünü ve kafasını okşamamıza izin verdi.
3.gün elden yemek yemeye başladı,ötmeye başladı ve yavaş yavaş ele gelmeye başladı kafesin içinden ve kardeşim elindeyken dışarı çıkarttı kuş kendini bi yerlere çarpmaya başladı ve ben tekrar elime konmasını bekleyip konduktan sonra da kafese koydum
4.gün kardeşim avucunun içiyle tutmak istemiş ve kuş korkmuş kaçmış kafesin içinde.
5.gün elden yemek yiyo ama ele gelmiyo ve sevmek istediğim zaman uzaklaşıyo benden

SİZCE SORUN NEDİR ARKADAŞLAR VE BUNDA SONRA NE YAPMAM GEREK KUŞUMUN BENİMLE İYİ ANLAŞMASI İÇİN

arkadaşlar muhabbet kuşumu alalı 5 gün oluyor ve davranışları şöyleydi:
1.gün hiç yemek yemedi su içmedi sevmek istedik sevdirmedi kaçtı hatta elimi ısırdı.
2.gün yemek yedi,su içti ve göğüsünü ve kafasını okşamamıza izin verdi.
3.gün elden yemek yemeye başladı,ötmeye başladı ve yavaş yavaş ele gelmeye başladı kafesin içinden ve kardeşim elindeyken dışarı çıkarttı kuş kendini bi yerlere çarpmaya başladı ve ben tekrar elime konmasını bekleyip konduktan sonra da kafese koydum
4.gün kardeşim avucunun içiyle tutmak istemiş ve kuş korkmuş kaçmış kafesin içinde.
5.gün elden yemek yiyo ama ele gelmiyo ve sevmek istediğim zaman uzaklaşıyo benden

SİZCE SORUN NEDİR ARKADAŞLAR VE BUNDA SONRA NE YAPMAM GEREK KUŞUMUN BENİMLE İYİ ANLAŞMASI İÇİN
Acele etmeyin ilgilenin o alışacaktır sorun bu acele etmek

inşallah umruğum gibi olur da alışır.süre verebilir misiniz?ve ben bundan sonra kuşuma nasıl davranayım
Hergün bol bol ilgilenin ki kuş size alışsın ve güveninizi kazansın.Böylece ısırma sorunu,kaçma sorunu ortadan kalkacak ve sizle bir arkadaş olmayı seçecektir.Sakın elinizle kaba bir şekilde tutmaya çalışmayın kuşlar sevmez bu hareketi.Bunun yerine daha nazik bir hareketle kuşun göğsüne parmağını yaklaştırın kaçabilir ama gelecektir parmağınıza.Sabırlı olun zamanla alışacaktır gerekli ilgiyi gösterdiğiniz zaman çok daha kısa sürede alışabilir.Benim kuşum bana alışmasına rağmen kendisini sevdirtmiyor nadiren başını okşayabiliyorum.Benim kuşun karakteri böyle belki de sizin kuşunuzda başını yanağını sevdirmeyi sevmiyor olabilir ama zamanla sevdirtebilir kendisini bilemiyorum.

TEŞEKKÜR EDERİM ARKADAŞLAR YORUMLARINIZ İÇİN VE GELECEK BAŞLA YORUMLARLA İLGİLİ :)

Isırma dürtüsü çoğu kuşta kaybolmaz. Genellikle canı az yakan sevecen gagalama ve ısırma dürtüsü olarak devam eder. Bunun sebebi de hayvan ticaretinin hayvan psikilojisini altüst etmesindendir. Elinize gelir ama yapılabilecek en büyük hata kuşu avuçlamaktır. Sabretmek büyük bir erdem. Zamamla size alışır. Kuş büyük ihtimal erkek ve erkek kuşlar kelime öğrenmekte daha yetenekli olurlar. Bizim camiada eğitlimiş kuş satmak için ilk olarak konuşma eğitimi verilir. Ve bu kuşun varsa güven eksikliklerni, anormal davranışlarını törpüler. Kuşunuz hayırlı olsun...

Isırma dürtüsü çoğu kuşta kaybolmaz. Genellikle canı az yakan sevecen gagalama ve ısırma dürtüsü olarak devam eder. Bunun sebebi de hayvan ticaretinin hayvan psikilojisini altüst etmesindendir. Elinize gelir ama yapılabilecek en büyük hata kuşu avuçlamaktır. Sabretmek büyük bir erdem. Zamamla size alışır. Kuş büyük ihtimal erkek ve erkek kuşlar kelime öğrenmekte daha yetenekli olurlar. Bizim camiada eğitlimiş kuş satmak için ilk olarak konuşma eğitimi verilir. Ve bu kuşun varsa güven eksikliklerni, anormal davranışlarını törpüler. Kuşunuz hayırlı olsun...
evet erkek doğrudur.zamana bıraktım sadece konuşuyorum onunla.elime alışması için yemini alıp 1,2saatt sonra sizce elimden yem yedireyim mi alışması kolylaşır mı ? Ve teşekkür ederim bu arada

evet erkek doğrudur.zamana bıraktım sadece konuşuyorum onunla.elime alışması için yemini alıp 1,2saatt sonra sizce elimden yem yedireyim mi alışması kolylaşır mı ? Ve teşekkür ederim bu arada
yemliklerini almanızı kesinlikle doğru bulmuyorum ben hiçbir muhabbet kuşuma böyle bir uygulama yapmadım.Yemlerini almayın sadece normale göre biraz daha az yem koyun.Elinize yem dökün ve elinizden yem yedirin.Ama yemini almayın..

Yemliklerinin alınması son derece vasat bir yöntem olur. Kuşlar anatomileri gereği az ama sık yem yerler. Bunu gerine elinizde veya avcunuzda maydonoz tutun. ;)

tamamadır kıyamadım zaten yapmadım öyle birşey.teşekkür ederim :D

Geri